Kullanıcı Tag Listesi

04 Ocak 2011 Balıklardan sonra kuşlar da eşcinsel oldu Yiyeceklerine civa bulaşan kuşlar eşcinsel oldu...

Bu konu 761 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Balıklardan sonra kuşlar da eşcinsel 761 Reviews

Konuyu değerlendir: Balıklardan sonra kuşlar da eşcinsel

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 761 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4272
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    631
    @Vuslata Hasret

Yeni Balıklardan sonra kuşlar da eşcinsel

04 Ocak 2011

Balıklardan sonra kuşlar da eşcinsel oldu

Yiyeceklerine civa bulaşan kuşlar eşcinsel oldu...

Florida Üniversitesi'ndeki bilim insanlarının yaptığı bir araştırmaya göre balıkçılların yiyeceklerindeki civanın onların hormonal yapılarını değiştiriyor. Bunun sonucunda da erkek balıkçıllar, dişiler gibi davranmaya başlıyorlar.

Araştırmacılardan Peter Frederick "Civanın hormonlar üzerinde etkili olduğunu daha önce de biliyorduk. Ancak bu araştırmada bizi şaşırtan sonuç şu oldu; Kurşunun hormonlar üzerindeki etkisinin sonucunda hayvanların çiftleşme davranışlarındaki değişimi gördük."

Kuşların eşcinsel davranış göstermeye başladığı dönemde kuşların üreme oranlarının da düştüğü tespit edildi.

Bunun ardından 2005 yılında özel bir alan araştırma için ayrıldı. Bu alanda kuşlar dört ayrı grupta toplandı. Ve her bir gruba ayrı bir diet uygulandı. Bir gruba düşük oranda civa içeren besinler,bir gruba yüksek oranda civa içeren besinler, bir gruba civasız besinler verildi.

Bir yılın sonunda yüksek oranda civa ile beslenen kuşların daha çok erkek-erkek olarak çiftler oluşturduğu dikkat çekti...

ntvmsnbc

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Balıklardan sonra kuşlar da eşcinsel

Kategori: Enteresan,Yaşanmış Olaylar

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 761

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri