İşte partilerin son oy durumu Bu pazar seçim olsa partilerin oy oranları ne durumda? İşte son anketten çıkan sonuç... Konsensus Araştırma ve Danışmanlık'ın ekim ayı araştırma sonuçları belli oldu. 29 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında 755'i erkek, 745'i kadın olmak üzere toplam bin 500 kişinin katıldığı anket, Türkiye genelinde 81 ili kapsarken 17 yaş üstü seçmenle yapıldı. Ankete katılanlara “Bugün bir seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” diye soruldu. Kararsız olduğunu

Bu konu 1133 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
İşte partilerin son oy durumu 1133 Reviews

Konuyu değerlendir: İşte partilerin son oy durumu

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1133 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    753
    @Vuslata Hasret

Standart İşte partilerin son oy durumu

İşte partilerin son oy durumu

Bu pazar seçim olsa partilerin oy oranları ne durumda? İşte son anketten çıkan sonuç...

Konsensus Araştırma ve Danışmanlık'ın ekim ayı araştırma sonuçları belli oldu. 29 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında 755'i erkek, 745'i kadın olmak üzere toplam bin 500 kişinin katıldığı anket, Türkiye genelinde 81 ili kapsarken 17 yaş üstü seçmenle yapıldı.

Ankete katılanlara “Bugün bir seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” diye soruldu. Kararsız olduğunu söyleyen seçmenlerle birlikte yüzde 39.9 oranında seçmen “AK Parti” derken, yüzde 22.4'ü “CHP” yanıtını verdi.MHPbarajın % 1.5 oranında üstünde, BDP ise yüzde 4'le altında kaldı.

Kararsız olduğunu belirten ve cevap vermeyeceğini söyleyen seçmen kitlesinin dağılımının ardından ortaya çıkan tabloya göre iseAK Partiyüzde 44.8 oy oranına ulaşıyor. AK Parti'nin ardından anamuhalefet partisiCHPyüzde 25.1 oranında seyrediyor. AK Parti ve CHP'nin ardından üçüncü sıradaki MHP'nin oy oranı yüzde 12.9 olurken, dördüncü parti konumundaki BDP'nin oy oranı yüzde 6.7 olarak araştırmaya yansıyor.

Konsensus'un seçmene sorduğu bir başka soru ise “Hangi siyasi parti liderini beğeniyorsunuz?” oldu. Bin 500 seçmenin verdiği yanıta göre en beğenilen lider, yüzde 41.7 ile Başbakan Erdoğan'dı. Yüzde 32.4 ile CHP Genel BaşkanıKemal Kılıçdaroğluikinci sırada yer aldı. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül % 23 ile yerini korurken, MHP Lideri Bahçeli % 11.3 ile dördüncü oldu.

haberturk

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: İşte partilerin son oy durumu

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1133

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler