Kullanıcı Tag Listesi

U-Mutluluk Ne güzel bir gece, Sanki daha aydınlık. Sanki bir kapı, Yarınlara aralık...

Bu konu 717 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
U-Mutluluk 717 Reviews

Konuyu değerlendir: U-Mutluluk

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 717 kez incelendi.

Konu: U-Mutluluk

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4272
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    631
    @Vuslata Hasret

Standart U-Mutluluk

U-Mutluluk

Ne güzel bir gece,

Sanki daha aydınlık.

Sanki bir kapı,

Yarınlara aralık...

''Hayat güzeldir.'' İşte dillerin söylemeye meylettiği cümle, insanların düşününce huzura erdiği iki kelime. Öyle zamanlar geldi ki, bu cümle duyup duyacağım cümlelerden en saçması oluverdi. Ve yine öyle anlar yaşadım ki, damarlarımda hissettim bu iki kelimeyi. Bağırmak istedim '' Hayat güzeldir! '' diye.

İnsanım,durduğum yerde durmuyorum. Hep aynı şeyleri düşünmüyorum. Aynı değil hissettiklerim her an. Mutluluğum sürekli değil. Ya da sürekli ağlamak, bir başka deyişle zırlamak istemiyorum. Gördüklerim, ardından düşündüklerim, kimi zaman beni isyan noktasına getirse de; elimde öyle güzel, öyle temiz, öyle sakin, usul bir şey var ki tutup kolumdan bana gülümseme gücü veren... Adı ''umut'' olan...

İnsanlara yaşama gücü veren umuttur, değil mi? Bir otobüsün camından izlerken yaşamı, yağan yağmurun altında, ayaklarında ıslak çoraplarıyla mendil satan çocuğu görüp başımı çevirdikten sonra, gökyüzüne bakıp ''Hayat güzeldir.'' deyişimi başka neyle açıklayabiliriz ki? Yaşadığımız en kötü anlarda dahi, yeri gelip en uç tesellilere inanmamızın başka hangi açıklaması olabilir? Annesini kaybeden bir çocuğun, annesinin cennette olduğunu düşünüp huzur bulması gibi. Her işte bir hayır olduğuna inanmamız gibi. Ya da akacak kanın damarda durmayacağını söyleyerek, var olan kaybımıza kılıf uydurmamız gibi.

Umudu olmayan insan, yaşama sebebi tükenmiş insandır. Hayattan beklentisini sıfıra indirmiştir ve bugünüyle yarını arasında hiçbir fark yoktur. Bir insan için bundan korkunç bir durum olmasa gerek.

Bugünün dünyasında umut sahibi olmak zor. Bir karış toprak için birbirine girmiş onlarca insandan söz ediyorum. Ya da '' Aman petrol, canım petrol, artık sana sana sana muhtacım petrol. '' diye inleyenlerden. Demokrasi götüreceğini söylediği topraklara ölüm yağdıranlardan. İç - dış, sıcak - soğuk savaşlardan, karışıklıklardan, handikaplardan, üstünlük savaşlarından. Bildiğim, bildiğiniz tüm gerçeklerden.

İçinde bulunduğumuz bu tuhaf durumda da mutlu olabilecek bir şeyler bulabiliyoruz, değil mi? Ne mutlu bize ki, güneşli günler yüzümüzü güldürebiliyor. Ne mutlu bize ki, aşk hala yaşıyor. Bir öpücükle heyecanlanıp, bir gülüşle başımız dönebiliyor. Yağmurda şemsiyesini kapatıp ıslanmak isteyenlerimiz var hala, bir çocuk sesi duyduğumuzda içimiz ısınabiliyor, ağladığımız zaman başımızı yaslayabileceğimiz omuzlar var. Ne mutlu bize ki, ''her şeye rağmen'' yeni yılın gelişini güzel şeyler umut ederek karşılayabiliyoruz. Bir yerlerde insanlar ölürken, kimileri ağlarken, biz gelecek yıldan neler beklediğimizin listesini çıkarırcasına konuşabiliyoruz. Tüm bunları umuttan başka neyle açıklayabiliriz ki? Tüm bunlar bize umudumuzun hediyesinden başka ne olabilir?

Zaman ve mekanın ötesine geçebilmeyi mümkün kılıyor umut. Hayallerimizle, varolan dünyadan çıkıp, olmasını istediğimize doğru ilerlememizi sağlıyor. Kimi zaman var olmayan çocuğumuzun hayaliyle sarılıyoruz hayata, kimi zaman daha adını bilmediğimiz ama hayalini kurduğumuz aşkımızın verdiği bir sorumluluk duygusuyla. Kimi zaman da Zuhal Olcay'dan, ''Dünden sonra, yarından önce'' yi dinlerken dalıp gidiyoruz bilinmezlere...

Ne güzel bir gece,

Sanki daha aydınlık.

Sanki bir kapı,

Yarınlara aralık...

Dünden sonra yarından önce

Yaşam durur umut bitince...

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: U-Mutluluk

Kategori: Atış Serbest

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 717

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri