Kullanıcı Tag Listesi

1- EVRİM SAATİNİN SONU Bilim adamları, doğadaki canlıların evrim saatini belirleyen telomer adlı DNA zincirlerinin kısalmasıyla, kanser, alzheimer gibi yaşlılığa bağlı hastalıkların da oluşma riskinin artığını kaydediyor. Olasılığı: Düşük Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur?: Yüzde 80. 2- İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ Atmosferde biriken zararlı gazların yarattığı sera etkisiyle bu yüzyılın sonuna kadar dünya sıcaklığında yaklaşık 2 derecelik artış bekleniyor.Bu ısı artışı, gıda stokları

Bu konu 889 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Gelecekte Dünyayı Bekleyen Tehlikeler 889 Reviews

Konuyu değerlendir: Gelecekte Dünyayı Bekleyen Tehlikeler

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 889 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4272
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    631
    @Vuslata Hasret

Standart Gelecekte Dünyayı Bekleyen Tehlikeler

1- EVRİM SAATİNİN SONU
    Bilim adamları, doğadaki canlıların evrim saatini belirleyen telomer adlı DNA zincirlerinin kısalmasıyla, kanser, alzheimer gibi yaşlılığa bağlı hastalıkların da oluşma riskinin artığını kaydediyor.

Olasılığı: Düşük
    Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur?: Yüzde 80.
    2- İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ
    Atmosferde biriken zararlı gazların yarattığı sera etkisiyle bu yüzyılın sonuna kadar dünya sıcaklığında yaklaşık 2 derecelik artış bekleniyor.Bu ısı artışı, gıda stokları üzerinde onarılamaz hasar yaratacak.

Olasılığı: Yüksek
    Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur?: Yüzde 60.

3- KARA DELİKLER
    Bilim adamları, dünyanın bir kara delik tarafından yutulması olasılığını da göz ardı etmiyor.

Olasılığı: Çok düşük
    Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur?: Yüzde 100.

4- KOZMİK PATLAMA
    Samanyolu'ndaki bir gezegenin patlamasıyla ortaya çıkacak gama ışınları, dünyada yeni bir buzul çağı başlatabilir.

Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur?: Yüzde 40.
    5- METEOR ÇARPMASI
    Çapı 1.5 kilometre büyüklüğünde bir meteor, birkaç milyon yılda bir dünyaya çarpıyor. Çarpışmanın küresel sonucuysa yeni bir buzul çağı.

Olasılığı: Orta
    Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur?: Yüzde 50.
    6- NÜKLEER SAVAŞ
    Uluslararası strateji uzmanlar, Soğuk Savaş’ın bitimiyle azalan nükleer savaş olasılığının bugün İsrail, Hindistan, Pakistan ve Kuzey Kore gibi nükleer silaha sahip ülkeler nedeniyle halen sürdüğünü belirtiyor.

7- AKILLI ROBOTLARIN HÂKİMİYETİ
    Gelişen teknolojiyle 2050′ye kadar robotların insanlar gibi düşünmeye başlayacağı tahmin ediliyor. Bunun sonucunda yaratıcıları üzerinde hâkimiyet kurma olasılıkları göz ardı edilmiyor.

Olasılığı: Yüksek

8- SALGIN HASTALIKLAR
    Son yüzyılda AIDS, SARS gibi salgın hastalıklarla mücadele eden insanoğlunun, daha kötü salgınlara maruz kalabileceği belirtiliyor. En yakın olasılık, Asya’yı vuran kuş gribi virüsünün tüm dünyaya yayılması.

Olasılığı: Çok yüksek
    Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur: Yüzde 30.

9- SÜPER VOLKAN PATLAMASI
    Süper volkanlar, 50 bin yılda bir faaliyete geçiyor. Yarattıkları yıkımsa, meteor çarpmasının yaklaşık 12 katı.

Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur?: Yüzde 70.

10- TERÖRİZM
    Uzmanlara göre, terörist grupların, biyolojik ve kimyasal kitle imha silahlarıyla saldırı düzenleme olasılığı her geçen gün artıyor.

Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur?: Yüzde 20.[1]

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Gelecekte Dünyayı Bekleyen Tehlikeler

Kategori: Atış Serbest

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 889

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri