Kullanıcı Tag Listesi

Tarihçiler, Mısır'ın efsanevi 'güzellik kraliçesi' Kleopatra'nın o kadar da güzel olmadığını açıkladı. http://img84.imageshack.us/img84/6357/klopatraqy8.jpg Onu kadim dünyanın iki büyük şahsiyetini baştan çıkarmış, Mısır’ın efsanevi kraliçesi olarak tanıdık. Hollywood filmleri onu hep “güzellik kraliçesi” imajıyla sundu bizlere. Ama 14 Şubat günü British University'de sergilenen bir madeni para, Kleopatra'nın "malum güzelliği"nin hayalden öte bir şey olmadığını gösterdi. Paranın

Bu konu 916 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Kleopatra güzel değilmiş 916 Reviews

Konuyu değerlendir: Kleopatra güzel değilmiş

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 916 kez incelendi.

SaiL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    840
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    100
    @SaiL

Standart Kleopatra güzel değilmiş

Tarihçiler, Mısır'ın efsanevi 'güzellik kraliçesi' Kleopatra'nın o kadar da güzel olmadığını açıkladı.

Onu kadim dünyanın iki büyük şahsiyetini baştan çıkarmış, Mısır’ın efsanevi kraliçesi olarak tanıdık. Hollywood filmleri onu hep “güzellik kraliçesi” imajıyla sundu bizlere.

Ama 14 Şubat günü British University'de sergilenen bir madeni para, Kleopatra'nın "malum güzelliği"nin hayalden öte bir şey olmadığını gösterdi. Paranın bir yüzünde sığ alınlı, uzun burunlu, dar dudaklı ve sivri çeneli Kleopatra, diğer yüzünde ise ikinci sevgilisi Roma İmparatorluğu’nun büyük generali ve siyasetçisi Mark Antony gözüküyor.

Madeni paranın üzerindeki resimler, Kleopatra’nın güzelliğinin Shakespeare’in “Antony ve Kleopatra” eserinin yanısıra, çoğu filmlerde abartıldığını gösterdi.

Kadim Roma tarihçileri de, cazibeli sese sahip Kleopatra’nın zeki ve karizmatik olduğunu yazarken, onun güzelliğine hiç değinmemişler.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Kleopatra güzel değilmiş

Kategori: Atış Serbest

Konuyu Baslatan: SaiL

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 916

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri