ALMANYA'da Frankfurt kentine bağlı Höchst semtinde yalnız yaşayan engelli Ali Balaban (50) dört yıldır elektriksiz yaşıyor. Sadece 305 Euro sosyal yardım ile geçinmeye çalışan Balaban, geceleri odasını mum ile aydınlatmaya çalışıyor. Altı yıl önce işsiz kalan Ali Balaban, "Ayaklarımda sorun var. Üç büyük ameliyat geçirdim. Güçlükle yürümeme rağmen hergün ikinci kattaki 38 metrekare daireme inip çıkıyorum" dedi. GÖRÜNCE İNANAMADIK Balaban, "Sosyal Daire'ye durumu anlattım. Bana, 'Biz

Bu konu 922 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Mum Işığında Hayat Mücadelesi 922 Reviews

Konuyu değerlendir: Mum Işığında Hayat Mücadelesi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 922 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    16
    Beğenileri
    14
    Tecrübe Puanı
    647
    @Vuslata Hasret

Standart Mum Işığında Hayat Mücadelesi

ALMANYA'da Frankfurt kentine bağlı Höchst semtinde yalnız yaşayan engelli Ali Balaban (50) dört yıldır elektriksiz yaşıyor. Sadece 305 Euro sosyal yardım ile geçinmeye çalışan Balaban, geceleri odasını mum ile aydınlatmaya çalışıyor. Altı yıl önce işsiz kalan Ali Balaban, "Ayaklarımda sorun var. Üç büyük ameliyat geçirdim. Güçlükle yürümeme rağmen hergün ikinci kattaki 38 metrekare daireme inip çıkıyorum" dedi.

GÖRÜNCE İNANAMADIK
    Balaban, "Sosyal Daire'ye durumu anlattım. Bana, 'Biz elektrikten sorumlu değiliz. Kiranız, ısınma gideriniz ve evin yan masraflarına bakarız' yanıtını verdiler" dedi. Höchst'te bulunan, 'Türk Alman hasta bakım servisi' çalışanlarından Halime Akdemir, Makbule Aydın, Mustafa Uçar, "Evi temizlemek istedik. Ancak elektrik olmadığı için gördük. Bir insanın dört yıl boyunca elektriksiz yaşadığına inanamadık" dediler.

TAKSİTE BAĞLANDI
    "Derhal durumu elektrik şirketine ilettik. Şirket ayda 35 Euro taksit ile borcun kapatılmasını kabul etti. Önümüzdeki günlerde elektriği açtırmak için girişimimiz sürecek" diyen Türkler, şimdi de "Ali Balaban'ın engelli bacakarı ile hergün iki kat inip çıkamayacağına dikkat çekmek istiyoruz. Ona zemin kattan bir daire verilmesini talep edeceğiz" diye konuştular.

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Mum Işığında Hayat Mücadelesi

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 922

Etiketler