Aşağıdaki yazılar Ahmet Gülüm öğretmenin “Dikkat Yazılı Var” ve “Yine mi yazılı var” adlı kitaplarından. Hepsi gerçek sınavlardan veya cevaplardan alınmış. Öğretim sistemimizin başarılı! )yönünü ortaya koyuyor (gülüyoruz ağlanacak halimize…) Bu sayfa tabii ki kitabın kendi havasını veremiyor ve kitaptaki herşey yok. Eğer beğenirseniz bu kitapları satın alın(İmla ve gramer hatalarına dokunulmamıştır). SORU: Ermeni(Doğu) sorununu açıklayınız. CEVAP: Osmanlı Devleti altında yaşayıp ekmek

Bu konu 2152 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Ders : sosyal bilgiler 2152 Reviews

Konuyu değerlendir: Ders : sosyal bilgiler

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2152 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    754
    @Vuslata Hasret

Standart Ders : sosyal bilgiler

Aşağıdaki yazılar Ahmet Gülüm öğretmenin “Dikkat Yazılı Var” ve “Yine mi yazılı var” adlı kitaplarından.
    Hepsi gerçek sınavlardan veya cevaplardan alınmış. Öğretim sistemimizin başarılı! )yönünü ortaya koyuyor (gülüyoruz ağlanacak halimize…) Bu sayfa tabii ki kitabın kendi havasını veremiyor ve kitaptaki herşey yok. Eğer beğenirseniz bu kitapları satın alın(İmla ve gramer hatalarına dokunulmamıştır).

SORU: Ermeni(Doğu) sorununu açıklayınız.
    CEVAP: Osmanlı Devleti altında yaşayıp ekmek yiyen Ermeniler kendi kendilerini kışkırtmaları sonucu doğu anadoluda hoşnutsuzluklara başladılar. Mustafa Atatürk paşa düşmanla başedebilmek için Kamil Karabekiri Ermeni üzerine doğrulttu. Ermeni yenilip barış istedi.Böylelikle en iyi sonuç osmanının oldu(Pinar/Ortaokul-3).

SORU: KASABAYI KİM YÖNETİR?
    CEVAP: - şerif ve adamları (Kamil/İlkokul 5) Kasabayı ihtiyarlar heyeti ve köy bekçisi yönetir (Yavuz/Ortaokul 2)

SORU: DESTAN NEDİR?
    CEVAP: - Destan ulusların kahramanlık, cinsel ve biraz da ahlaksal serüvenleridir.(Bora/Lise 1).

SORU: DÖRT HALİFE DEVRİNDE “HAKEM OLAYINI” AÇIKLAYINIZ.CEVAP: - Hazreti peygember efendimiz zamanında yapılan maçta kavga çıkmış. Musrikler müslümanlara saldırmış, bu olaya hakkemde karışmış. En son kararı da hakkem vermiş. Onun için bu olaya hakkem olayı denilmiştir.Maçlarda 3 hakkem vardır. Maçı kontrol eden hakkem, orta hakkem, yan hakem.(Cemal/Ortaokul2)

SORU: KIYAMET GÜNÜ NE DEMEKTİR?
    CEVAP: - Kıyamet günü yani gerdek gecesidir. O gün herşey Çok kötü olur.Bütün gece kıyamet kopuverir. (Serpil/Ilkokul 5)- Kıyamet günü herseyin kiymetli oldugu bir gundur.(Kemal/Ilkokul5)

SORU: MUBAREK GECELER HANGILERIDIR, YAZINIZ?
    CEVAP: - Kina gecesi - Gerdek gecesi - Dolunay gecesi. (Hatice/Ilkokul 5)

SORU: BULGARLARA KARŞI KİM SAVAŞTI?
    CEVAP: - Bulgarlara karşı ÇanakÇömlek Ali Paşa savaştı. (Ali/Ortaokul 2) -Çetinceviz Ali Paşa savaştı. (Suat/Ortaokul 2)-Çakırkeyif Ali Paşa savaştı..DİPNOT: Geçen gün bir arabanın arka tarafındaki yazı dikkatimizi çekti fakat okunmuyor, küçük küçük yazılmış. Biz de merakla iyice yanına yaklaştık,aynen şunlar yazıyordu “Okadar dikkatli bakma cam çatlak ondan yapıştırdık” (Halil/Ortaokul 2)

SORU: DORT BUYUK KITABIN ADINI YAZINIZ.
    CEVAP: 1- Ansiklopedi, 2- Sözlük, 3- Kolej sinav kitabi, 4-Kalin romankitaplar (Serpil/Ilkokul 5)

SORU: INSANLARI HAYVANLARDAN AYIRAN TEMEL OZELLIK NEDIR?
    CEVAP: Insanlarin hayvanlardan çok derdi olmasi. (Buse/7. Sinif)

SORU: TRAFIK POLISININ GOREVLERI NEDIR?
    CEVAP: 1- Rüsvet almak, 2-Ceza kesmek, 3- Travestileri kovalamak (Adem/6.Sinif)

SORU: ASGARI UCRET NEDIR?
    CEVAP: Askerlik subesinde verilen ücrettir. (Hasan/8. Sinif)

SORU: ENFEKSIYON NEDIR?
    CEVAP: Hükümetin düsüremedigi fakat ters düsürdügü bir hayat seklidir.(Hüseyin/Lise 1)

SORU: FAO (Dünya Gida Örgütü) NEDIR?
    CEVAP: Farkinda olmadan ya da istenmeden çikan bir gazdir. (Mehmet/6.Sinif)

SORU: HACLI SEFERLERININ CIKIS SEBEBI NEDIR?
    CEVAP: Hocam affedersiniz, poponun (papa demek istedi galiba) kiskirtmisolmasidir. (Ensar/6. Sinif)

SORU: AVRUPADA REFORM HAREKETINI KIM BASLATTI?
    CEVAP: Riki Martin Luther.(Senol/7. Sinif)
    alıntı

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Ders : sosyal bilgiler

Kategori: Sosyoloji

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 2152

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler