Kullanıcı Tag Listesi

15 Kasım 2010 Hükümet son yılların en kapsamlı borç yapılandırmasını devreye sokuyor.

Bu konu 786 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
borç yapılandırması 786 Reviews

Konuyu değerlendir: borç yapılandırması

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 786 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4272
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    631
    @Vuslata Hasret

Standart borç yapılandırması

15 Kasım 2010

Hükümet son yılların en kapsamlı borç yapılandırmasını devreye sokuyor.

Düzenlemeyle 100 milyar liraya yaklaşan vergi ve sigorta prim borçlarının faizlerinde önemli oranda indirim sağlanacak.

Hükümet 5 bin liranın altındaki borçlar için kredi kartıyla taksitli ödeme seçeneği üzerinde duruyor. Borçlu esnafın yaklaşık yüzde 10'luk bölümünün bu imkandan faydalanabileceği belirtiliyor.

Hükümetin son değerlendirmelerinde onay çıkarsa elektrik, su, emlak vergisi borçlarıyla trafik cezası ve otomatik geçiş sistemi borçları da yeniden yapılandırılacak.

Elektrik borçları yapılandırılırsa elektrik dağıtım şirketlerini devralan firmalardan borçlu vatandaşlara kolaylık sağlaması istenecek.

Vergiye tabi gelirlerini son beş yıl için arttıran mükellefler için geriye dönük vergi incelemesi yapılmayacak. Varlık barışı kapsamında beyan edilip henüz Türkiye'ye getirilmeyen paralar için süre uzatımı seçeneği üzerinde duruluyor.

Borcun ana parasından indirim yapılmayacak. Gecikme faizi ve cezaların yüzde altmışından fazlası affedilecek.

Düşük miktardaki borç için 12 ay vade planlanıyor. Yüksek borçlar içinse vade 24-36 ay arasında olacak.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: borç yapılandırması

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 786

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri