Hani bazı olaylar, sözler, durumlar vb. vardır.Bizim insanımızdan başkasına nasip olmaz. İşte onlardan bazıları.. 1. "Nerelisin ?" sorusuna cevap aldıktan sonra otomatikman "içinden mi?" diye sormak. 2. Amca, hala, dayı, teyze, görümce, kayınço,enişte,elti,bacanak, kaynana, kayınpeder,baldız, yenge, amcaoğlu, hala oğlu, dayı oğlu, vb. gibi akrabalık terimleri. 3. Gelin-Kaynana çekişmesi. 4. Sigarayı çoraba veya kulak arkasına koymak. 5. Düğünlerde, eğlencelerde, toplantılarda, vb.

Bu konu 1402 kez görüntülendi 7 yorum aldı ...
gaRip vaZiyeTLeR =) 1402 Reviews

Konuyu değerlendir: gaRip vaZiyeTLeR =)

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1402 kez incelendi.

azeri_qızı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    29
    Konular
    258
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    450
    @azeri_qızı

Standart gaRip vaZiyeTLeR =)

Hani bazı olaylar, sözler, durumlar vb. vardır.Bizim insanımızdan başkasına nasip olmaz. İşte onlardan bazıları..

1. "Nerelisin ?" sorusuna cevap aldıktan sonra otomatikman "içinden mi?" diye sormak.
    2. Amca, hala, dayı, teyze, görümce, kayınço,enişte,elti,bacanak, kaynana, kayınpeder,baldız, yenge, amcaoğlu, hala oğlu, dayı oğlu, vb. gibi akrabalık terimleri.
    3. Gelin-Kaynana çekişmesi.
    4. Sigarayı çoraba veya kulak arkasına koymak.
    5. Düğünlerde, eğlencelerde, toplantılarda, vb. içip içip olay çıkartmak.
    6. Kuru fasulye-pilav-cacık, at-avrat-silah,devlet-mafya-polis, kavun-beyazpeynir-rakı, metin-ali-feyyaz, karpuz-peynir-ekmek, vb. gibi üçlemeler.
    7. Yürüyüş veya dolaşma esnasında eline tespih, değnek, sopa, vb. almak.
    8. Yabancı dil öğrenirken önce küfürleri öğrenmek, yabancılara Türkçe öğretirken önce küfürleri öğretmek.
    9. Yolculuk esnasında yanındakine "Yolculuk nere hemşerim?" diye sorarak muhabbete başlamak.
    10. Çırak-kalfa-usta ilişkisi.
    11. Büyüklerin yanında sigara-içki içmemek, bacak bacak üstüne atmamak.
    12. Mektuplarda "büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden" öpüp "kestane kebap, acele cevap" beklemek.
    13. Kendini tanıttıktan sonra diğer yarışmacı arkadaşlara basarılar dilemek.
    14. Japonları kastederek "adamlar yapmış abi!" demek.
    15. Ortaokul ve lisedeki ani-hatıra defterlerine yazarken "bana kalbin kadar temiz bu sayfayı ayırdığın için... " diye başlamak.
    16. "Bizim askerdeyken bir çavuş vardı..." diye başlayan askerlik anıları.
    17. Ütü ütülemek, su sulamak, boya boyamak, uyku uyumak, yangın yanması, ölü ölmesi, vb. gibi dumur yaratan deyimler.
    18. "Geldiniz mi?" veya "Siz mi geldiniz?" gibi gereksiz sorular.
    19. "Kim O?" sorusuna "Ben!" diye cevap vermek.
    20. Telefonu açan kişiye kendini tanıtmadan "orası neresi?" veya "sen kimsin?" gibi sorular sormak.
    21. Neredeyse herkese, her şeye takma isim bulmak.
    22. Misafir gelince hemen cay suyu koymak.
    23. "Senin paran burda geçmez!" deyip karşıdakinin eline sarılmak.
    24. Paraları cüzdana veya cebe koyarken Atatürklerin ayni tarafa gelmesine dikkat etmek.
    25. Düğün, lokanta, vb. gibi yerlerde masaları birleştirerek oturmak.
    26. Büyüklerin "Biz sizin yaşınızdayken..." diye başlayan serzenişleri.
    27. Düğünlerdeki takı merasimleri.
    28. Otobüs, uçak, hastane, vb. gibi cep telefonu kullanmanın yasak olduğu yerlerde gizli gizli cep telefonu ile konuşmak.
    29. "Hamili kart yakınımdır!."
    30. Yüzsüzce rüşvet istedikten sonra abartıp "Helal et" demek (yaşanmıştır).
    31. Bir ise başvururken muhtardan onaylı ikametgah, fotoğraf, nüfus cüzdanı sureti, noterden onaylı diploma fotokopisi, askerlik belgesi vb. gerekmesi.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: gaRip vaZiyeTLeR =)

