Kullanıcı Tag Listesi

05 Kasım 2010 Wikileaks sığınacak ülke arıyor Wikileaks kurucusu İsviçre’ye iltica ederek, internet yayınlarına oradan devam etmek istiyor

Bu konu 709 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Wikileaks sığınacak ülke arıyor 709 Reviews

Konuyu değerlendir: Wikileaks sığınacak ülke arıyor

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 709 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4272
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    631
    @Vuslata Hasret

Yeni Wikileaks sığınacak ülke arıyor

05 Kasım 2010

Wikileaks sığınacak ülke arıyor

Wikileaks kurucusu İsviçre’ye iltica ederek, internet yayınlarına oradan devam etmek istiyor

Daha önce İsveç’e müracaat eden ve red cevabı alan Wikileaks kurucusu Julian Assange, İsviçre’de siyasi iltica talep ederek, internet sayfasını da buraya taşımak istiyor.

Avusturalya’da doğan Julian Assange’nin İsveç’te geçen ay yaptığı oturum ve çalışma izni müracaatına İsveçliler olumsuz cevap verdiler. Assange, İsveç’in gazetecileri korumak için uygulanan kanunlarından istifade ederek güvenli bir şekilde buradan Wikileaks yayınlarına devam etmek istiyordu. Wikileaks, Afganistan ve Irak’la ilgili Amerika’nın gizli belgelerini ortaya çıkararak ABD hükümetini kızdırmıştı.

İsviçre televizyonu TSR’e konuşan Assange, Ekim ayı sonunda 400.000 adet belgeyi kamuoyuna duyuran Wikileaks sayfasında yakında daha başka yeni belgelerin de açıklanacağını bildirdi. Assange, Temmuz ayında Afganistan hakkında yayınladıkları 70.000 belgeye ilaveten elinde 15.000 belgenin daha bulunduğunu belirtti

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Wikileaks sığınacak ülke arıyor

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 709

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri