Ne sen beni tanırsın, ne de ben seni; ama senden bana bir iyilik yapmanı istemek için esir aldım gözlerini. Rica etsem, birkaç dakikanı ayırır mısın bana? Yeni bir gün başladı değil mi? Kim bilir neredesin şu anda... Belki ofisine yeni girdin, kahveni yudumluyorsun. Belki birazdan kariyerini ciddi biçimde etkileyecek bir toplantıya gireceksin. Bir cerrahsın belki de; az sonra birisi beynini emanet edecek ellerine... Bir avukat da olabilirsin; öğretmen, dişçi ya da bir mühendis'sin. Ama

Bu konu 1913 kez görüntülendi 4 yorum aldı ...
ßugüN ßaNa ßi iiLik yaP ve qüLümSe ! 1913 Reviews

Konuyu değerlendir: ßugüN ßaNa ßi iiLik yaP ve qüLümSe !

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1913 kez incelendi.

azeri_qızı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    32
    Konular
    258
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    534
    @azeri_qızı

Standart ßugüN ßaNa ßi iiLik yaP ve qüLümSe !

Ne sen beni tanırsın, ne de ben seni; ama senden bana bir iyilik yapmanı istemek için esir aldım gözlerini. Rica etsem, birkaç dakikanı ayırır mısın bana?

Yeni bir gün başladı değil mi? Kim bilir neredesin şu anda... Belki ofisine yeni girdin, kahveni yudumluyorsun. Belki birazdan kariyerini ciddi biçimde etkileyecek bir toplantıya gireceksin. Bir cerrahsın belki de; az sonra birisi beynini emanet edecek ellerine... Bir avukat da olabilirsin; öğretmen, dişçi ya da bir mühendis'sin. Ama unutma; icra ettiğin iş ne olursa olsun, sen her şeyden önce bir İNSAN'sın!..

Hiç düşündün mü arkadaşım; daha kaç tane Kasım/2006 yaşayacaksın nefes alıp verdiğin sürece? Hadi kaldır kafanı ve bulunduğun odaya şöyle bir göz at; belki bir dakika sonra bir deprem olacak ve o odada bir daha asla bulunamayacaksın. Hava kapalı diye suratın asık çıkmıştın yataktan sabah; düşünsene, kaç sabah kaldı önünde ''umarım yarın güneşli olur'' diyebileceğin? Acaba kaç kere kahve fincanını eline alıp o büyüleyici kokuyu içine çekebileceksin? Elini attığın o paketten kaç kere daha sigara çıkartıp yakabileceksin düşündün mü hiç? Şimdi arkana yaslan, derin bir nefes al, ve yaşadığın için GÜLÜMSE; yarın bunu yapmak için şansın olmayabilir, unutma!..

Telefon çalıyor, duyuyorum; hatta bütün gün hiç susmayacak biliyorum... Birazdan eline kalemi alıp, gömüleceksin dosyaların arasına. Belki bütün gün direksiyon sallayacaksın; ayakların sızım sızım sızlayacak gaz-fren-debriyaj üçgeni arasında... O kadar çok insanla muhatap olacaksın ki gün içerisinde, zonklarcasına ağrıyacak başın; akşam olup eve gittiğinde, ilk işin bir ağrı kesici almak olacak. Stres, keskin bir mide ağrısı olarak sana dönecek belki de... Her ne pozisyonda olursan ol; bir dakika dur ve GÜLÜMSE; unutma; telefon sesini duyabilecek bir kulağın, kalemi tutabilecek bir elin, araba kullanmanı sağlayacak, yürüyebilecek ayakların var. Ya olmasaydı?

Patronun çekilmez bir adam değil mi? Ya da şu muhasebeciyi kovmak için an kolluyorsun. Çaycı yine soğuk çay getirmiş, temizlikçi kadın masanın tozunu salla pati almış, Ayşe Hanım birazdan başlar dedikodunu yapmaya, Ahmet Bey ayağını kaydırmak için fırsat kolluyor, ben de farkındayım. Hadi, kimseye çaktırmadan hafifçe GÜLÜMSE; bütün bunları yaşayabiliyorsan, demek bir para kazanabildiğin bir 'iş'in var. Ya olmasaydı?

Sabah nasıl olduysa, aynı hızla akşam da olacak. Eve gittiğinde annen, baban ya da eşin, çocukların... Belki bir kucak dolusu sorunla bekliyor olacaklar kapının önünde. Ağzını açıp tek bir kelime etmeden önce GÜLÜMSE; unutma, onlarsız bir hayat düşünmek ne kadar zor olacaksa, onlara bir gülümsemek o derece kolay gelecektir sana!.. Ya hayatındaki insanlardan biri yanında olmasaydı?

Sadece hatırlatmak istedim arkadaşım; şu anda, ne kadar süre kaldığını bilemediğin bir yaşamının ilk dakikalarını tüketmekle meşgulsün. Bu yaşam sana sunulurken, nerede biteceği konusunda bir bilgi verilmedi ve bir salise dahi uzatabilme şansın olmayacak. Yaşadığın ve yaşayacağın acılara karşı sana verilen, senin ve karşı tarafın canını yakmayan tek silah ise GÜLÜMSE olacaktır bu yaşam denen oyunda... Bu silahı çekmekten korkma, ve unutma, ne kadar fazla kullanırsan, o kadar fazla ''mutluluk'' olarak geri dönecektir sana. Hadi korkma, lütfen dene; o kadar basit ki bunu yapmak! Hemen şimdi, şu anda bakmakta olduğun ekrandan başını kaldır ve odanda bulunanlara GÜLÜMSE. Asistanına, patronuna, hatta sokağa çıktığında karşıdan gelen yaşlı amcaya bile gülümse... Dene ve nasıl mucizeler yarattığını kendi gözlerinle gör.

Tüm bu okuduklarına rağmen hala bunu yapmak senin için zor geliyor ise, seni hiç tanımayan bir insanın senden bir ricası olarak kabul et ve lütfen benim için GÜLÜMSE insanlara... Mutluluk bulaşıcı bir hastalık gibidir asla unutma; yeter ki sen bulunduğun ortama yaymaya başla virüsü; Edirne'den, Ağrı'ya, İzmir'den Batman'a kadar ülkenin bir ucunda kahkaha sesleri duyulsun bu sabah... Bunu yaptığın zaman, tanımadığın bir insana farkında olmadan çok büyük bir hediye vermiş olacaksın; sayende ben de mutlu insanların olduğu bir ortamda başlamış olacağım güne. Ve bu mutluluğun mimarı sen olmuş olacaksın. Bundan daha fazla keyif verici ne olabilir ki sabahın bu saatinde?

Aaaa, hadi ama!!!

Gülümseyerek kalın...

aLınTı...!

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: ßugüN ßaNa ßi iiLik yaP ve qüLümSe !

Kategori: Atış Serbest

Konuyu Baslatan: azeri_qızı

Cevaplar: 4

Görüntüleme: 1913

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

αηηєм çσ¢υkℓυğυмυ ѕσяαηℓαяα нєρ: "küçükkєη уαяαмαz∂ı" ∂єя∂ι. єνєт αηηє küçükkєη 'уαяαм' αz∂ı..! =(

Doğaçlama yaşıyorum, artık hiçbir şeye şaşırmıyorum.. "Umrum"a yaklaşmasın kimse... Ne halim varsa görmekle meşgulüm..!

Furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    205
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    579
    @Furkan

Ne güzel yazılmış daa,pek de yapamıyoz,her gülümsemenin arkası iş hayatında tavizi doğuruyor,malasef

Bir gün öləcəksən, bunu bilirsən,
    Ölmək istəmirsən, çünki sevirsən.
    Sevgilin ölübsə, sən də ölürsən,
    Ölümü sevirsən, bu tamam başqa,
    Durma dostum, sən də yer ver aşka!

Yaş;
    32
    Konular
    258
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    534
    @azeri_qızı

güseL oLan yaPmaMız geReKen neYi yaPaßiLioRus ki ztN..

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

αηηєм çσ¢υkℓυğυмυ ѕσяαηℓαяα нєρ: "küçükkєη уαяαмαz∂ı" ∂єя∂ι. єνєт αηηє küçükkєη 'уαяαм' αz∂ı..! =(

Doğaçlama yaşıyorum, artık hiçbir şeye şaşırmıyorum.. "Umrum"a yaklaşmasın kimse... Ne halim varsa görmekle meşgulüm..!

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    753
    @Vuslata Hasret

Çok güzeldi..hayata gülümseyerek başlamak güzel olur..asıl mesele bi yapabilsek..güzel yazıydı ellerine sağlık azeri kızı..

Yaş;
    32
    Konular
    258
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    534
    @azeri_qızı

gözLeRine saqLık aßiCim.. eeD asıL meSeLe yaPaßiLmeK..

Etiketler