http://im.haberturk.com/2010/11/20/573226_detay.jpg?1290351342 İran'da düzenlenen 5 günlük hava tatbikatının son gününde S-200 füzeleri denendi. Füzelerin, 100 kilometre uzaktaki hedefleri başarıyla vurduğu açıklandı. Ülkenin başta nükleer tesisler olmak üzere diğer önemli ve hassas noktalarını hava saldırılarından korumayı hedefleyen 'Velayet Semaları Koruyucuları' isimli tatbikatta, belirlenen hedeflere ulaşıldığı kaydedildi. Tatbikatta denenen ve yerli üretim olan S-200 hava

Bu konu 1313 kez görüntülendi 1 yorum aldı ...
İran kendi füzesinin derdinde 1313 Reviews

Konuyu değerlendir: İran kendi füzesinin derdinde

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1313 kez incelendi.

ŞiMaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10831
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŞiMaL

Yeni İran kendi füzesinin derdinde

İran'da düzenlenen 5 günlük hava tatbikatının son gününde S-200 füzeleri denendi. Füzelerin, 100 kilometre uzaktaki hedefleri başarıyla vurduğu açıklandı.
    Ülkenin başta nükleer tesisler olmak üzere diğer önemli ve hassas noktalarını hava saldırılarından korumayı hedefleyen 'Velayet Semaları Koruyucuları' isimli tatbikatta, belirlenen hedeflere ulaşıldığı kaydedildi. Tatbikatta denenen ve yerli üretim olan S-200 hava savunma füzelerinin, Rus yapımı S-300 ile aynı sistemde fakat geliştirilmiş olduğu kaydedildi. Tuğgeneral Hasan Mansuriyan, "İslami Devrim Muhafızları, Ordu ve Savunma Bakanlığındaki bütün tecrübelerimizi ve potansiyelimizi kullanarak geliştirdiğimiz S-200 sistemini başarıyla test ettik" dedi.
    Tatbikatta ayrıca kısa menzilli balistik füze ve uçaksavar sistemleri ile düşman uçaklarının imha edilmesi test edildi.
    Tatbikatın füze savunma sisteminde uzlaşmaya varılan NATO Zirvesi'ne denk gelmesi ise dikkat çekti.

İHA

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: İran kendi füzesinin derdinde

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: ŞiMaL

Cevaplar: 1

Görüntüleme: 1313

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    753
    @Vuslata Hasret

iranı dışardan zor yıkarlar..ancak içerdeki dinsiz ve hainlerle yıkabilirler..eline sağlık şimalim.
    Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler