TÜRK GENÇLiĞİNE Büyük gelecek senindir. Sen kendin buna zamanın hükmü ile hazırlanıyorsun. Bu hazırlık tabiidir. Bunu yerine getirmek için milyonlarca Türk Genci bu hedefe yürüyecek. Bu hedefe ulaşmak için iradeli çalışmalısın. Dünya ilmini öğrenip, büyük medeniyet yaratarak isteğine ulaşacaksın. Bütün büyük çabalar, hareketler hedefe ulaşmak için bir sevda olacaktır. Sonucu ise büyük medeniyet yaratmak olacaktır. Bütün beşeriyet tarih boyu gayret göstermiş, son netice ise büyük medeniyet

Bu konu 2229 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...
Ebulfez Elçibey : ELÇİBEY DİYOR Kİ 2229 Reviews

Konuyu değerlendir: Ebulfez Elçibey : ELÇİBEY DİYOR Kİ

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2229 kez incelendi.

Aylin's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3321
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1
    Tecrübe Puanı
    1050
    @Aylin's

Standart Ebulfez Elçibey : ELÇİBEY DİYOR Kİ

TÜRK GENÇLiĞİNE
    Büyük gelecek senindir. Sen kendin buna zamanın hükmü ile hazırlanıyorsun. Bu hazırlık tabiidir. Bunu yerine getirmek için milyonlarca Türk Genci bu hedefe yürüyecek. Bu hedefe ulaşmak için iradeli çalışmalısın. Dünya ilmini öğrenip, büyük medeniyet yaratarak isteğine ulaşacaksın. Bütün büyük çabalar, hareketler hedefe ulaşmak için bir sevda olacaktır. Sonucu ise büyük medeniyet yaratmak olacaktır. Bütün beşeriyet tarih boyu gayret göstermiş, son netice ise büyük medeniyet yaratmak olmuştur.Türk Dünyaya yeni bir medeniyet getirecektir. O medeniyete ben şimdiden "Hoşgeldin" diyorum. Sana uğurlar olsun. Ulu Türk!

Ankara Hastanesi 19 Temmuz 2000

AZERBAYCAN GENÇLİĞİNE!
    Sen bil ki, Türk Gençliğinden ayrı değilsin. Karşında büyük hedefler, ağır görevler duruyor. Omuzlarında ağır bir yük var. Sen onu taşıyabilecek güce sahipsin. Senin öyle bir gücün var ki, devlerin taşıyamayacağı yükü sen taşıyabileceksin.

Senin damarlarındaki kan öyle kudretli kandır ki, her bir zorluğun üstesinden kolayca gelirsin. Bunun için yalnızca senin isteğin gereklidir.

Karabağ'ı sen azad edeceksin. Ben buna eminim ve inanıyorum. Azerbaycan'da Karabağ'ın azadlığını, Azerbaycan'ın birleşmesini istemeyecek genç yoktur. Milletin bu arzusunu yerine getireceksiniz. Size uğurlar diliyorum. TANRI yardımcınız olsun!

Ankara Hastanesi 19 Temmuz 2000

YÜCE TÜRK MİLLETİNE
    Bende kanser hastalığının olduğunu biliyordum. Ama ben bu hastalığı toplumdan gizliyordum ki, aciliyeti olan işleri yapabileyim. Ancak, birçok kişinin hastalığımı bildiğini ve huzursuz olmamam için benden gizlediklerini bilmiyordum. Bu durum çok kötü sonuç doğurdu. Halkının kendi evladından hiçbir şeyi gizlememesi gerekir. Aynı zamanda evlatta halkından gizlememelidir. Benim durumumdan da anlaşıldı ki, gerçeği gizlemek halka da evladına da hiçbir fayda sağlamadı. Ben birçok şeyi halkım bilir rahatsız olur, kötü sonuçlar yaşanır düşüncesiyle gizledim. Pek çok sim kendimle götürüyorum. Bunların birçoğu açıklanmalıydı. Ancak buna zaman imkan vermedi. Diyebilirim ki, talihim fırsat vermedi. Bazı yanlışlar yapılmıştı kî, bunların telafisi mümkündü. Milletim önünde benim de hatalarım olmuştur. Rica ediyorum, Milletim beni bağışlasın. Diyebilirler ki, özürü sağlığında dilemeliydi. Herhalde talihim böyle uygun gördü. Birçok kişi, özellikle de bana düşman olanlar ileri geri sözler söyleyecekler. Ancak benim için asıl olan Türk Milletinin hükmüdür. Azerbaycan halkının sözüdür. Bu gün açık olarak hayatla vedalaştığımı görüyorum. Ancak birçok İdealimin hayaca geçtiğini göremedim. Öncelikle Rusun eliyle ermenilerin işgal ettiği Karabağ'ı azat etmek istiyordum. Bunu gerçekleştiremesem de artık Karabağ'ın mutlaka azad edileceğini biliyorum. Azad olarak Tebriz'e gitmek, Tebriz'i azad görmek İstiyordum. Tebriz'i azad göremedim. Ancak şimdi düşünüyorum ki, Tebriz'i azad görmüşüm. Bu düşünceme hayal diyecekler. Ancak değil. Yakın gelecekte insanlar Tebriz'i azad görecekler ve o zaman anlayacaklar ki, benim düşüncelerim çok yakında imiş. Bir halk azadlık elde ediyorsa, o halkın hayatla vedalaşmış insanlarının (elbette bu azadlığı isteyen ve onun uğrunda mücadele eden insanları nazara alıyorum) ruhu da orada iştirak ediyor.
    Azerbaycan Halkı bütünlükte azad olacak ve birleşecek. O zaman düzenlenecek etkinliklerde, bayramlarda Azerbaycan'ın azadlığı uğrunda mücadele vermiş insanların ruhu da iştirak edecektir. Ruh ölmezdir. Milletini sevenin ruhu her zaman Milleti ile olacak.
    Ankara Hastanesi 19 Temmuz 2OOO

Türkiye ve Azerbaycan'ın Görkemli Türk Aydınlarına
    Ben çok uzun süre sonra kanser hastası olduğumu öğrendim. Ancak sizler bunu önce bilip benden gizlediniz ki , ben huzursuz olmayayım. Hatta benimle görüşürken pek çok ilginç kitaplar getirdiniz ki okuyayım. Ancak bana gerçeği söylemiş olsaydınız daha doğru olurdu. Kalan zaman içerisinde görüşüp müzakere ederek gelecek milli konseptimizin tezlerini hazırlardık. Yeni işler görmemiz mümkün olurdu. Onu da bilmeliydik ki , açık sözlü olmadığımız sürece hiç bir işimiz doğru olmayacak. Onun için mutlaka demokratik toplum gereklidir. Açıkça görüşüp sorunları çözmeliyiz. Türk milletine en önemli ihtiyaç olan maneviyata dayanarak birleşebiliriz.

Ankara Hastanesi 20 Temmuz 2000

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Ebulfez Elçibey : ELÇİBEY DİYOR Kİ

Kategori: Azerbaycan Şahsiyetleri

Konuyu Baslatan: Aylin's

Cevaplar: 2

Görüntüleme: 2229

HÜZÜNLER KALDI BENDE...

kaf2020 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    517
    @kaf2020

İnşallah çoğu kardeşlerimiz bunları okur, duyar, ders alır;idealler için yaşamanın, yaşamak için ideallerin ne kadar önemli olduğu anlaşılır. Dileriz onun arzusunu Türk dünyası kısa zamanda yerine getirir. Ruhu şad, cennet mekanı olsun.
    Artık o hastahanenin önünden her geçişte gözlerim o ince, zayıf, sakıllı, aziz , Kanuni yüzlü Türk'ün hayaletini arayacaktır. Sen bizim doğudaki ilk göz ağrımız, ilk ümidimiz, ilk kahramanımızdın. Her geçiş hiçte benim için kolay olmayacak.Mutlaka o ıstıraplı yüz gözümün önünden gitmeyecektir. Keşke iyi bir heykeltraş olsamda parkda oturduğu o andaki halini göstersem. Acaba arkadaşlar onu yalnız bıraktılarmı ki. zannetmiyorum yalnız bırakmazlar ama ... Acaba yine de vatan hasreti çektimi ki? Soru üstüne sorular. Gürbet.. hele hele gurbette hasta olmak , çocuklarını özlemek...iyi olup geleceğim sözleri ve karşı tarafdakinin ümidi kesilmiş, için için gözyaşlarını gizli gizli içine akıtması ,doğruyu söyleyememesi... Gürbetteki kocasının bile bile ölüsünün geleceğini beklemek ... Allahım yarabbiyim sen kimseyi düşürme...Aziz Rahmetli bana çok İnciler!! borçlusun... Nur içinde yat...
    Konu kaf2020 tarafından (21.05.2010 Saat 18:04 ) değiş;tirilmiş;tir. Sebep: Öyle bir an geldiki ...

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    753
    @Vuslata Hasret

Yüreğinize sağlık..Okudum..alah rahmet eylesin elçibeyede..sözlere katılmamak mümkün değil..

Etiketler