Rusya'nın Sibirya bölgesinde diş hekimi Igor Tsarik hastaların çektiği dişlerden heykel yapıyor. Küçük bir atölye sahibi olan Tsarik burada dişi sanat haline dönüştürüyor. Rus hekim hastalarının çeken dişlerine daha sonra şekil vererek heykel koleksiyonunu oluşturuyor. Çektiği dişten nasıl bir heykel yapması gerektiğini müşterilerinin karar verdiğini anlatan Tsarik bu konudaki tercihlere saygılı olduğunu aktardı. New York'tan bile bir müşterisinin dişten heykel yapılması için kendisine

Bu konu 1215 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Çektiği dişlerden minyatür heykel yapıyor 1215 Reviews

Konuyu değerlendir: Çektiği dişlerden minyatür heykel yapıyor

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1215 kez incelendi.

Aylin's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3321
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1
    Tecrübe Puanı
    1050
    @Aylin's

Standart Çektiği dişlerden minyatür heykel yapıyor

Rusya'nın Sibirya bölgesinde diş hekimi Igor Tsarik hastaların çektiği dişlerden heykel yapıyor. Küçük bir atölye sahibi olan Tsarik burada dişi sanat haline dönüştürüyor. Rus hekim hastalarının çeken dişlerine daha sonra şekil vererek heykel koleksiyonunu oluşturuyor. Çektiği dişten nasıl bir heykel yapması gerektiğini müşterilerinin karar verdiğini anlatan Tsarik bu konudaki tercihlere saygılı olduğunu aktardı. New York'tan bile bir müşterisinin dişten heykel yapılması için kendisine geldiğini aktaran Tsarik "New York'tan gelen adam annesinin dişini getirdi ve bana onunla bir şeyler yapmamı istedi. Ben dişten Hz. Meryem'in heykelini yaptım. Adam çok sevindi" dedi. 18 yıldır diş çektiğini söyleyen Igor Tsarik'in heykel koleksiyonun 300 parçayı geçtiğini ifade etti. Rus doktor heykellerinin bir kısmını sergiliyor. Bazı müşterilerin sanatını yanlış yorumlayabileceğinden endişelendiğini kaydeden Tsarik bir defasında dişinin aldığı şekli gören kadının bayıldığını anlattı.
    Tsarik tutkusu haline gelen bu garip sanatından vazgeçmeyi düşünmediğini belirterek üç yaşında çektiği ilk dişin hikayesini anlattı. Fotoğrafta tahta atın dişine müdahale ederken çekilen fotoğrafı gösteren Tsarik "İşte bu benim ilk dental prosedürüm. Benim ilk kurbanım. İlk çektiğim diş tahta diş idi." diye konuştu.
    Tsarik'in eşi Anna ise eşinin sanatsal düşüncelerine felsefi açıdan yaklaşıyor. Diş heykellerini gören insanların çok farklı şeklilerde tepki verdiklerini anlatan Anna "Kimi gördüğü zaman 'Vay be!' diyerek hayran oluyor kimisi 'Dişten değil mi iğrenç' diyerek de tepki veriyor. O zaman da bu dişlerin çok iyi bir şekilde dezenfekte edildiğini anlatmaya çalışıyorum" şeklinde konuştu.

Çocuk müşteriler ise Tsarik'in oluşturduğu heykellerin en büyük hayranları oldukları görülüyor. Dişçiye ilk defa gelen Maşa Tsarik'in koleksiyonu sayesinde dişlerinin kendisine birer oyuncak olarak iade edileceğini öğrendiği için muayeneye rahat ikna edilmiş.
    Öte yandan Tsarik her müşteri karşısında ikilem yaşamak zorunda kaldığını aktarıyor. Bir yandan sanatçı ruhu daha fazla dişe sahip olmak isterken diğer yandan bir doktor olduğunu ve dişleri iyileştirmesi gerektiği bilincini taşıdığını ifade ediyor.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Çektiği dişlerden minyatür heykel yapıyor

Kategori: Enteresan,Yaşanmış Olaylar

Konuyu Baslatan: Aylin's

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1215

HÜZÜNLER KALDI BENDE...

Etiketler