Taliban 7 yaşında çocuğu idam etti Aşırı dinci terör örgütü Taliban, Afganistan'ın güneyinde hükümet için casusluk yapmakla suçladığı 7 yaşındaki bir çocuğu idam etti. Militanlar Sangin bölgesinde yakaladıkları çocuğu ailesinin yaşadığı Heratiyan köyü’ne götürüp ‘herkese ibret olsun’ diyerek astı. Taliban, 2001 sonunda Amerika liderliğindeki askeri güçle iktidardan düşürüldüğünden bu yana casuslukla suçladığı çok sayıda insanı öldürdü. Ancak aynı suçlamayla ilk kez bir çocuğun öldürüldüğü

Bu konu 1382 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...
Taliban 7 yaşında çocuğu idam etti 1382 Reviews

  Konuyu değerlendir: Taliban 7 yaşında çocuğu idam etti

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1382 kez incelendi.

 1. #1
  Aylin's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  24.03.2009
  Mesajlar
  3.560
  Konular
  3321
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  3
  Tecrübe Puanı
  965
  @Aylin's

  Standart Taliban 7 yaşında çocuğu idam etti

  Taliban 7 yaşında çocuğu idam etti
  Aşırı dinci terör örgütü Taliban, Afganistan'ın güneyinde hükümet için casusluk yapmakla suçladığı 7 yaşındaki bir çocuğu idam etti.
  Militanlar Sangin bölgesinde yakaladıkları çocuğu ailesinin yaşadığı Heratiyan köyü’ne götürüp ‘herkese ibret olsun’ diyerek astı.

  Taliban, 2001 sonunda Amerika liderliğindeki askeri güçle iktidardan düşürüldüğünden bu yana casuslukla suçladığı çok sayıda insanı öldürdü. Ancak aynı suçlamayla ilk kez bir çocuğun öldürüldüğü rapor edildi.


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Taliban 7 yaşında çocuğu idam etti

        Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

        Konuyu Baslatan: Aylin's

        Cevaplar: 2

        Görüntüleme: 1382

  HÜZÜNLER KALDI BENDE...

 2. #2
  Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  12.10.2009
  Mesajlar
  8.963
  Konular
  4260
  Beğendikleri
  16
  Beğenileri
  14
  Tecrübe Puanı
  668
  @Vuslata Hasret

  Standart Çocuğu Katletti Haberlerini Yalanladı

  Taliban, 7 Yaşındaki Afganlı Çocuğu Katletti Haberlerini Yalanladı
  Taliban, hükümet için casusluk faaliyetinde bulunduğu iddia edilen 7 yaşındaki Afganlı çocuğu katlettiği yönündeki haberi yalanladı.

  Helmand Valiliği’nden yapılan açıklamada, Sangin bölgesinde çocuğu yakalayan Taliban savaşçılarının çocuğu Heratiyan köyü yakınlarında öldürdüğü iddia edilmişti. Dünya basınında olduğu gibi Türkiye'de de Taliban karşıtı yapan medyada yer alan sözkonusu habere Taliban'dan yalanlama geldi.

  Taliban'ın resmi sözcülerinden Yusuf Ahmedi'nin bugün alemarah'ta yayınladığı resmi açıklamasının tam metnini sunuyoruz:

  İşbirlikçi hükümetin Helmand valisi adına konuşan Davud Ahmedi, birkaç gün önce Taliban’ın 7 yaşında bir çocuğu casusluk suçundan idam ettiğini söyledi. Hükümet sözcüsü kendi meçhul kaynaklarına dayandırdığı çirkin iddiasına hiçbir delil getirmedi. Ancak haberin aktarılmasındaki tüm bu yetersizlik, cehalet ve fütursuzluğa rağmen çoğu basın kuruluşu bu yalan habere ayrıntılarıyla yer verdi; bazılarının ise salyası akmaya devam ediyor.

  Afganistan İslam Emirliği bu çirkin söylentiyi duyduğunda olaya açıklık getirilmesi için bölgedeki yetkilerle irtibata geçti ve halktan bilgi istedi. Ancak ciddi araştırma ve soruşturmayla geçen günler, ne söz konusu bölgede, ne de çevre bölgelerde söylentinin aslı olduğunu kanıtlayan bir ize rastlamadı.

  Düşman, Sarva Kala denilen yerde idam olayının gerçekleştiğini iddia ediyor. Kjki ve Sencin idaresi arasında yer alan bu vadi yıllardır mücahitlerin kontrolü altında. İslam Emirliği bölgede, içinde şer’i mahkemelerin de bulunduğu yerel teşkilatları idare eden bir yönetim görevlendirdi. Şer’i mahkemeler etkin bir şekilde görevlerini yapmakta; dava kararları alarak, insanların arasındaki anlaşmazlıklara şer’i çözümler aramaktadır. Bu yerel mahkemeler İslam Emirliği yönetimi veya eyaletlerdeki baş kadıların izni olmadan idam kararlarını infaz edemez.

  Ayrıca yıllardır mücahitlerin kontrolü altında olan Sarva Kala son derce güvenli, düşman saldırısına uğramamış bir bölgedir. Dolayısıyla kimsenin casusluk yaptığına dair bir işaret de olmadı. Bu gerçekler, bir çocuğun idam edildiğiyle alakalı düşman haberlerinin ne derece yersiz ve yalan olduğunu açıkça göstermektedir.

  Düşman savaş meydanında yaşadığı ağır yenilgi ve acziyetten sonra şimdi yalan üretmeyi, insanların kafasını karıştırmayı ve propaganda savaşını deniyor. Bu bizim için beklenmedik, yeni bir durum değil; fakat hayret ve şaşkınlığa yol açan şey, kendilerini toplumun gözü kulağı olarak tanımlayan basın ve basın mensuplarının titizlikten, gerçekleri araştırmaktan nasıl bu kadar uzak düşebildikleridir. Düşmanın apaçık yalanına inanıyor, bizim yanıtımızı ve görüşümüzü almaksızın, yayınlamaksızın olayın gerçekle alakası varmışçasına hakkında günlerce konuşuyorlar.

  Hükümete bağlı veya bağımsız hiçbir gazeteci Sava Kala’da 7 yaşında bir çocuğun idam edildiğini görmediğine, bölge halkı da böyle bir şeyi görmediğine göre, ortadaki bu körlüğe rağmen basın kuruluşları hangi gerekçe ve eğilimle bu yalan haberi yayınladılar?

  Düşman şu anda İslam Emirliği’nin kontrolü altında bulunan yerlerle ilgili düzenli olarak gerçek dışı haberler yayıyor. Özgür ruhlu ve bağımsız gazeteciler öncekinden daha dikkatli, uyanık olmalı. Düşmanlar, bu bölgelerde gazetecilerin bulunmamasını bahane göstererek, işbirlikçi yönetimlerin verdiği haberlerle yetiniyor, hükümetin söz konusu yerlerle ilgili iddia ve raporlarını kabul ediyor. Bu üslup onları Allah’ın gazabından, halkın önünde rezaletten ve vicdanları karşısında mahcubiyetten kurtaramayacak. Yalan haberler yaymak, bu bölgelerdeki Afgan halkı nezdinde itibarlarının – eğer kaldıysa- tamamen yok olmasını sağlayacaktır."

  isra haber

 3. #3
  Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  12.10.2009
  Mesajlar
  8.963
  Konular
  4260
  Beğendikleri
  16
  Beğenileri
  14
  Tecrübe Puanı
  668
  @Vuslata Hasret

  Standart

  bEN ZATEN DİYECEKTİM ASLI YOK İNANMAYIN DİYE..HİÇ BİR MÜSLÜMAN ÇOCUK ÖLDÜRMEZ..ÇÜNKİ DİNİMİZCE ÇOCUK GÜNAHSIZDIR TAKİ BÜLÜĞA ERİNCEYE KADAR..
  TA O ZAMAN YAZACAKTIM AMA SİZE HEP MUHALEFETMİŞ GİBİ OLMAMAK İÇİN YAZMAMIŞTIM..İŞTE GERÇEKLER..

Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Giriş