Umut Etmek Umut etmek ; hayatımızdan hiç eksik olmamasını dilediğim bir duygu.. Doğduğumuz günden itibaren hep umut kapısında değil miyiz? Bu kapıyı her çalışımız da , yüreğimizin ta derinlerindeki ırmak kabarır taşar.. Dua ederiz ,yalvarırız Tanrıya.. Kapı yüzümüze kapanır bazen..Umutlarımız boşa çıkar.. Hayatımızı devam ettirmek için yeni kapılar arayışına gireriz her zaman. Böyle yapmak zorundayız aslında..Umut biterse yaşamanın ne anlamı kalır değil mi? Haberleri

Bu konu 1101 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...
Umut Etmek 1101 Reviews

Konuyu değerlendir: Umut Etmek

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1101 kez incelendi.

Konu: Umut Etmek

Kader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1163
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    5
    Tecrübe Puanı
    1082
    @Kader

Standart Umut Etmek

Umut Etmek

Umut etmek ; hayatımızdan hiç eksik olmamasını dilediğim bir duygu..

Doğduğumuz günden itibaren hep umut kapısında değil miyiz? Bu kapıyı her çalışımız da , yüreğimizin ta derinlerindeki ırmak kabarır taşar.. Dua ederiz ,yalvarırız Tanrıya..

Kapı yüzümüze kapanır bazen..Umutlarımız boşa çıkar.. Hayatımızı devam ettirmek için yeni kapılar arayışına gireriz her zaman. Böyle yapmak zorundayız aslında..Umut biterse yaşamanın ne anlamı kalır değil mi?

Haberleri seyrediyordum biraz önce. Malum helipkopter kazası her kanalda. Yapılan arama çalışmaları skandalını anlatıyorlar.. Tam tersi yönde yapılan aramalar sonucu kaybedilen saatler..Ölüme doğru yolculuğa çıkmış altı insan hayatı.. Yakınlarının umutla bekleyişleri geldi gözümün önüne..

Tanrım !!!

Televizyon Gazeteci İsmail Güneş’in karısı ve çocuklarını gösterdiğinde, duyduğum acı ve kızgınlık yüreğimin titremesine neden oldu..

Empati kuruyordum o kadının yerindeydim şimdi ben..

Kocamın sesi televizyonlarda, radyo kanallarında..

“ Bacağım kırıldı..Yerimizi tespit ettiniz mi?.. Tipi var..Ben de üşümeye başladım..”

Sevdiğim erkek üşüyor, yardım çığlıkları atıyor.. Zaman geçmek bilmiyor.. Gözümü kapatıyorum.. Onun yanına gidip ,ona sarılmak ve ısıtmak istiyorum..

“ Dayan!!!” diyorum, “ Bulacaklar seni..Ama sen dayan ne olur! Çocukların ve benim için dayan!”

Ağlıyorum! Gözlerimden akan yaşları silerken dudaklarımdan :

- “Ne olur , bulun kocamı !!! çığlığı dökülüyor “

Ekipler arıyor, bulunduğu yeri tespit etmişlerdir..Bu yüzyılda bu çocuk oyuncağı olmalı değil mi??

Telefon çalıyor..Öldü haberi geliyor ve çığlık atıyorum…

Tanrım!!!

Yok yüreğim dayanmadı bu acıya.. Ağlıyorum bende..

Ters istikamette yapılan arama skandalını veriyor televizyon kanalları.. Korucu olduğunu söyleyen bir adam konuşuyor şimdi..

“ Gittim ona, buna, şuna söyledim.. Bizi dinleselerdi muhakkak bulunurlardı..Belki şimdi yaşıyorlardı..Gazeteci hayattaydı..Duyduk sesini..”

Kızgınım..

Umudun kapısı yüzümüze kapandı bu sefer..

Bu kapıyı kapatanlara verilen bir ceza olacak mı acaba?

Bu benim yeni açtığım umut kapısı.. Yaşanan bu acıyı, bir başkası tekrar tatmasın diye.. Belki bu sen olabilirsin , belki de ben….

Kim bilir?

Tanrım sen koru !!!

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Umut Etmek

Kategori: Atış Serbest

Konuyu Baslatan: Kader

Cevaplar: 2

Görüntüleme: 1101

Furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    205
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    495
    @Furkan

Allah rahmet etsin gözgöre göre bu çağda kaybettik hepsini,inanılacak gibi değil sanki everestte

Bir gün öləcəksən, bunu bilirsən,
    Ölmək istəmirsən, çünki sevirsən.
    Sevgilin ölübsə, sən də ölürsən,
    Ölümü sevirsən, bu tamam başqa,
    Durma dostum, sən də yer ver aşka!

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    16
    Beğenileri
    14
    Tecrübe Puanı
    668
    @Vuslata Hasret

Umut Fukaranın Ekmeğidir..diye deyim vardır..Rabbim Kimseyi ümitsiz ve umutsuz bırakmasın..tşkr kader.

Etiketler