Mescid-i Aksa Muhafızı Şeyh Raed Salah “İsrail, Mescidi Aksa’nın altına bomba döşedi, 2020 yılında Aksa’yı yıkacaklar” dedi. Raed Salah İSRAİL MESCİDİ AKSA’NIN ALTINA BOMBA YERLEŞTİRDİ

Bu konu 1007 kez görüntülendi 1 yorum aldı ...
YAHUDİLİK 1007 Reviews

  Konuyu değerlendir: YAHUDİLİK

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1007 kez incelendi.

Konu: YAHUDİLİK

 1. #1
  Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  12.10.2009
  Mesajlar
  8.963
  Konular
  4260
  Beğendikleri
  16
  Beğenileri
  14
  Tecrübe Puanı
  668
  @Vuslata Hasret

  Standart YAHUDİLİK

  Mescid-i Aksa Muhafızı Şeyh Raed Salah “İsrail, Mescidi Aksa’nın altına bomba döşedi, 2020 yılında Aksa’yı yıkacaklar” dedi.  Raed Salah  İSRAİL MESCİDİ AKSA’NIN ALTINA BOMBA YERLEŞTİRDİ

  “İsrail 1967′den bu yana Mescidi Aksa’nın altında kazı çalışmaları yürütüyor. Bugün Mescidi Aksa’nın bulunduğu Haremüşerif bölgesi UNESCO tarafından koruma altında fakat tüm bu korumaya rağmen İsrail, kazı çalışmaları sırasında Mescidi Aksa’nın altını boşalttı, çok sayıda tünel kazıldı, Mescidi Aksa’nın altındaki tünellere bomba yerleştirildi ve daha fazla bomba ve dinamit yerleştirilmek üzere bu tünellerin içine çukurlar açıldı.”

  İSRAİL 2020′DE MESCİDİ AKSA’YI YIKACAK

  “İsrail amacı Mescidi Aksa’yı yıkıp yerine Süleyman Mabedini inşa etmek. Şu an Mescidi Aksa’nın yıkılması için tüm hazırlıklar yapılıyor, kutsal mekanın altına kazılan tünellere bomba ve dinamit yerleştiriliyor bir gün gelecek bu bombalar patlatılarak Mescidi Aksa yıkılacak ve İsrail Mescidi Aksa’nın bulunduğu yere Süleyman Mabedini inşa edecek. Bunun için geri sayım başladı. Mescidi Aksa’yı 2020 yılında yıkıp yerine Süleyman Mabedini açmayı planlıyorlar şu an görünen tarih 10 yıl sonrası yani 2020.”

  2010 YILI MESCİDİ AKSA’YI YIKMA PLANININ MİLADIDIR

  “2010 yılı İsrail’in Mescidi Aksa planı için çok önemli bir tarihti. Zaten Kudüs’teki gelişmeleri takip ederseniz 2010 yılının Ocak ayından bu yana Kudüs’te yeni inşaat sahaları yaptılar, Mescidi Aksa’ya yönelik kuşatmayı iyice arttırdılar ve Mescidi Aksa’ya çok sık şekilde girmeye başladılar. Tüm bunların ötesinde Mart ayında yıllar sonra yeniden faaliyete soktukları Harap Sinagogu, Mescidi Aksa’yı yıkma planının en önemli adımıdır. Harap Sinagogu, Mescidi Aksa’ya sadece 100 metre mesafededir ve şu an Yahudiler Mescidi Aksa’nın yakınına kadar girip ibadet etmektediler. Harap Sinagogunun yeniden açılması Yahudiler için bir milattır ve gerçek emellerine önümüzdeki 10 yıl içinde ulaşmayı planlamaktadırlar.”

  (Sabah, Taha Dağlı, Mayıs 2010)  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: YAHUDİLİK

        Kategori: Atış Serbest

        Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

        Cevaplar: 1

        Görüntüleme: 1007


 2. #2
  Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  12.10.2009
  Mesajlar
  8.963
  Konular
  4260
  Beğendikleri
  16
  Beğenileri
  14
  Tecrübe Puanı
  668
  @Vuslata Hasret

  Standart Bebekleri Öldürmek Dini Bir Görev!

  İsrailli hahamdan tüyler ürperten bir kitap: İşgal altındaki Filistin topraklarında en acımasız şekilde şiddet politikası yürüten İsrail’in bu şiddet politikasının arkasında “Yahudi olmayan herkesin öldürülmesi” fetvasını veren hahamlar olduğu bir kez daha ortaya çıktı.

  Gazze katliamı sırasında “Öldürmek iyi bir özelliktir. Sivilleri de öldürün” ifadeleriyle askerlerini Filistinlileri katletmek için motive eden ordu hahamı General Avi Ronzki’den sonra, bir başka haham da yayınladığı kitapta “İsrail tehdit altındaysa, bebek ve çocukların da öldürülebileceğine” dair ifadelerin yer aldığı bir kitap yazdı.  Haham General Avi Ronzki

  Filistin’de soykırım ve işgal politikasını sürdüren İsrail’de, ordu hahamının askerler için hazırladığı “Sivilleri de öldürün” ifadelerinin yer aldığı kitapçıktan sonra bir başka haham da, İsrail’i tehdit edebileceği düşünülen kimselerin Yahudiler tarafından öldürülebileceğine dair ifadelerin yer aldığı bir kitap yayınladı.

  “GEREKİRSE BEBEK VE ÇOCUKLAR DA KATLEDİLEBİLİR”

  İsrail’in işgali altındaki Batı Yaka’da yaşayan İzak Şapiro, yeni çıkan “Kralın Tevrat’ı” isimli kitabında İsrail’e tehdit oluşturan bebek ve çocukların bile öldürülebileceğini ifade ediyor. İsrail’in Haaretz gazetesinde yer alan habere göre Haham İzak Şapiro, kitabında bebek ve çocukların bile öldürülmesine dair ifadelerini İncil’e dayandırırken, bunların kendi yorumu olmadığını söylüyor.

  “İSRAİL’İ TEHDİT EDENLERİ ÖLDÜRMEK MÜBAHTIR”

  Kitabında, “Başka halklar içerisinde, İsrail’i tehdit edilmesinden sorumlu olmayanların öldürülmesi bile mübahtır” diye yazan Haham Şapiro, “Eğer biz emredilen 7 şarta uymayanları, bize karşı günah işleyenleri öldürürsek, bunda bir yanlış yok. Çünkü biz kurallara uyuyoruz” ifadelerini kullandı. Haaretz, Şapiro’nun kitabının diğer üst düzey hahamlar tarafından kendi öğrencilerine de tavsiye edildiğini bildirdi.  İsrail’i Tehdit Eden Suçlu Bir Bebek!

  “VAHŞET BAZEN İYİ BİR ÖZELLİK”

  İsrail’de Yahudi olmayanlara karşı cinayet işlenmesine dair fetva daha önce İsrail ordusunun baş hahamı General Avi Ronzki tarafından da verilmişti. Gazze katliamı sırasında İsrailli askerlere dağıttığı kitapçıkta Ronzki’nin, tüm Filistinlilerin öldürülmesi gereken düşmanlar olduğu ve ‘Vahşetin bazen iyi bir özellik’ olduğunu yazdığı kaydedildi. ‘Benim Savaşımı Savaşın: Savaş Sırasında Askerler ve Komutanlar İçin El Kitabı’ başlıklı kitapçık, İsrail’in Gazze katliamı sırasında askerlere dağıtılmıştı. Kitapta Filistinlilerin katledilmesi gerektiğini söyleyen radikal Yahudi hahamı Shlomo Aviner’in öğretilerinden bölümler yer almıştı.

  ‘ULUSLARARASI HUKUKU BOŞVERİN, ÖLDÜRÜN’

  Kitaptaki bir bölümde, Haham Aviner’in, İncil’de adı geçen Filistinlilerin bugünkü Filistinliler olduğu ve bunların İsrail’in varlığını tehdit edenler olduğu ifadelerini kitapçığa alan General Ronzki, askerlere sivillerin korunmasını öngören uluslararası hukuku göz ardı etmelerini tavsiye etmişti. İsrail ordusunda savaşmayı reddeden ‘Breaking the Silence’ isimli grubun ortaya çıkardığı kitapçıkta Filistinlilerin tamamının İsrail’in düşmanı olduğu ve katledilmesi gerektiği belirtiliyor.  Shlomo Aviner

  (Mehmet Nedim, Vakit, 11-2009

Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Giriş