Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada okullardaki kıyafet düzenlemesiyle ilgili değerlendirmede bulunuldu.Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, okullarda kılık-kıyafetle ilgili olarak, Bakanlık tarafından yapılan bir anket baz alınarak bazı tekstil firmalarınca kamuoyunu yanıltıcı ve gerçek dışı ilanların gazetelere verildiği belirtilerek, ''Fiili uygulama ile yönetmelikteki tezatlığı gidermek üzere yürüttüğümüz çalışma, yeni eğitim-öğretim yılında başlayacak bir uygulamayı

Bu konu 980 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Milli Eğitim'den kıyafet açıklaması 980 Reviews

  Konuyu değerlendir: Milli Eğitim'den kıyafet açıklaması

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 980 kez incelendi.

 1. #1
  Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  12.10.2009
  Mesajlar
  8.963
  Konular
  4260
  Beğendikleri
  16
  Beğenileri
  14
  Tecrübe Puanı
  669
  @Vuslata Hasret

  Yeni Milli Eğitim'den kıyafet açıklaması

  Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada okullardaki kıyafet düzenlemesiyle ilgili değerlendirmede bulunuldu.Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, okullarda kılık-kıyafetle ilgili olarak, Bakanlık tarafından yapılan bir anket baz alınarak bazı tekstil firmalarınca kamuoyunu yanıltıcı ve gerçek dışı ilanların gazetelere verildiği belirtilerek, ''Fiili uygulama ile yönetmelikteki tezatlığı gidermek üzere yürüttüğümüz çalışma, yeni eğitim-öğretim yılında başlayacak bir uygulamayı kapsamamaktadır'' denildi.

  Yazılı açıklamada, son günlerde basın-yayın organlarında Bakanlığın serbest kıyafet uygulamasına geçeceğine ilişkin haberlerle ilgili açıklama yapılması gereği duyulduğu ifade edildi.

  Açıklamada, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun yakın zamanda yapacağı basın toplantısıyla Bakanlıktaki birinci yılını değerlendirmeyi ve 5 yıllık strateji hedeflerini açıklamayı planladığı bildirildi.

  Haftalık ders saatleri çizelgesinden müfredata, Seviye Belirleme Sınavları'ndan hizmet içi eğitimin yeniden yapılandırılmasına kadar pek çok konuda çalışmalar yürütüldüğü ve tüm bu çalışmaların detaylarının bizzat Çubukçu tarafından söz konusu toplantıda anlatılacağı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

  ''Okul üniformalarıyla ilgili çalışma da Bakanlıktaki yeniden yapılandırma çerçevesinde bir zaruret olarak karşımıza çıkmaktadır. Öğrencilerimizin kendilerini içinde daha rahat hissedecekleri kıyafetleri belirlemek üzere, bir yıla yaydığımız planlama ile çeşitli çalışmalar gerçekleştirilmiş, yaptığımız bilimsel araştırma, çalıştay ve anketle veli, öğrenci ve öğretmenlerimizin görüşlerine demokratik bir tutum izlenerek başvurulmuştur.

  Ancak, takdir edileceği üzere, 16 milyon öğrencisiyle geniş kitleleri etkileyecek bir çalışmada, değerlendirme ve karar verme sürecinin konunun basında yer aldığı şekliyle hızlı ve ani olması beklenemez. Henüz karar oluşturulmamış bir safhadayken ve serbest kıyafet uygulamasına geçişle ilgili Bakanlığımızın resmi yetkilileri tarafından deklare edilmiş bir açıklama yokken, sadece yaptığımız bir anketi baz alarak bazı tekstil firmalarınca kamuoyunu yanıltıcı ve gerçek dışı ilanların ısrarlı bir tutumla gazetelere verildiği gözlemlenmiştir. Çeşitli haber ve yorumların söz konusu ilanları izlemesi ise son derece üzücüdür.''

  Kıyafet-üniforma uygulamasının sadece tekstil firmalarını ilgilendiren bir konu olmayıp, eğitimin tüm paydaşlarını yakından ilgilendirdiği vurgulanan açıklamada, şu andaki kılık kıyafet yönetmeliğin 7 Aralık 1981'de yürürlüğe girdiği anımsatıldı. Bu yönetmeliğe göre öğrencilerin siyah önlük giyip, beyaz yaka takmaları gerektiğine işaret edilen açıklamada, ''mavi önlük'' uygulamasının ise bir genelgeyle düzenlendiği anlatıldı. Açıklamada, ''Fiili uygulama ile yönetmelikteki söz konusu tezatlığı gidermek üzere yürüttüğümüz çalışma, yeni eğitim-öğretim yılında başlayacak bir uygulamayı kapsamamaktadır'' denildi.

  Açıklamada, kılık kıyafet yönetmeliği ile ilgili detayların bizzat Milli Eğitim Bakanı Çubukçu tarafından düzenlenecek basın toplantısında açıklanacağı belirtilerek, ''Bakanlığımızla ilgili her konuda resmi bir açıklama yapılmadığı sürece çıkan haber, yorum ya da yazıların ilgilileri tarafından dikkate alınmaması gerektiğini önemle vurgularız'' ifadelerine yer verildi.  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Milli Eğitim'den kıyafet açıklaması

        Kategori: Türkiyeden Haberler

        Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 980


Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Giriş