Kullanıcı Tag Listesi

08 Kasım 2010 ABD, Asya'ya yerleşmek istiyor ABD güvenlik sekreteri Robert Gates, yaptığı açıklamada Avustralya ile olan sıkı bağlarının daha da kuvvetlenmesinin, ülkenin Güney Doğu Asya'daki rolünün artmasını sağlayacağını söyledi.

Bu konu 742 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
ABD Asya ya yerleşmek İSTİYOR 742 Reviews

Konuyu değerlendir: ABD Asya ya yerleşmek İSTİYOR

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 742 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4272
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    631
    @Vuslata Hasret

Standart ABD Asya ya yerleşmek İSTİYOR

08 Kasım 2010

ABD, Asya'ya yerleşmek istiyor

ABD güvenlik sekreteri Robert Gates, yaptığı açıklamada Avustralya ile olan sıkı bağlarının daha da kuvvetlenmesinin, ülkenin Güney Doğu Asya'daki rolünün artmasını sağlayacağını söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri Asya'daki askeri varlığını genişletmek istediğini açıkladı.

ABD ve Çin, Asya'daki askeri tatbikatlarını artırdı

ABD güvenlik sekreteri Robert Gates, yaptığı açıklamada Avustralya ile olan sıkı bağlarının daha da kuvvetlenmesinin, ülkenin Güney Doğu Asya'daki rolünün artmasını sağlayacağını söyledi.

Avustralya'da düzenlenen, iki ülke arasındaki yıllık güvenlik görüşmeleri öncesinde konuşan güvenlik sekreteri Gates, önem verdikleri konuların başında terörle mücadele, sanal güvenlik ve felaket yardımının geldiğini söyledi.

Gates ayrıca, bölgedeki Amerikan genişlemesinin Çin'i kapsamadığını açıkladı, ve bölgede yeni askeri üs kurma hedeflerinin olmadığını kaydetti.

ABD güvenlik sekreteri Gates, Washington'un beklentileri arasında füze savunması ve uzay denetimi gibi alanlarda işbirliğinin olduğunu söyledi.

Bu yıl içinde Çin tarafından yayınlanan, ve Güney Doğu Asya bölgesinin Çin hakimiyet alanı olarak sunulduğu haritalar, bölgeye dair güvenlik endişelerini artırmıştı.

Ancak Gates yaptığı açıklamada, bahsettiği işbirliği girişimlerinin Çin'le ilgili olmadığının altını çizdi.

Amaçlarının "Çin dışındaki Asya ülkeleriyle ilişkileri kuvvetlendirmek" olduğunu ifade eden Gates, farklı alternatifleri değerlendireceklerini söyledi.

Üst düzey bir ABD savunma bakanlığı yetkilisi basın mensuplarına yaptığı açıklamada "Pentagon'un önemi artan bir güvenlik bölgesi olarak tanımladığı Güney Doğu Asya ve Hint Okyanusu bölgelerindeki faliyetlerini artırmayı planladığını" söyledi.

BBC Türkçe

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: ABD Asya ya yerleşmek İSTİYOR

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 742

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri