En çok sevdiğimiz birinden yola çıkarsakonun yaptığı hareketler bazen çok hoş gelir bizebazen hatalar yapar;Sonra affederiz.Derken affedilmiyecek hataları ard arda yapar ve buda bizi o sevdiğimizden soğumamızı uzaklaşmamızı neden olur.Çünkü bi kaç kez affetmişiz o şansların hepsini vermişizama sevdiğimiz kişi ısrarla yine aynı şekilde devam edince içimizdeki sevginin tamamen yok olmasına neden olur.Ve onu kendi haline bırakırır ondan uzak durmaya çalışırız. Allah sevdiği kuluna dert verir

Bu konu 1733 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Allah sevdiği kuluna dert verir 1733 Reviews

  Konuyu değerlendir: Allah sevdiği kuluna dert verir

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1733 kez incelendi.

 1. #1
  Aylin's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  24.03.2009
  Mesajlar
  3.560
  Konular
  3321
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  3
  Tecrübe Puanı
  965
  @Aylin's

  Standart Allah sevdiği kuluna dert verir

  En çok sevdiğimiz birinden yola çıkarsakonun yaptığı hareketler bazen çok hoş gelir bizebazen hatalar yapar;Sonra affederiz.Derken affedilmiyecek hataları ard arda yapar ve buda bizi o sevdiğimizden soğumamızı uzaklaşmamızı neden olur.Çünkü bi kaç kez affetmişiz o şansların hepsini vermişizama sevdiğimiz kişi ısrarla yine aynı şekilde devam edince içimizdeki sevginin tamamen yok olmasına neden olur.Ve onu kendi haline bırakırır ondan uzak durmaya çalışırız.
  Allah sevdiği kuluna dert verir
  Allah-ı Teala ile kul arasındada aynıdır.Kulgüzel şeyler yapar Allah'da bundan razı olur.Kul hata yapar pişman olur tövbe eder;Allah tövbeleri bolca kabul eden olduğu için affeder.FakatkulKul hakkıyetim hakkıve yeminler ederek Allah'ı yalanına şahit göstererek vs. büyük günahlardan boyuna yapar.Ne tövbe etmek aklına gelir nede vicdan azabı duymakBöyle kişileri Allah-u Teala'da unuttuğu kulları arasına koyar.Yani kendi haline bırakır.Zaten öyle kişilerin şeytan bile peşini bırakır.Çünkü şeytanın işi kullara kulluk görevi yapmalarına engel olmaktır.

  Şeytan Allah-u Teala'dan kıyamet gününe kadar müsade istemişti.Bana müsade etkisenin topraktan yarattığın değer verdiğin ve önünde bütün melekleri secde ettirdiğin insanoğlu nasıl yoldan çıkıyor sapıyor onu gör.demişti.Allah-u Teala ise sana uyanlarada lanet olsun yıkıl karşımdan diyerek kıyamet gününe kadar şeytana izin vermişti.Lakin o Yüce Rabbimiz merhamet sahibidir.

  Yinede insanoğluna bir şans vererek yaptığı hatalardan tövbe edip pişman olunca tövbesini kabul edeceğini bildirmişti Kur'an-ı Kerim'debuda büyük bir şanstı insanoğlu içinama gözler kör olmuşsa Rabbini unutmuş hiç hatırlamıyosahatalarından pişmanlık duyup tövbe etmiyosa bir kul elbetteki bu Allah'ın gücüne gider.Allah'ın kendi haline bıraktığı kul ise çırpınır durur ufacık bir dert bile ona dağlar kadar ağır gelir.Hep bunalım stres içerisinde dolaşır.Sonucuda genelde haberlerdegazetelerde gördüğümüz gibi intiharlarla sonuçlanıp hem bu dünya'yı heç ahiret hayatını kendi eliyle yok eder.

  Çok sevdiği kişilere gelince: Onlara sürekli dert verir.Küçük veya büyükçünkükuluna derdi verir kiRabbini hatırlasın hep onu anarak yardım istesin ve buda aradakiAllah ve kul sevgisini dahada çoğaltsın güçlü kılsın ister.Kuluna sürekli acımı çektirir? Hayır! Çünkü o kullarına derdi verir ama onlara kıyamazbazen taşıyamayacağı zaman yükünü hafifletip ona mutlu olacağı küçük sevinçli müjdeler verir.

  Buda hani bizlerde oluryaİnsanlar arasında mucize dediğimiz olaylar.Hayatımızdaki ani güzel süprizler.Bilen tabiki bilir bunların mucize deyilde birinin yaptığınıçünkü herşey öylesine güzel planlanıp uygulanmış gibi olur kihani o an şaşkınlık içinde Allahım inanamıyorum derizya işte öyledir.Kuluna derdi verir vermesinedeona o dert sanki tatlı bir dert sıkıntı gibi gelir.Veya o sıkıntılar arasında bunalırken sanki serinletici bir rüzgar esintisi gibi hafif gelir serinlik hisseder.

  Çünkü kul inançlıdır ve ümidini kaybetmezkendinin elinden birşey gelmiyeceğini bildiği için elbetteki herşeyin en iyisini ve doğrusunu gören ve bilen Rabbi bir çıkar yol gösterecektir.Bunu bilen kullar en zoren ümitsiz anlarında bile kesinlikle Allah'tan ümidi kesmezler.Zaten Allah'tan ümidi kesmek haşa!!! dinden çıkmak Allahı hiç hatırlamamak demektir.


  Zaten hepimizinde bildiği gibi bu dünya sınav dünyasıdır.Ama Allah'a inanarak ümitle sabredenler mutlaka sabrının ödülünü hem bu dünyada hemde ahirette alacaklardır.Unutmayalım kiDünya faniAhiretse baki ve ebedi hayattır.Kıyamet gününde şeytan bile onca hatalarından sonra Allah'ın o yüce affını görerek ümide kapılacakmışo halde peki bizler neden Allah'ı yanımızda bilmiyelim.Neden hatalarımızı gözden geçirerek az veya çok gönlümüzden vicdanımızdan pişmanlık geçirerek kalbimizi aydınlatmayalın ki?Ve Allah'ın kulum sen bana 1 adım atben sana 1000 adım atayım;Sen bana yürüyerek gelben sana koşarak geleyim çağrısına kulak vermiyelimki?...

  O halde düşünelimgerçekten Allah sevdiği kullara dert vermiyormuymuş?EvetAllah sevdiği kullarına dert ve sıkıntı verir.Rabbim her derdimizde ve sıkıntılarımızda bütün müslüman aleminin yanında ve yardımcısı olsun inşallah...


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Allah sevdiği kuluna dert verir

        Kategori: İslamiyete Dair Herşey

        Konuyu Baslatan: Aylin's

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 1733

  HÜZÜNLER KALDI BENDE...

Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Giriş