Kategori: Atış Serbest

Konuyu Baslatan: azeri_qızı

Cevaplar: 7

Görüntüleme: 1402

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

αηηєм çσ¢υkℓυğυмυ ѕσяαηℓαяα нєρ: "küçükkєη уαяαмαz∂ı" ∂єя∂ι. єνєт αηηє küçükkєη 'уαяαм' αz∂ı..! =(

Doğaçlama yaşıyorum, artık hiçbir şeye şaşırmıyorum.. "Umrum"a yaklaşmasın kimse... Ne halim varsa görmekle meşgulüm..!

Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10706
    Beğendikleri
    10
    Beğenileri
    184
    Tecrübe Puanı
    100
    @Emine

22. Misafir gelince hemen cay suyu koymak

ne guzel bi adetimiz var demi
    yasasin turkler

Yaş;
    29
    Konular
    258
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    450
    @azeri_qızı

Alıntı Emine Rumuzlu Üyeden Alıntı
    22. Misafir gelince hemen cay suyu koymak

ne guzel bi adetimiz var demi
    yasasin turkler
    keSinLikLe aßLaCım ßo$a deMioRuS...
    ''NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE''

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

αηηєм çσ¢υkℓυğυмυ ѕσяαηℓαяα нєρ: "küçükkєη уαяαмαz∂ı" ∂єя∂ι. єνєт αηηє küçükkєη 'уαяαм' αz∂ı..! =(

Doğaçlama yaşıyorum, artık hiçbir şeye şaşırmıyorum.. "Umrum"a yaklaşmasın kimse... Ne halim varsa görmekle meşgulüm..!

Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10706
    Beğendikleri
    10
    Beğenileri
    184
    Tecrübe Puanı
    100
    @Emine

evet canim saol ellerine saglik bebisim

Yaş;
    29
    Konular
    258
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    450
    @azeri_qızı

riCa eDeRim aßLaCım gözLeRine saqLık

Furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    205
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    494
    @Furkan

17. Ütü ütülemek, su sulamak, boya boyamak, uyku uyumak, yangın yanması, ölü ölmesi, vb. gibi dumur yaratan deyimler.

kendini intihar etmek var bi de teşekürler

Bir gün öləcəksən, bunu bilirsən,
    Ölmək istəmirsən, çünki sevirsən.
    Sevgilin ölübsə, sən də ölürsən,
    Ölümü sevirsən, bu tamam başqa,
    Durma dostum, sən də yer ver aşka!

Yaş;
    29
    Konular
    258
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    450
    @azeri_qızı

ßen t$k eDeRim =)

kaf2020 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    432
    @kaf2020

20. ci MADDE: Hakikaten telefon da hiç kabul edemediğim bir mevzu. Sanki karşımdaki polis. Polis bile resmi elbisesi yoksa kimliğini çıkartıyor, nereden geldiğini söylüyor. O türden benim telefonda kimliğimi sorgulayan adama cevabım çok sert bir tonla şu olur: "ÖNCE SEN KİMSİN VE KİMİ ARIYORSUN ONU SÖYLE"

Birde telefon olayında benim asla kabul edemiyeceğim, üstelik ne yazık ki akademik kariyeri olan kimselerde sık rastladığım, diyelim bir numara filan yazacağı zaman "BEKLEDE BİR KALEM GETİRİYİM" demeleri.İşte bir ailenin kültür seviyesi bilmem kravat takmakla veya kravattaki çizginin aynısını mercekle elbisede aramakla değil, karşısındakinin zamanını telefon başında bekletmeden onun zamanına dolayısiyle şahsına olan saygıyla olur. Bir düşünün telefon başında bir dakika, ahizeniz kulağınızda bekliyorsunuz. Birde beklettiğinden dolayı özürde dilemeyenler olur. Ben o bir dakikami ayağımı koltuğun üzerine yüksekce uzatır,yanımada sevdiğim birini alır relaxsi yaparım. Ben hatta kalem kaybolmasın diye bir iple telefonun yanına bağlamışımdır. Hatta ve hatta telefon ederken mutlaka kalem elimde olur ve gerekeni anında yazarım. Bilmem abartıyormuyum?...Başınıza gelince görürsünüz...

Etiketler