Birgün çok fakir giyimli bir kadın yüzünde hüzünle manava girer.dükkan sahibine mahçup bir şekilde yaklaşarak. duanın gücünü anlatan güzel bir konu Kocasının çok hasta olduğunuçalışamaz duruma düştüğünü ve yedi çocuğu ile birlikte aç kaldıklarını ve yiyeceğe ihtiyaçları olduğunu söyler. Manav ona ters bir şekilde bakarak derhal dükkanını terk etmesini ister.Kadın ailesinin ihtiyaçlarını düşünerek:

Bu konu 1154 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Duanın gücünü anlatan güzel bir konu 1154 Reviews

  Konuyu değerlendir: Duanın gücünü anlatan güzel bir konu

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1154 kez incelendi.

 1. #1
  Aylin's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  24.03.2009
  Mesajlar
  3.560
  Konular
  3321
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  3
  Tecrübe Puanı
  965
  @Aylin's

  Standart Duanın gücünü anlatan güzel bir konu

  Birgün çok fakir giyimli bir kadın yüzünde hüzünle manava girer.dükkan sahibine mahçup bir şekilde yaklaşarak.
  duanın gücünü anlatan güzel bir konu

  Kocasının çok hasta olduğunuçalışamaz duruma düştüğünü ve yedi çocuğu ile birlikte aç kaldıklarını ve yiyeceğe ihtiyaçları olduğunu söyler.

  Manav ona ters bir şekilde bakarak derhal dükkanını terk etmesini ister.Kadın ailesinin ihtiyaçlarını düşünerek:
  - 'Lütfen efendim' der. 'paramız olur olmaz getirip borcumu ödeyeceğim.'

  Manav kendisine bir kredi açamayacağını çünkü onun eski müşterisi olmadığınıkendisinde bir hesabının bulunmadığını söyler.

  O sırada dükkanın dışında bekleyen bir müşteri ikisinin arasında devam eden bu konuşmayı dinlemektedir.İçeriye girerek manava yaklaşır ve: 'ben o kadının almak istediklerine kefilim' der. 'ailesinin ihtiyacı olan şeyleri ona ver.'

  Bunun üzerine manav çok isteksiz bir şekilde kadına döner ve 'bir alışveriş listen var mıydı? Diye sorar.Kadın 'evet efendim' der. 'tamam' der manav. 'şimdi onu terazinin şu kefesine koyonun ağırlığınca diğer kefeye istediklerinden koyacağım'

  Kadın bir an duraklarsonra başını önüne eğer ve çantasını açarak üzerine bir şeyler karalanmış bir kağıt parçasını çıkartır ve manavın kendisine gösterdiği kefeye özenle bırakırken başı hala öne eğiktir.

  Manavın ve diğer müşterinin gözleri terazinin kefesine dikilirken hayretle büyümüştür.Manav müşteriye dönerekkısık bir sesle 'inanamıyorum' der.İnanılacak gibi değildir.

  Müşteri manava gülerken manav çoktan diğer kefeye eline geçeni doldurmaya başlamıştır ama nafilediğer kefeyi yerinden bile kıpırdatamamıştır.

  Terazinin kefesi artık üzerindekileri alamayacak kadar doldurduğunda çaresiz hepsini bir torbaya doldurarak kadına verir.Şaşkınlıkla üzerinde bir şeyler çiziktirilmiş kağıdı eline alır ve okur.Bir de bakar ki orda bir alışveriş listesi yoktur.Sadece bir dua yazılıdır.


  ALLAH'IM

  'Neye ihtiyacım olduğunu ancak sen bilirsin
  Kendimi senin ellerine teslim ediyorum.'

  Manav taş gibi bir sessizliğe bürünmüştür.Kadın kendisine teşekkür ederek dükkandan ayrılır.Müşteri manavın eline bir miktar para tutuştururken 'her kuruşuna değdi' der.Daha sonra manav terazisinin kefelerinin kırılmış olduğunu görür.

  Bizim için hiçbir bedelimasrafı ve karşılığı olmayangüzel bir hediyedir.  Dünyaca ünlü Türk cerrahı Dr Mehmet Öz; 'Dua etmek insani iyileştirir. Ben inançlı biriyim. Her ameliyatımda mutlaka dua ederim. Bence duanın meditasyon şifa gibi iyileştirici özelliği var. Ameliyat sonrası hastalarıma da mutlaka dua ettiriyorum. Bunun sağlıklarına çabuk kavuşmalarında müthiş bir etkisi var' diyor.  Dindar insanların kalp hastalığı ve kanserden ölme ihtimali yüzde 40 daha az. Dindarlar daha seyrek depresyon yaşıyor depresyona girince de daha çabuk düzeliyorlar. Güne dua etmekle başlamak tansiyonun düşmesine yardımcı oluyor.
  Müslümanların bu zor günlerinde dua silahımızı kuşanalım . Bir dua edelim.Yürekten duanın gücünü anlatan güzel bir konuler arasında bir dua.Sonra yalvaralım o mühür sahibine.Ve O'ndan yardım isteyelim.  Bir selam verelim.Bir salavat getirelim…Ve ne yaparsak yapalım Allah için yapalım.Bir gül yetiştirelim.Bir Bilal olalım ve göğsümüzde taş yeşertelim….Bir Sümeyye olalım ve kalbimizde ağırlayalım acımasız mızrakları.

  Ellerimizi açalım ve kalpten isteyelim Sevgililer Sevgilisinden... Aşkın
  sahibinden kaybettiğimiz aşkımızı isteyelim...isteyelim ki versin... Biliriz ki O' Kullarını korur ve gözetir yeter ki kulları O'nu ansın ve Dua Etsin...

  Ve güle onun kokusunu veren Rab'be biraz daha yaklaşalım.

  Dünya bir deniz olsa idi İslam kayıkDualarımız ise küreklerimiz olurdu kutlu limana ulaşmak için.

  Gıyabında duaiçlice dua…Biz değilmiyiz en ıssız fırtınalarda dahi sabırla yanaşan dua limanlarına…ve bu kutlu limanda O sevgililer sevgilisine yalvaran biz değil miyiz?

  Amin
  Amin
  Amin

  AMİN
  ALLAH'IM SEN BİZE YARDIM EYLE


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Duanın gücünü anlatan güzel bir konu

        Kategori: Dualar, Ayetler, Hadisler

        Konuyu Baslatan: Aylin's

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 1154

  HÜZÜNLER KALDI BENDE...

Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Giriş