Türkiye'nin NATO nezdindeki askeri temsilcisi Hava Korgeneral Mehmet Veysi Ağar'ın zirve için Lizbon'a giden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü karşılamadığı belirtildi. Türkiye'nin NATO nezdindeki askeri temsilcisi Hava Korgeneral Mehmet Veysi Ağar'ın zirve için Lizbon'a giden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü karşılamadığı belirtildi. NATO'daki en üst düzey Türk komutanı olan Veysi Ağar'ın zirveden 2 gün önce Lizbon'a geldiği, kendisine "Cumhurbaşkanını karşılayacak mıyız?" diye sorulunca da

Bu konu 1200 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Cumhurbaşkanı Gül'e Büyük Saygısızlık 1200 Reviews

Konuyu değerlendir: Cumhurbaşkanı Gül'e Büyük Saygısızlık

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1200 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    753
    @Vuslata Hasret

Standart Cumhurbaşkanı Gül'e Büyük Saygısızlık

Türkiye'nin NATO nezdindeki askeri temsilcisi Hava Korgeneral Mehmet Veysi Ağar'ın zirve için Lizbon'a giden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü karşılamadığı belirtildi.

Türkiye'nin NATO nezdindeki askeri temsilcisi Hava Korgeneral Mehmet Veysi Ağar'ın zirve için Lizbon'a giden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü karşılamadığı belirtildi.

NATO'daki en üst düzey Türk komutanı olan Veysi Ağar'ın zirveden 2 gün önce Lizbon'a geldiği, kendisine "Cumhurbaşkanını karşılayacak mıyız?" diye sorulunca da "Ne karşılaması, zaten karısını da alıp gelmiş." dediği öne sürüldü.

Diplomatik kaynaklar, Korg. Ağar'ın Lizbon Havaalanı'ndaki cumhurbaşkanını karşılama törenine katılmadığını doğrularken, komutanın Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül'ü kaldıkları otelde de üniformasıyla karşılamadığı ifade ediliyor.

Lizbon'daki bu skandal, Korgeneral Aslan Güner'in, 3 yıl önce Hayrünnisa Gül'le tokalaşmamak için Esenboğa Havalimanı'ndaki karşılama töreninde protokol sırasından ayrılmasını hatırlattı. Genelkurmay Başkanlığı, olayın üzerinden 3 yıl geçtikten sonra, bir açıklama yaparak dönemin Ankara Garnizon Komutanı Korg. Aslan Güner'in amacının Cumhurbaşkanını protesto etmek değil, "Ankara Valisi ile sohbet ederken, tören yerine doğru hareket etmekten ibaret" olduğunu savunmuştu.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Cumhurbaşkanı Gül'e Büyük Saygısızlık

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1200

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler