Kullanıcı Tag Listesi

Batı Trakya Türkleri, tarih boyunca iyi niyeti prensip edinmişlerdir. Bize karşı yapılan her türlü haksızlık ve baskılara rağmen, iyi niyet düstüruna karşı bağlılığımız zerre kadar sarsılmamıştır. Yıllardan beri perde arkasında ve karanlık odalarda aleyhimize çizilen senaryolar, gizli ve aşikâr yapılan propagandaların hiçbiri, iyi niyetli Batı Trakya Türkü'nü kışkırtmaya, çileden çıkarmaya ve yanlışlar yaptırmaya gücü yetmemiştir. Çağımızda, iyi niyet hasleti, türü tükenen bir haslet

Bu konu 1133 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...
İyi niyetin ölçüsünü karşı taraf belirler... 1133 Reviews

  Konuyu değerlendir: İyi niyetin ölçüsünü karşı taraf belirler...

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1133 kez incelendi.

 1. #1
  S€®C€
  S€®C€ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Standart İyi niyetin ölçüsünü karşı taraf belirler...

  Batı Trakya Türkleri, tarih boyunca iyi niyeti prensip edinmişlerdir. Bize karşı yapılan her türlü haksızlık ve baskılara rağmen, iyi niyet düstüruna karşı bağlılığımız zerre kadar sarsılmamıştır.

  Yıllardan beri perde arkasında ve karanlık odalarda aleyhimize çizilen senaryolar, gizli ve aşikâr yapılan propagandaların hiçbiri, iyi niyetli Batı Trakya Türkü'nü kışkırtmaya, çileden çıkarmaya ve yanlışlar yaptırmaya gücü yetmemiştir.

  Çağımızda, iyi niyet hasleti, türü tükenen bir haslet halini almıştır. İyi niyetli insanlar ve toplumlar, art niyetli insanlar ve toplumlar tarafından alaya alınan, ayıplanan, saf ve aptal bir zümre olarak algılanma noktasına gelmiştir. Ancak, gün geçtikçe art niyetli insanlar ve toplumlar azgınlıklarını ve taşkınlıklarını artırdıkça, iyi niyet hasletine sahip insan ve toplumların lüzümuna olan ihtiyaç daha fazla hissedilmeye başlamıştır.

  Bunun için önceden bir eksiklik ve ayıp olarak algılanan iyi niyet hasleti, artık erdemli ve faziletli toplum olmanın vazgeçilmez unsuru haline gelmiştir.

  Batı Trakya Türkü'nün iyi niyet hasletini servet edinip sömüren art niyetli çevreler, Batı Trakya Türkü'ne teşekkür edecekleri yerde, gaspettikleri bu nimeti tepmeye ve her türlü insanlık dışı muamelelerle hakaretler yağdırmaya devam ediyorlar. Bölgemizde Batı Trakya Türkü'nün en azılı düşmanları hani Türk görünce gözü dönen ve salyaları akan manyaklar, Batı Trakya Türkleri'nin sahip oldukları nimetlerini en çok sömürenlerdir. Bu tiplerle ilgili bilimsel ve objektif bir araştırma yapılsa, ortaya çıkacak olan sonucun şöyle olduğu görülecektir. Bu uyumsuz ve hiçkimseyle geçinemeyen tipler genelde geldikleri kendi memleketlerinde ve toplumlarında tutnamamış, dışlanmış, yalnızlığa itilmiş art niyetli ailelerin evlâtları olduğu görülecektir. Her toplumda olduğu gibi, bizim toplumumuzda da ender de olsa bu tiplere rastlanmaktadır.

  Atalarından taşıdıkları bu tür mikroplarını semirtmek ve hasta ruhlarını tatmin etmek için, Batı Trakya'yı mekân edinmişlerdir. Batı Trakya'nın iklimi, coğrafyası ve sosyal çevresi, bulanık ve karmaşık dönemlerde bu tür mikropların üremesi için sera görevini yapan müsait bir zemindir.

  Alın teriyle elde ettiğimiz mahsüllerimizi sömürenler, kendi oylarımızla seçtiğimiz yöneticiler, kendi servetlerimizle zengin ettiğimiz avukat, mühendis, doktor ve tüccarlar zamanla Batı Trakya Türkü'nün başdüşmanları kesildikleri icraatlarıyla, hal ve hareketleriyle ispatlamışlardır. Buna rağmen hergün yüz yüze, göz göze geldiğimiz bu ahlaksız ve pervasızlara karşı zerre kadar kin ve düşmanlık beslemiyoruz. İyi niyetimizi muhafaza etmeye devam ediyoruz. Bu ayıplar ve çirkinlikler karşısında sadece üzülüyoruz ve onlardan tiksiniyoruz. Onlar gibi art niyetli, yalancı, hileci ve gaddar olmadığımız için halimize şükrediyoruz. Gücümüzü, sabrımızı, azim ve gayretimizi artırması için Allah'tan niyaz ediyoruz.

  Kesin olarak inanıyoruz ve zerre kadar şüphe etmiyoruz ki, er veya geç iyi niyetli, sabırlı ve kötülüklere bulaşmayanlar kazanacaklar; art niyetli zalimler ise başarısızlıklara uğrayacaklar ve kaybedeceklerdir. Bu kanun-i ilâhi, insanlık tarihi boyunca böyle işlemiştir. Ancak, iyi niyetli olmak, sabretmek, her şeye teslim olmak ve boyun eğmek manasına gelmez. Biz insan olarak her türlü beşeri münasebetlerimizde yerine getirmemiz gereken görevlerimizi lâyıkıyla yerine getirip her türlü hak ve hukukumuzu muhafaza etmek için mücadele etmemiz gerekiyor. Aksi halde hem kendi görevlerimizi ihlâl etmiş oluruz, hem de çevremizdekilerin ve bizden sonra gelecek nesillerin hukukuna tecavüz etmiş oluruz. Böyle bir haksızlık ve cinayeti işlemeye kimsenin hakkı yoktur.

  İyi niyet, iyi niyeti ortaya çıkarması gerekiyor. Ancak bu prensip, her zaman ve heryerde, özellikle de bölgemizde geçerli olmadığı gün geçtikçe daha iyi anlaşılmaktadır. Biz iyi niyetimizi ortaya koydukça, haksızlıklara karşı sessiz kaldıkça, sömürmekten ve haksızlık yapmaktan zevk duyan hasta ruhlu çevreler azgınlaşıyor ve üzerimize daha fazla çullanıyorlar. En ufak bir tepkimiz karşısında, hırıldamaya, dişlerini ve pençelerini göstermeye başlıyorlar.

  İyi niyet, tek taraflı olmaz. Karşılıklı iyi niyet şarttır. Devamlı olarak güçlünün zayıftan iyi niyet beklentisi içerisinde olması ve elindeki her türlü gücü karşı tarafı iyi niyet göstermeye zorlamak, zulümdür. İyi niyetten anlamayan ve hakketmeyenlere iyi niyet göstermek, iyi niyetin şerefine ihanettir. İyi niyet, iyi niyetten anlayanlara ve hakkedenlere gösterilir.

  Tabii olarak, her fert gibi toplumlar ve devletler de hata yaparlar. Ancak, bu hataların bir sınırı olmalıdır. Hatalardan ders alarak vazgeçilmelidir. Hata yapmak, bir yandan doğal bir zafiyet sayılırken, diğer yandan tecrübeler kazandırıp geliştirici ve olgunlaştırıcı bir etkisi de olmalıdır.

  Vatandaşın her türlü menfaatini korumakla mükellef olan bgir bürokrat veya emniyet görevlisi, asık surat, sert davranışlar, hakaret ve şiddet uygulaması erdemli kişilerin davranışı değildir. Bir sorun karşısında sağlıklı düşünerek problemlerin kaynağına inilmesi, gerçekçi, samimi ve yapıcı çözümler üretilmelidir. Bölgemizde olduğu gibi, hiç yanılmayan veya yanlış yapmadığını savunan yöneticilerin idaresi altında yaşamak çok zordur. Çünkü her zaman kendilerini tartışmasız haklı, başkalarını haksız görüyorlar.

