Ulusal El Sanatları Festivali Ereğli'de Başladı Türkiye'de var olan zihinsel engelli bireylerin üretimlerini açığa çıkarmak için, Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kazım Demirel Sevgi Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi'nin liderliğinde Türkiye genelini kapsayan Özel Gençler Ulusal El Sanatları Festivali Konya Valisi Aydın Nezih Doğan'ın 15 Ekim 2010 17:04 Türkiye'de var olan zihinsel engelli bireylerin üretimlerini açığa çıkarmak için, Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kazım Demirel

Bu konu 1243 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Ulusal El Sanatları Festivali 1243 Reviews

Konuyu değerlendir: Ulusal El Sanatları Festivali

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1243 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    756
    @Vuslata Hasret

Standart Ulusal El Sanatları Festivali

Ulusal El Sanatları Festivali Ereğli'de Başladı
    Türkiye'de var olan zihinsel engelli bireylerin üretimlerini açığa çıkarmak için, Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kazım Demirel Sevgi Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi'nin liderliğinde Türkiye genelini kapsayan Özel Gençler Ulusal El Sanatları Festivali Konya Valisi Aydın Nezih Doğan'ın 15 Ekim 2010 17:04
    Türkiye'de var olan zihinsel engelli bireylerin üretimlerini açığa çıkarmak için, Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kazım Demirel Sevgi Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi'nin liderliğinde Türkiye genelini kapsayan Özel Gençler Ulusal El Sanatları Festivali Konya Valisi Aydın Nezih Doğan'ın da katıldığı programla başladı.

Kazım Demirel Sevgi Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Müdürü A. Vefa Demirkıran programın açılışında yaptığı konuşmada, ülkemizde zihinsel engelli bireylere örgün eğitim hizmeti veren 390 okulun bulunduğunu belirterek, "15-30 yaş arası genç zihinsel engelliler iş okullarına ya da eğitim merkezlerinde kurs programına devam ediyor. Özel gençlerimizin okullarında, atölyelerinde ürettikleri ürünleri ortaya koymalarına olanak sağlayacak bir planlama yaptık" dedi. Ereğli Kaymakamı Hasan Bağcı da, engelli vatandaşları toplumun kucaklaması, kabul etmesinin çağdaş devletin sorumluluğunda olduğunu ifade ederek, ekonomik, sosyal ve kültürel alanda topluma katılımları sağlanan engelli vatandaşların yaşam sevincinin önemine dikkat çekti.

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan ise, ülkemiz ve dünyanın temel sorunlarından birisi olan engellilere sahip çıkılması gerektiğini söyledi. ABD'nin başkentinde gördüğü "Geride bırakılacak bir tek çocuk olmamalı" pankartının dikkatini çektiğini ve şehrin belediye başkanına bu pankartı sorduğunu anlatan Vali Doğan, "Aldığım cevap ABD'de çok sayıda çocuğa ulaşılamadığı ve bu çocuklardan çoğunun engelliler olduğu yönünde idi. Dünyanın en gelişmiş toplumunda bile böylesi sorunlar yaşanıyor. Ülke olarak bu sorunları aşabilmemiz için öncelikle Anayasa'nın değişmesi gerektiği ifade ediliyor. Anayasa'dan önce bizler kalbimizi, ruhumuzu değiştirmeliyiz. Sevgi üzerine yoğunlaşan projeleri hayata geçirmeliyiz" şeklinde konuştu.

Konuşmalar ve halk oyunları gösterilerinin ardından festivalin açılışı gerçekleştirildi. Festivale, Antalya Dr. Günseli - Dr. Bülent Akınsal İlköğretim Okulu ve İş Okulu, Denizli Çamlık İlköğretim Okulu ve İş Okulu, Kastamonu Kuzeykent Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi ve Türkiye'de kategorisinde tek olma özelliği gösteren İstanbul Türkan Sabancı Görme Engelliler İlköğretim Okulu ve İş Okulu'nun yanı sıra Konya Ereğli Kazım Demirel Sevgi Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi katıldı. Festival 3 gün sürecek. Haber Fx

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Ulusal El Sanatları Festivali

Kategori: Engelliler İçin Özel Bölüm

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1243

Etiketler