'Nükleer takas Türkiye-Brezilya planına dayanmalı' Batı ile nükleer progranı yüzünden kriz yaşayan İran tıkanıklığın aşılması için yapılacak bir anlaşmanın Türkiye ve Brezilya tarafından hazırlanan nükleer yakıt takası planını temel alması gerektiğini açıkladı. İran resmi ajansı IRNA’ya açıklama yapan İran Dışişleri Bakanı Manuçehr Mutteki, “Viyana Grubu yakıt takası için müzakerelere hazır. Bu, Tahran Deklarasyonu’nda tanımlanan çerçeveyi temel almalı” dedi. Mutteki Batılı güçlerin

Bu konu 1105 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
'Nükleer takas Türkiye ve Brezilya 1105 Reviews

Konuyu değerlendir: 'Nükleer takas Türkiye ve Brezilya

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1105 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    756
    @Vuslata Hasret

Yeni 'Nükleer takas Türkiye ve Brezilya

'Nükleer takas Türkiye-Brezilya planına dayanmalı'

Batı ile nükleer progranı yüzünden kriz yaşayan İran tıkanıklığın aşılması için yapılacak bir anlaşmanın Türkiye ve Brezilya tarafından hazırlanan nükleer yakıt takası planını temel alması gerektiğini açıkladı.

İran resmi ajansı IRNA’ya açıklama yapan İran Dışişleri Bakanı Manuçehr Mutteki, “Viyana Grubu yakıt takası için müzakerelere hazır. Bu, Tahran Deklarasyonu’nda tanımlanan çerçeveyi temel almalı” dedi. Mutteki Batılı güçlerin yeni bir yakıt takası planı üzerinde çalıştığı haberlerine ise tepki gösterdi.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: 'Nükleer takas Türkiye ve Brezilya

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1105

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler