AĞRI'nın Doğubayazıt İlçesi'nden Ağrı Dağı'na kaçak olarak çıktığı sanılan ve 28 Ekim'den beri kendisinden haber alınamayan İskoç mimar Donald McKenzie'yi bulmak için arama ve kurtarma çalışmaları başlatıldı. Misyonerlik faaliyetleri yürüttüğü belirtilen Mckenzie'nin karavanı da incelemeye alındı. Doğubayazıt'e gelen İngiliz vatandaşı İskoç asıllı Donald McKenzie, Ağrı Dağı eteklerindeki Örtülü Köyü'nde Musa Kotal'ın evinde misafir olarak kalıyordu. Hıristiyanlığı tanıtan ve misyoner

Bu konu 1125 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
misyoner Ağrı Dağı'nda aranıyor 1125 Reviews

Konuyu değerlendir: misyoner Ağrı Dağı'nda aranıyor

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1125 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    756
    @Vuslata Hasret

Yeni misyoner Ağrı Dağı'nda aranıyor

AĞRI'nın Doğubayazıt İlçesi'nden Ağrı Dağı'na kaçak olarak çıktığı sanılan ve 28 Ekim'den beri kendisinden haber alınamayan İskoç mimar Donald McKenzie'yi bulmak için arama ve kurtarma çalışmaları başlatıldı. Misyonerlik faaliyetleri yürüttüğü belirtilen Mckenzie'nin karavanı da incelemeye alındı.

Doğubayazıt'e gelen İngiliz vatandaşı İskoç asıllı Donald McKenzie, Ağrı Dağı eteklerindeki Örtülü Köyü'nde Musa Kotal'ın evinde misafir olarak kalıyordu. Hıristiyanlığı tanıtan ve misyoner olduğunu belirten, çeşitli kesimlere İncil dağıtan Donald McKenzie, iddiaya göre 28 Ekim günü Ağrı Dağı'na tırmanmak isterken kayboldu. Kullandığı karavanı, jandarma tarafından bulunup incelemeye alınan McKenzie'nin bulunması için Ağrı Dağı'nda aramalara başlandı.

Van'dan gelen 12 kişilik Sivil Savunma Acil Afet Müdürlüğü ekibi Türkiye Dağcılık Federasyonu Ağrı İl Temsilcisi Servet Arslan rehberliğinde bugün öğle saatlerinde Ağrı Dağı'na tırmandı. Eli Köyü'nden tırmanışa geçen arama- kurtarma ekibi, deniz seviyesinden 3 bin metre yükseklikteki anakampa çıkarak McKenzie'nin izini bulmaya çalıştı. Havanın kararması üzerine arama- kurtarma çalışmalarına ara veren ekip Doğubayazıt'a indi. Çalışmalar yarın da sürecek.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: misyoner Ağrı Dağı'nda aranıyor

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1125

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler