Yeni görev: Castro'yu öldür ABD'de geliştirilen ve geçtiğimiz günlerde satışa sunulan Call of Duty: Black Ops isimli oyunda oyuncuların, Küba devriminin lideri Fidel Castro'yu öldürmeye çalışmasına, Havana sert tepki gösterdi. Hükümetin internet sitesinde (www.cubadebate.cu) yayınlanan yazıda, "ABD hükümetinin 50 yılı aşkın süredir başaramadığı, şimdi sanal ortamda yapılmaya çalışılıyor" denildi. Yazıda, merkezi California'da bulunan Call of Duty: Black Ops adlı oyununda, ABD'nin

Bu konu 1048 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Castro'yu öldür 1048 Reviews

Konuyu değerlendir: Castro'yu öldür

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1048 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    755
    @Vuslata Hasret

Standart Castro'yu öldür

Yeni görev: Castro'yu öldür

ABD'de geliştirilen ve geçtiğimiz günlerde satışa sunulan Call of Duty: Black Ops isimli oyunda oyuncuların, Küba devriminin lideri Fidel Castro'yu öldürmeye çalışmasına, Havana sert tepki gösterdi.

Hükümetin internet sitesinde (
    [Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
    ) yayınlanan yazıda, "ABD hükümetinin 50 yılı aşkın süredir başaramadığı, şimdi sanal ortamda yapılmaya çalışılıyor" denildi.

Yazıda, merkezi California'da bulunan Call of Duty: Black Ops adlı oyununda, ABD'nin Castro'yu öldürme girişimlerinin övüldüğü ve Amerikan gençleri arasında "sosyopatik davranışların teşvik edildiği" belirtildi.

Uluslarası ajanslar, önceki gün piyasaya sürülen, bazı bölümleri Soğuk Savaş döneminde geçen, oyuncuların savaşmak için Rusya, Vietnam ve Küba'ya gönderildiği, Havana sokaklarındaki çatışmalar sırasında da Castro'nun izi sürülürken düşman savaşçılara ateş açılan oyunun, tepkilere rağmen çok satış yapmasının beklendiğini belirtiyor.

Kübalı yetkililer de oyunun gerçeği yansıttığını düşünüyor ve buna gerekçe olarak da ABD'nin, 1959'daki Küba devriminden bu yana Castro'yu öldürmek için 600'den fazla girişimde bulunmasını gösteriyorlar.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Castro'yu öldür

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1048

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler