10 Kasım 2010 IMF borçlarında son tarih Türkiye'nin IMF'ye olan borçlarında son viraja giriliyor. Fona olan son borcun ne zaman ödeneceğini Başbakan Erdoğan açıkladı. Erdoğan: IMF'ye olan 6 milyar dolarlık son borcumuzu 2012'de ödeyeceğiz... Reuters haber ajansına konuşan Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin IMF'ye olan borcunun 2012 yılının sonlarına doğru ödenmiş olacağını açıkladı.

Bu konu 820 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
IMF'ye olan borçlarında son viraja giriliyor 820 Reviews

Konuyu değerlendir: IMF'ye olan borçlarında son viraja giriliyor

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 820 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    753
    @Vuslata Hasret

Standart IMF'ye olan borçlarında son viraja giriliyor

10 Kasım 2010

IMF borçlarında son tarih

Türkiye'nin IMF'ye olan borçlarında son viraja giriliyor. Fona olan son borcun ne zaman ödeneceğini Başbakan Erdoğan açıkladı.

Erdoğan: IMF'ye olan 6 milyar dolarlık son borcumuzu 2012'de ödeyeceğiz... Reuters haber ajansına konuşan Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin IMF'ye olan borcunun 2012 yılının sonlarına doğru ödenmiş olacağını açıkladı.

Başbakan Erdoğan, Reuters haber ajansına IMF açıklamasında bulundu. IMF'ye son borç taksidin 6 milyar dolar olduğunu hatırlatan Erdoğan, bu miktarın tamamının 2012'nin sonlarında ödeneceğini belirtti.

"8 yıl önce IMF'ye borcumuz 23.5 milyar dolardı" diyen Erdoğan, "2012 sonuna doğru bütün borçlarımızı kapatacağız" şeklinde konuştu. Başbakan Erdoğan Reuters haber ajansına verdiği demeçte, Avrupa Birliği’ni üyelik konusunda kurallarını değiştirmekle suçlayarak, "50 yıldır Avrupa Birliği kapılarında bekliyoruz" dedi ve Türklerin kapıda beklemekten usandığını söyledi.

Erdoğan yaklaşık 1.5 yıl içinde Avrupa Birliği ile gelinen son noktanın değerlendirileceğini kaydetti. Füze savunma sisteminin Türkiye'ye konuşlandırılmasıyla ilgili plana da değinen Başbakan, bunun herhangi bir ülkeye karşı olmaması gerektiğini belirtti. Erdoğan, bazı teknik konuların da görüşülmesinin ardından nihai kararın verileceğini söyledi.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: IMF'ye olan borçlarında son viraja giriliyor

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 820

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler