Ah anneler annelerhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Neler taşıyor neler� Bir annehttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif evvela bebeğini karnında taşır. Bu yükünden dolayı ne yüksünürhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif ne usanır. Yükü gittikçe ağırlaştığı haldehttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif onun sevinci ve heyecanı artar.. Nihayet bebeğini dünyaya getirirhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif ondan sonra da

Bu konu 1313 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Standart anneler bir ömür boyu taşır çocuk ise bir kez 1313 Reviews

  Konuyu değerlendir: Standart anneler bir ömür boyu taşır çocuk ise bir kez

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1313 kez incelendi.

 1. #1
  ŞiMaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  10.12.2009
  Mesajlar
  21.664
  Konular
  10831
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  31
  Tecrübe Puanı
  100
  @ŞiMaL

  Yeni Standart anneler bir ömür boyu taşır çocuk ise bir kez

  Ah anneler anneler
  Neler taşıyor neler�
  Bir anne evvela bebeğini karnında taşır. Bu yükünden dolayı ne yüksünür ne usanır. Yükü gittikçe ağırlaştığı halde onun sevinci ve heyecanı artar.. Nihayet bebeğini dünyaya getirir ondan sonra da kucağında taşımaya başlar. Anne kucağı bebek için en sıcak en emniyetli bir limandır.


  Anne için de taşıdığı yüklerin en tatlısı en güzeli ve en hafifidir. Bebeğini kucağında taşıyan bir anne dünyanın en değerli yükünü taşımaktadır. Bir anne bebeğinin bedenini kucağında taşırken sevgisini de kalbinde taşımaktadır. Zaten sevgi gibi yüksek bir ücreti olmasa o yükü taşımak o kadar kolay olmayacaktır. Hatta zamanla bir angarya haline gelecek daha sonra da eziyet halini alacaktır.

  Bir süre sonra bebek kucaktan iner kendi ayakları üstünde yürümeye başlar. Ama annenin taşıma görevi sona ermemiştir. Birkaç adım attıktan sonra yorulan yavrusunu bu defa da sırtında taşımaya başlar. Annelerin yükü hiçbir zaman eksilmez. Tarlada ekin taşır bahçeden meyve taşır pazardan erzak taşır bu arada yavrusunu da hep sırtında taşır. Evin içinde bile hem işini yapar hem sırtındaki çocuğuna bakar. O da bir insandır hatta kadın olması hasebiyle narindir yorulur yıpranır ama annelik şefkati gibi mukaddes bir istinat noktasına dayandığı için bütün bu yükleri kolaylıkla kaldırabilir.


  Çocuk büyür okula başlar ama anne onu taşımaya devam eder. Önce elinden tutar okula götürür kaydını yaptırır. Ondan sonra da aylarca onunla birlikte okula kadar gider gelir. Bu arada da çocuğunun çantasını taşır beslenmesini taşır. İlköğretimin ilk yılları da böyle geçer.

  Çocuk biraz daha büyür delikanlı olur liseyi bitirir üniversiteye gider.. Ailesinde uzakta yaşamaya başlar. Ama annesi onun yükünü taşımaya devam eder. �caba evladım oralarda nasıl yaşıyor ne yiyip ne içiyor geceleri üstünü kim örtüyor�diye bu defa da onun kaygısını taşır. Okul biter �caba çocuğum bir işe girebilecek mi?�diye derdini taşır.

  Oğlunu askere gönderir asker annesi olmanın onurunu başında taşırken aynı zamanda hasretliğini yüreğinde taşır. Kızını gelin eder oğluna gelin alır evlatlarının mürüvvetini görmenin sevincini ve heyecanını taşır.

  Bir anne için �ğlunu everdi kızını gelin etti artık kaygıyı attı bundan sonra taşıyacak yükü kalmadı�demeyin sakın. Anne bu�Onun yükü biter mi hiç? Bir süre sonra torunları olur bu defa da onları taşımaya başlar. �avrumun yavrusu�diyerek torunlarını bağrına basar kucağına alır sırtından indirmek istemez. Yüreğinde ise hem evladının hem de torunlarının sevgisini taşımaya devam eder.

  Annelerin de bir annesi ve babası vardır. Bir gün gelir emri hak vâki olur onlardan birisini veya her ikisini de kaybederler. Bu defa da onların acısı yüreklerine çöker. Yaşları kaç olursa olsun onlar da anne babalarının çocuklarıdır. Onları kaybettikleri zaman kendilerini yetim ve öksüz hissederler. Kalplerindeki hüzün yüreklerindeki hasretlik yükü artar. Ondan sonra da ömür boyu bu yükleri taşımaya devam ederler.

  Zaten ömür dediğiniz de ne ki? Bu kadar telaş içinde bir su gibi akıp gider. Bir de bakmışsınız anneler de yolun sonuna gelmiş artık taşıma işleri son bulmuştur. Yüklerini dünya hanında bırakırlar emaneti sahibine teslim ederek ebedî âleme doğru yola çıkarlar. İşte bu son yolculukta taşıma görevi evladına düşer.

  Anneler evlatlarını önce karnında sonra kucağında sonra sırtında ve daha sonra da kalbinde taşırken evlatlar annelerini bir defaya mahsus olmak üzere cenazesini omzunda taşır.

  O da kısmet olursa...

  __________________alinti


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Standart anneler bir ömür boyu taşır çocuk ise bir kez

        Kategori: Atış Serbest

        Konuyu Baslatan: ŞiMaL

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 1313


Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Giriş