Kullanıcı Tag Listesi

03 Ocak 2011 Malatya'da TYÇP ile 715 kişi işe kavuştu Malatya Milletvekili Fuat Ölmeztoprak, Toplum Yararına Çalıştırma Programı (TYÇP) kapsamında 2010 yılı içerisinde 715 kişiye istihdam sağlandığını söyledi. Ölmeztoprak, yaptığı açıklamada, istihdam edilenlerin herhangi bir geliri olmayan işsiz kişiler olduğunu belirtti. Milletvekili, "TYÇP kapsamında 2010 yılında il genelinde 3 milyon 58 bin 858 lirayla bu kapsamda 26 kursun açıldı. 715 kursiyer iş edindi." dedi. İŞKUR

Bu konu 777 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
TYÇP ile 715 kişi işe kavuştu 777 Reviews

Konuyu değerlendir: TYÇP ile 715 kişi işe kavuştu

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 777 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4272
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    631
    @Vuslata Hasret

Standart TYÇP ile 715 kişi işe kavuştu

03 Ocak 2011

Malatya'da TYÇP ile 715 kişi işe kavuştu

Malatya Milletvekili Fuat Ölmeztoprak, Toplum Yararına Çalıştırma Programı (TYÇP) kapsamında 2010 yılı içerisinde 715 kişiye istihdam sağlandığını söyledi.

Ölmeztoprak, yaptığı açıklamada, istihdam edilenlerin herhangi bir geliri olmayan işsiz kişiler olduğunu belirtti. Milletvekili, "TYÇP kapsamında 2010 yılında il genelinde 3 milyon 58 bin 858 lirayla bu kapsamda 26 kursun açıldı. 715 kursiyer iş edindi." dedi. İŞKUR Genel Müdürlüğü'nden Malatya'ya 2011 yılı proje kapsamında 5 milyon TL ödenek talebinde bulunulduğunu anlatan Ölmeztoprak, şunları söyledi: "TYÇP hem kişiye, hem topluma, hem de devlete faydası olan bir proje. Çalışmadan işsizlik fonundan bu kişilere destek vermektense, çalıştırarak hem toplum yararına, hem topluma hemde kendisine yarar sağlayarak bu kişilere iş vermiş oldu. Ülke genelinde bu proje kapsamında 49 bin 667 kişi istihdam imkanına kavuştu. 2011 yılında ise İŞKUR tarafından yürütülen Aktif İşgücü Programları kapsamında 400 bin kişiye ulaşılması hedeflenmektedir. Toplum Yararına Çalışma Programı'nın yürütülmesine bu yıl da devam edilecektir." (CİHAN)

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: TYÇP ile 715 kişi işe kavuştu

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 777

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri