Kullanıcı Tag Listesi

http://www.imagee.net/upload/files/2010-11/622ed6a0.jpg İstanbul Barosu’nda Başkanlık yarışını 6 bin 80 oyla Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu’ndan Kocasakal kazandı. Eski başkan Aydın 4 bin 520, Hukukun Üstünlüğü Platformu adayı Şahin ise 4 bin 55 oy aldı GÜL ÇELİKKOL İSTANBUL İstanbul Barosu 2010 yeni dönem yönetim seçimleri tamamlandı. 26 bin 94 seçmenden 19 bin 816’sının oy kullandığı seçimde Önce İlke Çağdaş Grubu’ndan Ümit Kocasakal 6 bin 80 oyla İstanbul Baro Başkanı seçildi.

Bu konu 603 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Başkan değişti zihniyet aynı kaldı 603 Reviews

Konuyu değerlendir: Başkan değişti zihniyet aynı kaldı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 603 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4272
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    631
    @Vuslata Hasret

Standart Başkan değişti zihniyet aynı kaldı

İstanbul Barosu’nda Başkanlık yarışını 6 bin 80 oyla Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu’ndan Kocasakal kazandı. Eski başkan Aydın 4 bin 520, Hukukun Üstünlüğü Platformu adayı Şahin ise 4 bin 55 oy aldı

GÜL ÇELİKKOL İSTANBUL

İstanbul Barosu 2010 yeni dönem yönetim seçimleri tamamlandı. 26 bin 94 seçmenden 19 bin 816’sının oy kullandığı seçimde Önce İlke Çağdaş Grubu’ndan Ümit Kocasakal 6 bin 80 oyla İstanbul Baro Başkanı seçildi. İstanbul Barosu’nun bundan sonra da cumhuriyetin temel kazanımlarına, ulus bütünlüğüne ve devletin üniter yapısına sahip çıkacağını belirten Başkan Kocasakal, ‘darbeci baro’ söylemini asla kabul etmediğini ifade etti.

ŞAHİN 4 BİN 55 OYLA ÜÇÜNCÜ OLDU

Sütlüce’deki Haliç Kongre Merkezi’nde yapılan seçimde katılım yüzde 75,94 oldu. 65 sandığın yer aldığı seçimde Önce İlke Çağdaş Grubu’ndan Ümit Kocasakal baro başkanı olurken, yine Önce İlke Çağdaş Grubu’ndan eski başkan Muammer Aydın, 4 bin 520 oyla ikinci oldu. Hukukun Üstünlüğü Platformu’ndan Satılmış Şahin 4 bin 55 oyla üçüncü olurken, Çağdaş Avukatlar Grubu’ndan Kemal Aytaç 3 bin 247 oyla dördüncü, Katılımcı Avukatlar Grubu’ndan Mustafa Kemal Güngör bin 236 oyla beşinci, Özgürlükçü Hukuk Platformu’ndan Fevzi Çakmak 678 oyla altıncı oldu.

HERKESİN BAŞKANI OLACAĞIM

Başkan seçilmesinin ardından, gelen tebrikleri kabul eden Kocasakal, İstanbul Barosu’nun kongreyi büyük bir olgunlukla gerçekleştirdiğini ifade etti. Sadece kendisine oy verenlere değil, bütün baro mensuplarının başkanı olmaya gayret edeceğini belirten Kocasakal, “Bunu açık yüreklilikle söylüyorum. Bu süreçte İstanbul Barosu ilkelerine yani cumhuriyetin temel kazanımlarına, ulus bütünlüğüne, üniter yapıya yani mesleğin sorunlarına ve meslektaşlarıma sahip çıkacağım. Hukuka karşı gerçekleştirilen saldırılar kimden ve nereden gelirse gelsin mücadele edeceğim” dedi.

Dünyanın en büyük barosu

İstanbul Barosu’na kayıtlı 26 bin 124 avukat bulunuyor. Dünyanın en büyük baroları arasındaki İstanbul’da seçime katılımın yüksekliği dikkat çekti.

Seçilen başkan düşünceme yakın, bunun için mutluyum

• Yapılan seçimde 4 bin 520 oy alarak ikinci olan ve İstanbul Baro Başkanlığı’na veda eden Muammer Aydın ise yeni başkan Ümit Kocasakal’a başarılar diledi. Ümit Kocasakal’ın da kendi düşüncesine yakın olduğu için çok mutlu olduğunu aktaran eski başkan Muammer Aydın, ‘Bir dahaki seçimlerde aday olacak mısınız’ sorusuna “Buradaki sonuçlar bizim iki yılda baroda iyi çalıştığımızın göstergesi. Çünkü oylar 10 bine çıktı. Şu anda bunu söylemek için erken. Diğer arkadaşlarım çalışsın. 8 yıldır Baro’da ben deneyim kazandım. Benden yardım isterlerse her zaman hazırım” yanıtını verdi.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Başkan değişti zihniyet aynı kaldı

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 603

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri