Kullanıcı Tag Listesi

Kellere kök hücre müjdesi Berlin Üniversitesi'ndeki bilim adamları kök hücreden ilk kez saç hücresi yapmayı başardı. Bilim insanları saç dökülmesi ve kel kalma endişesi içindeki birçok insanı sevindirecek devrim niteliğinde bir çalışmaya imza attı. ... Berlin Technical Üniversitesinde yapılan çalışmada kök hücreden ilk kez saç hücresi yapıldı. Kel bölgeye saç nakli

Bu konu 727 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Kellere kök hücre müjdesi 727 Reviews

Konuyu değerlendir: Kellere kök hücre müjdesi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 727 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4272
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    632
    @Vuslata Hasret

Yeni Kellere kök hücre müjdesi

Kellere kök hücre müjdesi
    Berlin Üniversitesi'ndeki bilim adamları kök hücreden ilk kez saç hücresi yapmayı başardı.

Bilim insanları saç dökülmesi ve kel kalma endişesi içindeki birçok insanı sevindirecek devrim niteliğinde bir çalışmaya imza attı.
    ...
    Berlin Technical Üniversitesinde yapılan çalışmada kök hücreden ilk kez saç hücresi yapıldı.

Kel bölgeye saç nakli

Hayvanlar üzerinde denenen çalışma başarılı sonuç verirken uzmanlar bunun 5 yıl içinde tüm dünya tarafından kullanılabileceğini açıkladı. Doktor Roland Lauster, kişinin kendi kök hücresinden saç kökü oluşturulacağını ve bunun hastanın kafasında seyrek ya da tamamen kel olan bölgelerine nakledileceğini söyledi.

Ameliyat 5 saat sürecek

Operasyonun 5 ila 10 saat süreceğini belirten Lauster, tedavinin dönem dönem tekrarlanabileceğim ifade etti.
    Tedavinin yüzde 80 oranında bir başarı sağlayacağı ve her şeyden önce tedavi yönteminin yeni ilaç yapımlarının da önünü açacağı kaydedildi.

Bu hormonel bir problem

Lauster saç dökülmesinin hormonel bir problem olduğunu, beslenme ve çev resel faktörlerinde saç dökülmesine ne den olduğunu sözlerine ekledi. Lauster "Eskiden erkeklerde tamamen erkeklik hormonuna bağlı saç dökülüyordu. Bugün 18'inde kel olanlar var. Hormonlu gıdalar ve stres saçı döküyor" dedi.
    Devamını Gör

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Kellere kök hücre müjdesi

Kategori: Engelliler İçin Özel Bölüm

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 727

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri