http://www.imagee.net/upload/files/2010-06/17bab6ad.jpg Hizbullah'tan Beyrut'ta dev gösteri Lübnan'da Hizbullah'ın Özgürlük Filosu'na destek için düzenlediği geceye onbinler katıldı. Gösteride, İsrail saldırısında şehid olan 9 Türk anıldı Gazze'ye yardım götürürken saldırıya uğrayan ve hayatlarının kaybeden 9 Türk yardım gönüllüsü, Hizbullah tarafından Beyrut'ta düzenlenen onbinlerce kişinin katıldığı gösteriyle anıldı. Gösteride konuşan Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah,

Bu konu 998 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Hizbullahdan Beyrutta Dev Gösteri 998 Reviews

Konuyu değerlendir: Hizbullahdan Beyrutta Dev Gösteri

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 998 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    753
    @Vuslata Hasret

Standart Hizbullahdan Beyrutta Dev Gösteri

Hizbullah'tan Beyrut'ta dev gösteri

Lübnan'da Hizbullah'ın Özgürlük Filosu'na destek için düzenlediği geceye onbinler katıldı. Gösteride, İsrail saldırısında şehid olan 9 Türk anıldı

Gazze'ye yardım götürürken saldırıya uğrayan ve hayatlarının kaybeden 9 Türk yardım gönüllüsü, Hizbullah tarafından Beyrut'ta düzenlenen onbinlerce kişinin katıldığı gösteriyle anıldı.

Gösteride konuşan Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, yardım için giderken hayatlarını kaybedenleri saygıyla andığını belirterek, 'Gazze'ye uygulanan ambargoyu delmek için şimdi daha büyük bir şans doğmuştur. Daha çok özgürlük filoları gerekmektedir' dedi.

Nasrallah, konuşmasının başında Türkiye'den özgürlük filosunu katılan kişilerin şehit olduğunu belirterek, ailelerine baş sağlığı diledi. Nasrallah, özgürlük filosunda yer alanların, İsrail tarafından saldırıya uğramasına rağmen, Türkiye'nin büyük çabalarıyla kısa zamanda bırakılmasını büyük bir başarı olarak nitelendirdi.

'İSRAİL ŞAŞKINLIK İÇİNDE'

İsrail'in Türkiye'nin uluslararası desteği nedeniyle büyük bir şaşkınlık geçirdiğini ve istenen her şeyi yaptığını belirten Nasrallah, 'Yaşananlar İsrail için büyük bir facia olarak anılacaktır. Çünkü Türkiye'nin uluslararası ilişkileri onları şaşkınlığa uğratmıştır. Yardım için bir çok ülkeden gönüllüler katıldı. Bunların büyük çoğunluğu Türkiye'dendi. Ancak İsrail uluslararası sularda, silahsız insanlara karşı büyük şiddet uygulayarak onların bazılarını öldürdü. İsrail kendini bütün kanunlardan üstün görerek acımasızca şiddet uyguladı. Büyük çoğunluğunu da cezaevine gönderdi. Ancak onlar Türkiye'nin girişimleriyle rekor sürede serbest bırakıldı' dedi.

Nasrallah, yaşanan insanlık dışı durumlara karşın, Amerika'nın hala İsrail'i korumaya çalışmasını da anlamanın mümkün olmadığı sözlerine ekledi. Türkiye'nin olaylardan sonra büyük bir hızla İsrail'e karşı tavrını koymasının ve ilişkilerini gözden geçireceğini söylemesinin, İsrail'i şaşkınlığa uğrattığını belirten Nasrallah sözlerine şöyle devam etti:

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Hizbullahdan Beyrutta Dev Gösteri

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 998

Konu Vuslata Hasret tarafından (05.06.2010 Saat 01:56 ) değiş;tirilmiş;tir.

Etiketler