Kullanıcı Tag Listesi

15 Kasım 2010 ''Füze kalkanında komuta bizde olmalı'' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan füze kalkanıyla ilgili olarak, "Bu konu topraklarımızın genelini teşkil ediyorsa komuta kesinlikle bize verilmelidir." dedi.

Bu konu 741 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
'Füze kalkanında komuta bizde 741 Reviews

Konuyu değerlendir: 'Füze kalkanında komuta bizde

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 741 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4272
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    631
    @Vuslata Hasret

Standart 'Füze kalkanında komuta bizde

15 Kasım 2010

''Füze kalkanında komuta bizde olmalı''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan füze kalkanıyla ilgili olarak, "Bu konu topraklarımızın genelini teşkil ediyorsa komuta kesinlikle bize verilmelidir." dedi.

G-20 zirvesi için Güney Kore'nin başkenti Seul'e giden ve oradan da Bangladeş'e geçen Erdoğan, Türkiye'ye geldi.

Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda konuştu.

Gazetecilerin, Seul'de Obama ile görüşmesi konusundaki soruları üzerine Erdoğan, füze kalkanı konusunda açıklamalarda bulundu.

Başbakan, "NATO'nun bir üyesi olarak şüphesiz ki bu konuda atılacak bir adım ve bu işin komutasının kime verileceği konusu çok önemli. Özellikle bu konu topraklarımızın genelini teşkil ediyorsa komuta kesinlikle bize verilmelidir. Komutanın başka bir ülkenin kontrolünde olmasının kabulü söz konusu olamaz. Anlaşmada asla bir ülke adı verilemez" dedi.

Erdoğan sözlerine, "Yerleşim konusu çok önemli. Serpilme konusu da çok önemli. Serpilme nerede olacak? Hangi irtifada olacak? Bunlar önemli. Tüm bunlarla ilgili teknikerler çalışmaları yapıyor. Lizbon Zirvesi'nde de görüşmeler yapılacak. Mutabakata varılırsa ne ala. Mutabakat olmazsa yapacak bir şey yok" diye devam etti.

CNN Türk

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: 'Füze kalkanında komuta bizde

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 741

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri