Bursa'da Üretilecek Vagonların Motorunu Simens Yapacak Bursa'da Üretilecek Tramvayların Motorlu Çekiş Sistemini Siemens Yapacak. Tramvay Üretimini Üstlenen Durmazlar Makine ve Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Siemens Aş Motorların Üretimi İçin Protokol İmzaladı. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Önemli Projelerinden Biri Olan Tramvay Üretimi ile İlgili Önemli Bir Adım Atıldı. Bursa'da üretilecek tramvayların motorlu çekiş sistemini Siemens yapacak. Tramvay üretimini üstlenen

Bu konu 830 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Vagonların Motorunu Simens Yapacak 830 Reviews

Konuyu değerlendir: Vagonların Motorunu Simens Yapacak

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 830 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    16
    Beğenileri
    14
    Tecrübe Puanı
    668
    @Vuslata Hasret

Standart Vagonların Motorunu Simens Yapacak

Bursa'da Üretilecek Vagonların Motorunu Simens Yapacak

Bursa'da Üretilecek Tramvayların Motorlu Çekiş Sistemini Siemens Yapacak. Tramvay Üretimini Üstlenen Durmazlar Makine ve Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Siemens Aş Motorların Üretimi İçin Protokol İmzaladı. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Önemli Projelerinden Biri Olan Tramvay Üretimi ile İlgili Önemli Bir Adım Atıldı.

Bursa'da üretilecek tramvayların motorlu çekiş sistemini Siemens yapacak. Tramvay üretimini üstlenen Durmazlar Makine ve Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Siemens AŞ motorların üretimi için protokol imzaladı.
    Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin önemli projelerinden biri olan tramvay üretimi ile ilgili önemli bir adım atıldı. Tramvayların teknolojik aksamlarından bir kısmının teminini sağlayacak olan Siemens AŞ'nin üst düzey yöneticileri ile protokol imzalandı. İmza töreni öncesi İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde Siemens AŞ Endüstri Direktörü Kaya Tütengil ve Durmazlar Makine Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz ile bir araya gelen Başkan Recep Altepe, proje hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Taha Aydın'ın da hazır bulunduğu toplantıda projenin teknik detayları ele alındı.

Daha sonra Siemens'in Topkapı Sarayı'nda düzenlendiği toplantıya katılan Altepe, burada Siemens AG CEO'su Peter Löscher ve Siemens Türkiye Genel Müdürü Hüseyin Gelis ile bir araya geldi. Bursa'yı tramvay üretim merkezi haline getirecek projeyle ilgili protokol; Altepe, Durmazlar Makine Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz ve Siemens AG CEO'su Peter Löscher arasında imzalandı. Tramvay üretim projesini 'bir dünya projesi' olarak nitelendiren Altepe, "Belediye ve Durmazlar Makine işbirliğiyle bu konudaki çalışmalarımız sürüyor. Kendi dizaynımız olan araçları üretmek ve bu konuda marka olmak için çalışıyoruz. Tüm çalışmalarımız dünya standartları ve normlarına uygun. Üretimi kim yaparsa yapsın belli konularda işbirliği yapma zorunluluğu var. Biz de ana firma olarak Siemens'le anlaşma yaptık. Elektrik motoru ve bazı teknolojik aksamlar konusunda Siemens'le proje ortaklığı yapmış oluyoruz. Amacımız biran evvel bu projenin gerçekleşmesi ve üretilen tramvayların tüm dünyaya Bursa'dan yayılması." diye konuştu.

ÖNÖMLİ BİR İŞBİRLİĞİNİN BAŞLANGIICINDAYIZ

Siemens A.Ş. Endüstri Direktörü Kaya Tütengil ise tramvayların üretilmesi noktasında önemli bir işbirliğinin gerçekleştiğini vurguladı. Tütengil, "Durmazlar'ın teknolojik imkanları, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin sağlayacağı imkanlar ve Siemens'in teknoloji katkısı ile bu tramvayları üretip, diğer şehirlere de pazarlayacağız." dedi. Durmazlar Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz da bu projenin kendisi için ayrı bir önemi olduğunu kaydetti. (Cihan Haber Ajansı) 2 dakika önce.. [2085227]

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Vagonların Motorunu Simens Yapacak

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 830

Etiketler