150 bin kişilik iş projesiPaylaş Bugün, 20:36 İstanbul"u dünyada öne çıkaracak ve 150 bin kişiye iş imkanı getirecek İstanbul Finans Merkezi (İFM) projesi için resmi adım atıldı. İstanbul"un finans merkezi olacağına ilişkin Başbakanlık Genelgesi Resmi Gazete"de yayımlandı. İFM için, Yüksek Konsey, Ulusal Danışma Kurulu, Koordinatörlük ve Uluslararası Danışma Konseyi"nin kurulması kesinleşirken, koordinasyonu Yüksek Konseyi"n yapacağı belirtildi. Genelgede, bunun bir Türkiye projesi olduğuna

Bu konu 1048 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
150 bin kişilik iş projesi 1048 Reviews

  Konuyu değerlendir: 150 bin kişilik iş projesi

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1048 kez incelendi.

 1. #1
  Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  12.10.2009
  Mesajlar
  8.963
  Konular
  4260
  Beğendikleri
  16
  Beğenileri
  14
  Tecrübe Puanı
  668
  @Vuslata Hasret

  Standart 150 bin kişilik iş projesi

  150 bin kişilik iş projesiPaylaş
  Bugün, 20:36
  İstanbul"u dünyada öne çıkaracak ve 150 bin kişiye iş imkanı getirecek İstanbul Finans Merkezi (İFM) projesi için resmi adım atıldı. İstanbul"un finans merkezi olacağına ilişkin Başbakanlık Genelgesi Resmi Gazete"de yayımlandı. İFM için, Yüksek Konsey, Ulusal Danışma Kurulu, Koordinatörlük ve Uluslararası Danışma Konseyi"nin kurulması kesinleşirken, koordinasyonu Yüksek Konseyi"n yapacağı belirtildi. Genelgede, bunun bir Türkiye projesi olduğuna dikkat çekilerek, yapılacak çalışmalara kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ile özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının etkin katkısı istendi.

  8 ÇALIŞMA KOMİTESİ
  Konuya ilişkin teknik çalışmaları yürütmek üzere sekiz çalışma komitesi kurulacak. Hukuk Komitesi"ne Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı, Piyasalar ve Enstrümanlar Komitesi"ne Sermaye Piyasası Kurulu Başkan Yardımcısı, Vergi Komitesi"ne Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı, Düzenleyici ve Denetleyici Çerçeve Komitesi"ne Hazine Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcısı, Altyapı Komitesi"ne İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri, Teknoloji Komitesi"ne Takasbank Genel Müdürü, Tanıtım ve İmaj Komitesi"ne Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı, İnsan Kaynakları Komitesi"ne Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşar Yardımcısı başkanlık edecek.

  KOORDİNATÖRLÜK DPT MÜSTEŞARLIĞI"NDA
  İFM Koordinatörlüğünü DPT Müsteşarı yürütecek. Genelgeyle birlikte proje çerçevesinde, İFM Eylem Takip Sistemi kurulacak, bu sisteme bilgi aktarımı sorumlu kuruluşlar tarafından gerçekleştirilecek. Ayrıca internet portalı da oluşturularak hayata geçecek.

  YÜKSEK KONSEY iKi KEZ TOPLANACAK
  Başbakanlık genelgesiyle birlikte İFM Yüksek Konseyi"nin şu kurum ve bakanlıklardan oluşturulması kesinleşti: Ekonomi Koordinasyon Kurulu"na başkanlık eden Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı"nın başkanlığında; Devlet Planlama Teşkilatı"ndan sorumlu Devlet Bakanı, Hazine Müsteşarlığı"ndan sorumlu Devlet Bakanı, Adalet Bakanı, Maliye Bakanı, Ulaştırma Bakanı, İFM Koordinatörü ve Ulusal Danışma Kurulunun kendi üyeleri arasından seçeceği üst düzey bir temsilciden oluştu. Yüksek Konsey, yılda iki kez, Mart ve Eylül aylarında olağan olarak toplanacak, ihtiyaç duyulması halinde Başkan tarafından olağanüstü toplantıya çağrılabilecek. Yine Uluslararası Danışma Konseyi ise finans dünyasının önde gelen kuruluşlarının üst düzey yöneticileri arasından ve en az 15 üyeden oluşacak. Üyeler 1 yıllığına seçilecek


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: 150 bin kişilik iş projesi

        Kategori: Türkiyeden Haberler

        Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 1048


Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Giriş