  Yıllardan beri Batı Trakya Türkleri'ne karşı uygulanan yanlış politikalar ve her türlü başarısızlıklara rağmen halen bu çağdışı ve insanlıkdışı uygulamaların vazgeçilmez ve tartışmasız doğrular olduğunu savunmak, iyi niyetten uzak ve ne kadar dar görüşlü, ufku kapalı ve çapları kendi dar dünyalarıyla sınırlı olduğunu göstermektedir. Sürekli artan başarısızlıklarını görmezlikten geldikçe, sıkıntılar çoğalıyor.

  Zaman zaman hatalardan tedirgin olan bazı idareciler de çıkmaktadır. Bu idarecilere yanlışlıklar bazı şeyleri öğrettiğini hissederler ve yanlışlarda ısrar etmezler.

  İyi niyetten uzak ve çağdışı olduğu her halinden belli olan bir siyasetten vazgeçme eğilimini göstermek bir başarısızlık ve zül sayılmaz. Aksine, uygar bir yönetime en iyi yakışan bir davranış sayılır.

  Başarının ilk adımı sayılan yanlış siyasetten vazgeçmek, baskı altında yaşayan bir toplum için ferahlatıcı bir özellik taşır. Bu medeni cesareti gösteren idareciler, devletini ayıplardan koruyan, yücelten ve ne yaptığını bilen idarecilerdir. Geçmişin kötü mirasından gelecek nesilleri koruyan erdemli yöneticilerdir.


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: İyi niyetin ölçüsünü karşı taraf belirler...

        Kategori: Gazete,Dergi,İnternetten Alıntılar

        Konuyu Baslatan: S€®C€

        Cevaplar: 2

        Görüntüleme: 1133


 2. #2
  Gonax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30.07.08
  Mesajlar
  889
  Konular
  94
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  5
  Bahsedildi
  1 Mesaj
  Etiketlenmiş
  0 Konu
  Tecrübe Puanı
  100
  @Gonax

  Standart

  selamun aleyküm

  emeyine sağlik bacim... yerden göye kadar haklısın...

  aslında sorarsan herkes biliyor haksızlıkları ve haksızlıklara halen daha güler yüzle olmasa
  dahi iyi niyetle yaklaşanları. Arkalarından gizli gizli yazılan çizilen senaryoların herkes
  farkındadır aslında. ama nasıl desem bilmiyorumki. elbette damlaya damlaya göl olur.
  yani biz buralardan hiç duymasalar bile haykırıslarımızı yazar doğruları diyer arkadaşlarımıza
  ulaştırırsak elbet bir yerden cevap verilir umudunu yitirmemeliyiz. bir bakarızki bir iken
  bin olmusuz.

  insallahki haksızlıklarla mücadele edebilme kudretimiz olur. özellikle bahse konu olan
  batı trakyadaki vatandaşlarımıza karşı yapılan kasıtlı olaylara birileri dur deme
  gücünü bulur kendisinde. o kadar insan per perişan oldu. hemde bir deyil iki deyil
  bu kaçıncıdır.

  bunların tamamı kasıtlı yapılmıs ve yıldırma politikasından başka birşey deyildir.
  Amaçları başkadır elbette bunları biliyoruz. Allah sonumuzuda hayıra çevirsin insallah.
  sabrımızı bir anlığına kaybetsek özellikle Trakya, Güneydoğu ve Doğu Anadolu yani
  sınır bölgelerimizde bizi bekleyen neler var. bizi yok etmek için bütün komsularımız
  (ki hala komsularımız diyorum deyiştirmemizin imkanı yok çünkü ) envai çeşit silah
  envai çeşit teknikler le kapımızda bekliyorlar. Ha desek bizi tüketmek için ellerinden
  geleni yapacaklar.

  Hiç dostumuz yok.. yazık..... olanlarıda menfaatlerimiz engelliyor diye düşünüyorum.

  tekrar teşekkür ederim bacım.........(F)

  Selametle..................... (F)
  Tutmamışsa Aşkın Mayası, Cezbeylemez Gözlerin Elası
  Hak'ka Yönelmişse Gönül, Yüze Ne Hacet..!




  [Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]


 3. #3
  Gara Lele
  Gara Lele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Standart

  emeğine sağlik ablam saolasan

Etiketler

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş