04 Ocak 2011 Direnenleri cezalandıracaklarmış! Genetiğiyle oynanmış tohum meselesi Wikileaks belgelerinde çıktı. İşte akılalmaz GDO taktikleri ve kabul etmeyen ülkelere uygulanacak baskı...

Bu konu 917 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Direnenleri cezalandıracaklarmış 917 Reviews

Konuyu değerlendir: Direnenleri cezalandıracaklarmış

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 917 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    756
    @Vuslata Hasret

Yeni Direnenleri cezalandıracaklarmış

04 Ocak 2011

Direnenleri cezalandıracaklarmış!

Genetiğiyle oynanmış tohum meselesi Wikileaks belgelerinde çıktı. İşte akılalmaz GDO taktikleri ve kabul etmeyen ülkelere uygulanacak baskı...

İngiliz gazetesi The Guardian'da gazetenin çevre editörü John Vidal imzası ile yayınlanan haberde, Wikileaks internet sitesi tarafından yayımlanan yeni belgelerden çevreyle ilgili olan bazıları hakkında dünyanın tamamını ilgilendiren gıda terörü bilgileri yer alıyor.

Guardian'daki haberin başlığı "Amerikan diplomatları genetik yapısı değiştirilmiş tohumlara direnen Avrupa'nın cezalandırılmasını istemiş" şeklinde. Haberde ele alınan Wikileaks belgelerinin ortaya koyduğu olay, 2007 yılına uzanıyor.

O yıl Fransa, "Monsanto mısır tohumu" olarak bilinen genetik yapısı değiştirilmiş tohum cinsinin ülkede kullanımını yasaklıyor.

Bunun üzerine Paris’teki Amerikan büyükelçisi Craig Srapleton ile Washington arasındaki yazışmada, Avrupa Birliği'nin, özellikle de söz konusu tohumun kullanımını desteklemeyen ülkelerin cezalandırılması talep ediliyor.

Wikileaks'in yayınladığı diğer belgelerde de, genetik yapısı değiştirilmiş tohum sektörünün, Amerikan ticari ve stratejik çıkarları için önem taşıdığı vurgulanıyor.

Guardian'ın haberinde vurgulanan bir diğer nokta ise, Amerika'nın kalkınmakta olan birçok ülkede, rahiplerin karşı çıktığı tohumların kullanımını Vatikan üzerinden yaymaya çalıştığı iddiası.
    Yazışmalarda Papa'ya yakın danışmanların bu tohumları üreten Amerikan şirketlerini desteklemek konusunda ikna edildikleri, Papa'nın da kısa süre sonra ikna olmasının beklenebileceği söyleniyor.
    Guardian'ın haberi "Amerikan diplomatlarının genetik yapısı değiştirilmiş tohumları üreten şirketler adına çalıştığı" yorumuyla sona eriyor.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Direnenleri cezalandıracaklarmış

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 917

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler