27 Aralık 2010 3G ile beyninizi yakmayın! Beyninizi mikrodalga fırına koymalarına izin vermeyin! Sakarya Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman Çerezci bir haber ajansına yaptığı açıklamada "3G'li telefonla konuşmanın, mikro dalga fırın kulağa tutuluyormuş gibi beyne elektro manyetik dalga yaydığını" söylemiş.

Bu konu 1041 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
3G ile beyninizi yakmayın 1041 Reviews

Konuyu değerlendir: 3G ile beyninizi yakmayın

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1041 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    755
    @Vuslata Hasret

Exclamation 3G ile beyninizi yakmayın

27 Aralık 2010

3G ile beyninizi yakmayın!

Beyninizi mikrodalga fırına koymalarına izin vermeyin!

Sakarya Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman Çerezci bir haber ajansına yaptığı açıklamada "3G'li telefonla konuşmanın, mikro dalga fırın kulağa tutuluyormuş gibi beyne elektro manyetik dalga yaydığını" söylemiş.

Yıllardır iyibilgi'yi takip eden okuyucularımız bilirler; iyibilgi, cep telefonları ve 3G'nin zararları hakkında kamuoyunu uyarmayı kendine görev edinmiştir. Yukarıdaki haber dolayısıyla bir yıl önce, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selim Şeker'in 3G hakkında iyibilgi'ye verdiği röportajdaki açıklamalarını kısaca hatırlatmak fayda görüyoruz:

"Bu sistemde iletişim aracı olarak kullandığımız, bir odayı dolduran bütün elektrik aksamını bir telefona soktular. Maalesef para kazanırken çevre ve insan sağlığını hiç düşünmüyorlar. Bu teknoloji ile beraber bugüne kadar 1 baz istasyonu olan yerde, artık 9 tane baz istasyonu olacak! Yani baz istasyonu sayısı çok artacak. İngiltere’de 3G ile beraber baz istasyonu sayısı 50.000-70.000 civarında artış göstermiş.

Daha çok baz istasyonu; daha çok radyasyon, daha çok manyetik kirlilik demek! 3G hem insan hem de çevre sağlığı açsından büyük riskler içeriyor.

İsveç’te, 3G’de bulunan 3 UMTS sistemini test etmişler. İnsan vücudu üzerinde çok önemli zararları olduğunu görmüşler."

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: 3G ile beyninizi yakmayın

Kategori: Bilimsel ve Teknolojik Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1041

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler