Kullanıcı Tag Listesi

15 Kasım 2010 Obama, İsrail'e F-35 kartı açtı Ortadoğu barış müzakerelerini canlandırmak isteyen ABD, İsrail’e, Filistin’deki yasadışı yerleşim inşaatlarını üç ay durdurması karşılığında 20 adet F-35 savaş uçağı vermeyi önerdi.

Bu konu 931 kez görüntülendi 1 yorum aldı ...
İsrail'e F-35 kartı açtı 931 Reviews

Konuyu değerlendir: İsrail'e F-35 kartı açtı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 931 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4272
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    631
    @Vuslata Hasret

Standart İsrail'e F-35 kartı açtı

15 Kasım 2010

Obama, İsrail'e F-35 kartı açtı

Ortadoğu barış müzakerelerini canlandırmak isteyen ABD, İsrail’e, Filistin’deki yasadışı yerleşim inşaatlarını üç ay durdurması karşılığında 20 adet F-35 savaş uçağı vermeyi önerdi.

ABD, İsrail’in Batı Şeria’da yeniden Yahudi yerleşimi inşaatlarına başlaması üzerine geçen eylülde kesilen barış görüşmelerine dönmek için bastırıyor. ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, görüştüğü İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya bir teklif paketi sundu. Buna göre İsrail, Doğu Kudüs hariç Batı Şeria’da 90 gün daha yerleşim inşa etmeyecek. Karşılığında ABD İsrail’e 3 milyar dolar değerinde 20 adet F-35 savaş uçağı verecek ve BM Güvenlik Konseyi’nde İsrail karşıtı tasarıları veto edecek. ABD ayrıca gelecekte yeni bir yerleşim moratoryumu da istemeyecek.

Yazılı garanti isteniyor

Netanyahu bu teklifi dün bakanlar kuruluna sundu. Al-ver paketinin henüz nihai şeklini almadığını söyleyen Netanyahu, “Teklif nihai şeklini alınca 7 bakanın oluşturduğu iç kabineye sunacağım. İsrail’in güvenliğini teminat altına almayan hiçbir öneriyi kabul etmem” dedi. Kabinede 4 bakanın ne pahasına olursa olsun yerleşim inşaatlarını durdurmaya karşı çıktığı bildirildi. İsrail Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Eliyahu Yişai ise Obama’dan yazılı garanti istiyor. Filistin Yönetimi “Tekliften haberimiz yok” dedi.

Bu arada Yahudi yerleşimcilerin, yasağın bittiği ilk 7 hafta içinde Batı Şeria’da 1649 konutun daha temelini attığı bildirildi.

Japonya’da Budist gibi

KENYA, Endonezya, Hawaii derken, şimdi de Japonya... ABD Başkanı Barack Obama’nın, gittiği her yerde anlatacak bir çocukluk öyküsü var gibi. Obama 10 günlük Asya turunun son durağı Japonya’da, Kamukara şehrindeki 13 metrelik Büyük Buda heykelini görmeye gitti. 6 yaşındayken annesiyle kısa bir süre için Kamukara’ya geldiğini söyleyen Obama, Budist tapınağının anı defterine, “Buraya dönmek harika” diye yazdı. ABD Başkanı, “O zamanlar Japon tarihi eserlerinden ziyade, yeşil çaylı dondurma ile ilgileniyordum” dedi. Obama’ya tapınakta bu özel Japon dondurmasından ikram edildi.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: İsrail'e F-35 kartı açtı

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 1

Görüntüleme: 931

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4272
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    631
    @Vuslata Hasret

Bakın bir ara iran tehdidi var diye israile yardım üstüne yardım yapan siyonist amerika.bakın ne bahane edip ne yardımı yapıyor..maksat israili süper güç yapıp tüm orta doğuda bekçilik kabadayılık yaptıracak..bu oyunun farkına varmalıyız artık..gazzeye filistine ekmek yardımı vermeyen amerikanın söylediklerine bir bakın..maksat israili dahada süper bir devler yapacak..bu yanın yarın benim ülkemide sarar..
    İran zaten yakın zamanda 2012 de vuracaklar..ve ıraktaki gibi sunni şii kürtler derken iranlı turklerede tıpkı ıraktaki turkmenlere olduğu gibi yapacaklar..ıraka asker göndermemize engel olanlar şimdilerde keşke keşke demeye başladılar..
    Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri