Kullanıcı Tag Listesi

27 Aralık 2010 Yerini değiştirdiler, lanet başladı Mısır’ın “Beni yerimden oynatanları sulara gömeceğim” lanetiyle ünlü firavunu 2. Ramses’in tapınağını ziyaret etmek için yola çıkan 6’sı kadın 8 Amerikalı turist dün trafik kazasında yaşamını kaybetti, 21 kişi de yaralandı.

Bu konu 856 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Yerini değiştirdiler, lanet başladı 856 Reviews

Konuyu değerlendir: Yerini değiştirdiler, lanet başladı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 856 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4272
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    632
    @Vuslata Hasret

Standart Yerini değiştirdiler, lanet başladı

27 Aralık 2010

Yerini değiştirdiler, lanet başladı

Mısır’ın “Beni yerimden oynatanları sulara gömeceğim” lanetiyle ünlü firavunu 2. Ramses’in tapınağını ziyaret etmek için yola çıkan 6’sı kadın 8 Amerikalı turist dün trafik kazasında yaşamını kaybetti, 21 kişi de yaralandı.

Korkunç kaza, 116 kişilik Amerikan turist kafilesini taşıyan 3 otobüsten birinin Asvan kentinden, güneyde tapınağın bulunduğu Ebu Simbel’e giderken tek arabanın geçebileceği çöl yolunda meydana geldi. Otobüslerden biri yolda park edilmiş bir kamyona çarptı. Havanın henüz aydınlanmadığı şafak vakti olması nedeniyle park halindeki kum yüklü kamyonu fark edemeyen Mısırlı şoför, otobüsün çarpmasını engelleyemedi. Hafif yaralılar civardaki askeri hastanelere, ağır olanlar ise, havayoluyla Kahire’ye nakledildi. Tura katılan diğer iki otobüs kafilesi kaza sonrası Asvan’a geri döndü.

Yerini değiştirdiler, lanet başladı

EBU Simbel’deki Büyük Tapınağı, 2. Ramses Tanrı Amon’a adadı. Tapınak, Asvan’daki dev baraj inşaatı nedeniyle Ebu Simbel’e taşındı. Bu nedenle tapınağın 2. Ramses’in lanetini çektiği yolunda bir inanış oluştu. Bu inanış, tapınağı bulan kazı ekibi üyelerinden James Cole ve arkadaşlarının kısa sürede hastalanıp ölmesiyle yayıldı. Cole’ün eşi ve kızının yangında ölmesi ayrıca oğlu James’in ortak olduğu Titanic gemisinin batması da inanışı güçlendirdi. Trafik kurallarına pek uyulmayan Mısır’da yılda 8 bin kişi kazalarda ölüyor.

Hürriyet

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Yerini değiştirdiler, lanet başladı

Kategori: Enteresan,Yaşanmış Olaylar

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 856

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri