Kullanıcı Tag Listesi

16 Kasım 2010 Pakistan'da ''Muhsin Yazıcıoğlu Köyü'' Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, partisinin düzenlediği yardım kampanyası ile Pakistanlı selzedeler için yaptırılan 20 konuttan oluşan ''Muhsin Yazıcıoğlu Köyü''nün anahtar teslim töreni için beraberindeki heyetle Pakistan'a gitti. Topçu, Pakistan Havayolları ile İslamabad'a hareketinden önce Atatürk Havalimanında düzenlediği basın toplantısında, sel felaketinin yaşandığı Pakistan'da kurmayı

Bu konu 990 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
''Muhsin Yazıcıoğlu Köyü'' 990 Reviews

Konuyu değerlendir: ''Muhsin Yazıcıoğlu Köyü''

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 990 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4272
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    631
    @Vuslata Hasret

Standart ''Muhsin Yazıcıoğlu Köyü''

16 Kasım 2010

Pakistan'da ''Muhsin Yazıcıoğlu Köyü''

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, partisinin düzenlediği yardım kampanyası ile Pakistanlı selzedeler için yaptırılan 20 konuttan oluşan ''Muhsin Yazıcıoğlu Köyü''nün anahtar teslim töreni için beraberindeki heyetle Pakistan'a gitti.

Topçu, Pakistan Havayolları ile İslamabad'a hareketinden önce Atatürk Havalimanında düzenlediği basın toplantısında, sel felaketinin yaşandığı Pakistan'da kurmayı amaçladıkları 5 köyden yapımı tamamlanan 20 konut ve bir camiden oluşan ''Muhsin Yazıcıoğlu Köyü'nün'' çadır kentlerde yaşayan vatandaşlara teslim edileceğini söyledi.

Bölgedeki çalışmalarda kendilerine yardımcı olan Dışişleri Bakanlığına, Türk Kızılayına, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfına ve bölgedeki yerel yönetimlere teşekkür eden Topçu, amaçlarının bir hayali gerçekleştirmek olduğunu belirtti.

Topçu, geçmişte Kosova'da, Kerkük'te, Doğu Türkistan'da, Halepçe'de, Bağdat'ta zorda kalanların yanında oldukları gibi bugün de Pakistan'ın yanında olduklarını ifade etti.

Pakistan'da yaptıkları incelemede öncelikli sorunun konut olduğunu tespit ettiklerini dile getiren Topçu, bu amaçla bir kampanya düzenleyerek Muhsin Yazıcıoğlu, Mehmet Akif Ersoy, Şeyh Şamil, Aliya İzzetbegovic, Hoca Ahmet Yesevi'nin adının yaşatılacağı köylerin yapımına karar verdiklerini kaydetti.

Anahtar teslim töreninde diğer köylerin de temelinin atılacağını belirten Topçu, ikinci köyün kurulması için gerekli paranın yüzde 85'inin hazır olduğunu söyledi.

Topçu, Beyoğlu Kadın Kollarının kermes düzenleyerek topladıkları 10 bin doların da anahtar tesliminin yapılacağı selzedelere dağıtılacağını, ayrıca burada kesilecek 50 küçükbaş hayvanın da halka dağıtılacağını bildirdi.

BBP'nin bu girişimini diğer partilerin de referans alması temennisini dile getiren Topçu, Turgut Özal, Erdal İnönü, Bülent Ecevit ve Adnan Menderes gibi siyasi liderlerin isimlerinin buralarda yaşatılabileceğini sözlerine ekledi.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: ''Muhsin Yazıcıoğlu Köyü''

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 990

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri