Benim teçrübeme göre birinciye Azeriler ikinciye Almanlar çok zeki sayılır. SİZCE SEBEBİ NEDİR?(Yiyecek, içecek,yemek kültürü,günlük yaşantı etkenleri, spor,atmosfer, toprak minarelleri,gen , alkol,eğitim, petrol, orman...gibi etkenleri gözönüne alalım. Bunlardan hangisi en sık tekerrür eder? Mesela benim düşünceme göre herhangi bir şekilde Kulak, Burun,Boğaz kısmı çok sağlıklı? Nasıl ?Araştırmam lazım.

Bu konu 1622 kez görüntülendi 4 yorum aldı ...
Azeri Zekası 1622 Reviews

Konuyu değerlendir: Azeri Zekası

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1622 kez incelendi.

kaf2020 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    433
    @kaf2020

Standart Azeri Zekası

Benim teçrübeme göre birinciye Azeriler ikinciye Almanlar çok zeki sayılır. SİZCE SEBEBİ NEDİR?(Yiyecek, içecek,yemek kültürü,günlük yaşantı etkenleri, spor,atmosfer, toprak minarelleri,gen , alkol,eğitim, petrol, orman...gibi etkenleri gözönüne alalım. Bunlardan hangisi en sık tekerrür eder?

Mesela benim düşünceme göre herhangi bir şekilde Kulak, Burun,Boğaz kısmı çok sağlıklı? Nasıl ?Araştırmam lazım.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Azeri Zekası

Kategori: Sağlıklı Yaşam İçin

Konuyu Baslatan: kaf2020

Cevaplar: 4

Görüntüleme: 1622

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    16
    Beğenileri
    14
    Tecrübe Puanı
    668
    @Vuslata Hasret

Bu Kanıya Nasıl Vardınız anlayamadım..Benim bildiğimde Japonlar akıllı insanlardır..Almanlarda pek akıl yoktur ama işlerini sağlam yapar sağlam görürler..bizler gibi dağnık değildirler her işlerinde..

Konular
    3
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    433
    @kaf2020

Unhappy

Alıntı AhmetErmis Rumuzlu Üyeden Alıntı
    Bu Kanıya Nasıl Vardınız anlayamadım..Benim bildiğimde Japonlar akıllı insanlardır..Almanlarda pek akıl yoktur ama işlerini sağlam yapar sağlam görürler..bizler gibi dağnık değildirler her işlerinde..
    Şimdi zeka başka şeydir, onun uygulaması, disiplinli şekilde işlenmesi yani bizim çalışkanlık dediğimiz şey başkadır.Zeka benim tarifime göre bir problemi cabucak kavrama ve çabucakda çözüm bulma ve uzun zaman akılda tutabilme özelliğidir. Hani bizim kurnaz dediğimiz aslinda zeki insanlardır fakat bu zekalarını halkın gözünde kötüye kullanmaktadırlar.Zeki insanlar bir defa kesin sağliklı insanlardır. Mücadeleci insanlardır çünkü zekalarına güvenerek bir işi sonuna kadar götürmekten yılmazlar. Yoksa beyin gücü zayıf olanlar mücadelede baştan pes ederler. Bunu çevremizdeki insanlara bakarsak uyanık dediğimiz kişiler aslında zeki insanlardır.Diğer taraftan zeki insanlar otamatik olarak neşeli insanlardır. Çünkü neşe sağliklı insanda olur. Zekalı olmak içinde sağlık ilk şartdır.Zeki insan hazır cevaptır. Öyle ki bir soruya aynı anda bir sürü cevapları aynı anda cevap veren insandır. Bu şu demektir beyin mekanızması o kadar güzel işliyorki, o soruya ait ceapları esk

Konular
    3
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    433
    @kaf2020

Wink

eski bilgilerin arasından çabucak çıkartıp alıyor yada mevzu yeni ise eskileri çabucak yanyana getirip yeni bir cevap oluşturur. Hani bizim şu hazırcevap dediğimiz kişiler. Bu yüzden elinde kağıtla nutuk çeken bir politikacıdan fazla bir şey bekleme. Bu bir sorunun cevabı olabildiği gibi dağları delecek yeni bir makinanın yapımı olabilir ikisi aynı şeydir. Sadece biri temel taş olarak kelimeleri öğrenmiş, diğeri fizik , kimya kurallarını öğrenmiş.Zekilik bu temel taşları en hızlı biçimde istenilene en iyi cevap verecek şekilde yanyana getirmektir. Bakın bu Japonlarda makina dalında yoğunlaşmış,İtalyanlarda mafya dalında, İsrailde casusluk dalında,Ruslarda füze dalında yoğunlaşmıştır.Ama bunların hepsi zeki insanlardır. Kimisi insanlık için kimisi insanliğa karşı çalişırlar.Bunlar zeki olmasaydı mutlaka açık verirler, başarısız olurlardı.Yalnız devletleri ele aldığımızda zeki insanların yüzdesi önemli rol oynar. Mutlaka zeki insanların çoğunlukta oluşu birbirlerinin zekalarını körükler daha hızlı bir başarı gözükür. Mesela Japonlarda bu misal olabilir. Devletlerde mutlaka politik durum önemli rol oynar. Mesela Ruslar zeki bir Türk kavminin yetişmesini ister mi? Mutlaka imkanları kısıtlamışlardır ama buhiç bir zaman o toplumun zekasının zayıflığı anlamına gelmez, sadece işlenmemiş zekadır. Gelelim Azeri Halkına: Birdefa dinamik bir topluluk,neşeli( kısmen), hazır cevap(tam),kolay alternatif üretebilen toplum,belleğinde uzun zaman uzun konuları tutabilen ve gerekirse hepsini geri aktarabilen, mücadeleci, soğk kanlı( bu zeki insanların en belirgin özelliğidir çünkü sinirlenme soruya yanıt verememin acizliğinden doğan panik belirtisidir, sakin insan tam cevabı verdimiydi içi rahatlar vesakinleşir.),sağlıklı....Dersen ki bu zamana kadar ne yapmışlar? Bunun cevabı, nedeni ,niçini çok uzun bir konudur. Ben şuna kesin eminim , eğer dış zararlı gizli akımlar rotayı değiştirmezlerse, messela en basit asitli içeceklerin yaygınlaşması gibi,ve eski ananelerini kaybetmezlerse ve iyi yönlendirilirse Kafkaslarda yıldırım gibi parlarlar.

Konular
    3
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    433
    @kaf2020

Alıntı AhmetErmis Rumuzlu Üyeden Alıntı
    Almanlara gelince halkın bir kısım gerçekten çok zekidirler ve onlar başı çekerler. Diğerlerine yol haritasını çizerler.Normal halkda bu yolu aynen hilesiz takip ederler.Genelde de konulara çabuk hakim olurlar.

Etiketler