Kullanıcı Tag Listesi

05 Kasım 2010 Profesyonel orduda ilk adım Türkiye'de, bir süredir gündemde olan profesyonel askerliğin ilk adımları atılıyor. Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, sözleşmeli erlerden oluşan bir model üzerinde çalışma yaptıklarını söyledi.

Bu konu 746 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Profesyonel orduda ilk Adım 746 Reviews

Konuyu değerlendir: Profesyonel orduda ilk Adım

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 746 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4272
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    631
    @Vuslata Hasret

Yeni Profesyonel orduda ilk Adım

05 Kasım 2010

Profesyonel orduda ilk adım

Türkiye'de, bir süredir gündemde olan profesyonel askerliğin ilk adımları atılıyor. Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, sözleşmeli erlerden oluşan bir model üzerinde çalışma yaptıklarını söyledi.

Bakan Gönül, TBBM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmekte olan Milli Savunma Bakanlığı bütçesinin bitiminde, konuya ilişkin gazetecilerin sorularını cevapladı. Gönül, uzun süredir hem Genelkurmay hem bakanlık olarak profesyonelleşmeye yönelik önemli bir adım olacak model üzerinde çalışma yaptıklarını ifade anlattı.

Modelin henüz kanun olarak Meclis'e sevk edilemediğini ifade eden Gönül, "Kanun henüz Meclis'e sevk edilmiş değil ama kafamızdaki modeldir. Profesyonelleşmeye yönelik önemli bir adım. Askerliği bittikten sonra sözleşmeli olarak devam edecek. Belli bir süre ile sınırlı olacak. Şimdi sözleşme süresinde yapacak sonra kendilerine bir ikramiye verilecek. Ve ilişkisi kesilecek. Yaş sınırı olacak." dedi.

"Zorunlu askerlik kalkacak mı? sorusuna Bakan Gönül, şu bilgileri verdi: "Onlar sonraki meseleler, önce bakalım model başarılı oluyor mu? Model önce hükümetin sonra Meclis'in kabulüne mazhar oluyor mu? Daha düşünce halinde ama bu kez adını sözleşmeli er olarak koymayı düşünüyoruz.

Şu an bizim hem bakanlıkta hem Genelkurmay'da üzerinde çalışılıyor. Bunun talimatını Sayın Başbakan'dan aldık. Onun verdiği kıstaslar çerçevesinde konu üzerinde çalıyoruz. Türkiye'de profesyonel askerliğe bir geçiştir. Çünkü paralı olarak askerlik yapacaklar. Ama mecburi askerlik hizmetini yaptıktan sonra."

cihan

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Profesyonel orduda ilk Adım

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 746

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri