Eski zamanların birinde, adamın biri yerden bir kafatası bulmuş. Kafatasının ağırlığını ölçmek için belli gramajlarda basılan altın liralarla beraber teraziye koymuş. Terazinin bir kefesinde kafatası, diğer kefesinde altın liralar. Adamcağız altın bulunan kefeyi ağırlaştırmak için buraya altın koymuş da koymuş. 1 kiloluk kafatasını terazide denk getirmek için diğer kefeye 3 kilo civarında altın koymuş ama nafile. Bir türlü altınların bulunduğu kefe aşağıya inmiyormuş. Bunun sebebini bir Alime

Bu konu 1450 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
İnsanı neden bir avuç toprak doyurur 1450 Reviews

Konuyu değerlendir: İnsanı neden bir avuç toprak doyurur

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1450 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    757
    @Vuslata Hasret

Standart İnsanı neden bir avuç toprak doyurur

Eski zamanların birinde, adamın biri yerden bir kafatası bulmuş. Kafatasının ağırlığını ölçmek için belli gramajlarda basılan altın liralarla beraber teraziye koymuş. Terazinin bir kefesinde kafatası, diğer kefesinde altın liralar. Adamcağız altın bulunan kefeyi ağırlaştırmak için buraya altın koymuş da koymuş. 1 kiloluk kafatasını terazide denk getirmek için diğer kefeye 3 kilo civarında altın koymuş ama nafile. Bir türlü altınların bulunduğu kefe aşağıya inmiyormuş. Bunun sebebini bir Alime sormuş. Alim olan zat demiş ki: “Şimdi al o altınları, onun yerine bir avuç toprak koy”

Adamcağız şaşkın ama sonucunu merak etmek için bir avuç toprak ile altınları yerdeğiştirmiş. Sonuç mu, sonuçta o bir avuç kadar toprak kafatasından ağır basmış. Alim zata sebebi sorulunca:

- Bu kafatasının sahibi dünyaya düşkün olan, açgözlü biriydi. Diğer kefeye istediğin kadar altın koy yine de kaldıramazdı. Ancak dünyaya düşkün olan bu kişi de günün birinde ölüp gitti. Sonuçta o aç gözlerini, bir avuç toprak doyurdu. Bu sebeptendir ki, terazide bir avuç toprak ile bunun kafatası eşit geldi.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: İnsanı neden bir avuç toprak doyurur

Kategori: Kısa Hikayeler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1450

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler