Müfredatta 'Müslümanlar terörist' dersi! Amerika Birleşik Devletleri'nde ilk ve orta öğretim okullarında okutulmak üzere İsrail yanlısı bir think tank kuruluşunun hazırladığı kitaplarda İslam ve Müslümanlar için inanılmaz ifadeler kullanılıyor. http://www.habervaktim.com/resim/resim119463_2.jpgMüslümanların şiddete meyilli kişiler olduğu ve Müslüman göçmenlerin ABD ve Avrupa'yı tehdit ettiği gibi ifadelerin kullanıldığı kitaplar, TSK'ya yakınlığıyla bilinen Radikal Gazetesi yazarlarından

Bu konu 872 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Müfredatta 'Müslümanlar 872 Reviews

  Konuyu değerlendir: Müfredatta 'Müslümanlar

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 872 kez incelendi.

 1. #1
  ŞiMaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  10.12.2009
  Mesajlar
  21.664
  Konular
  10831
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  28
  Tecrübe Puanı
  100
  @ŞiMaL

  Yeni Müfredatta 'Müslümanlar

  Müfredatta 'Müslümanlar terörist' dersi!

  Amerika Birleşik Devletleri'nde ilk ve orta öğretim okullarında okutulmak üzere İsrail yanlısı bir think tank kuruluşunun hazırladığı kitaplarda İslam ve Müslümanlar için inanılmaz ifadeler kullanılıyor. Müslümanların şiddete meyilli kişiler olduğu ve Müslüman göçmenlerin ABD ve Avrupa'yı tehdit ettiği gibi ifadelerin kullanıldığı kitaplar, TSK'ya yakınlığıyla bilinen Radikal Gazetesi yazarlarından Mehmet Ali Kışlalı'nın övgüyle bahsettiği İsrail ve ABD vatandaşı Barry Rubin ve arkadaşları tarafından yazıldı. 10 ayrı kitaptan oluşan ve “İslam Dünyası” ismi verilen kitaplarda İsrail'den “Siyonizm'in Gardiyanı” nişanını alan Türkiye ve İslam düşmanlığıyla tanınan Daniel Pipes'dan da alıntılar yer alıyor.

  ABDULLAH ÖCALAN DA KULLANMIŞTI
  Amerikalı çocuklara İslam düşmanlığının öğretilmesinin amaçlandığı kitaplarda Müslümanların dini inançları gereği şiddete meyilli olduğu ve bu yüzden şüphelenilmesi gereken kişiler olduğu belirtilirken, Müslümanların Amerikan toplumunu dönüştürmeyi hedeflediği ifade ediliyor. Kitapta eski ABD Başkanı ve İsrail yanlısı Neo-Conların sık sık kullandığı ve Türkiye'de de PKK lideri Abdullah Öcalan'ın avukatları aracılığıyla yaptığı son açıklamasında tekrarladığı “İslamo-faşistler” ifadeleri de yer alıyor.

  MEHMET NEDİM ASLAN/LONDRA
  Amerika Birleşik Devletleri'nde ilk ve orta öğretim okullarında okutulmak üzere İsrail yanlısı bir think tank kuruluşunun hazırladığı kitaplarda İslam ve Müslümanlar için inanılmaz ifadeler kullanılıyor. “İslam Dünyası” ismiyle yazılan ve 10 ciltten oluşan kitap Mason Crest Yayınevi ile İsrail'e verdiği destekle bilinen Dış Politika Araştırma Merkezi'nin işbirliğiyle hazırlandı. Yazarları arasında hiçbir Müslümanın bulunmadığı kitapların büyük bir bölümü Yahudi kökenli yazarlar tarafından yazılması ise dikkat çekti.

  “MÜSLÜMANLAR ŞİDDETE MEYİLLİ”
  Amerikalı çocuklara İslam düşmanlığının öğretildiği kitaplarda Müslümanların dini inançları gereği şiddete meyilli olduğu ve bu yüzden şüphelenilmesi gereken kişiler olduğu belirMüslümanların Amerikan toplumunu dönüştürmeyi hedeflediği ifade ediliyor. Serinin “Amerika'daki Müslümanlar” kitabında Müslümanların Amerikan toplumunu dönüştürmek için bu ülkeye göç ettiğini ve bunu bazen teröre başvurarak yaptığı kaydedilirken, “Radikal İslam” kitabının kapağında da otomatik bir silah ve altından kan damlayan bir örtü bulunuyor.

  “MÜSLÜMANLAR İNSAN HAKLARINI ÇİĞNİYOR”
  İlk ve orta öğretim okullarındaki çocuklara İslam düşmanlığı aşılamak için hazırlanan serinin “İslam, Hukuk ve İnsan Hakları” kitabında ise, Müslüman çoğunluklu ülkelerin BM tarafından tanımlanan insan haklarını ihlal eden tek ülkeler olduğu kaydediliyor. Serinin “İslam Tarihi” kitabında ise “Bugün, Müslümanların büyük çoğunluğu cihadın Müslümann olmayanları İslam şeriatı altına sokmak olduğunu düşünüyor” ifadeleri kullanıldı. “Güvenlik Tehditleri” isimli kitapta ise ise başörtüsü giymiş 7 yaşındaki iki kız çocuğu gösteriliyor.

  “AVRUPA İSLAM TEHDİDİ ALTINDA”
  “Avrupa'da İslam” başlıklı kitapta da Müslümanların sosyal ve siyasi çatışmaların kaynağı olduğu belirtilirken, Avrupa'nın Müslüman göçmenler nedeniyle büyük bir tehdit altında olduğu vurgusu yapılıyor. Müslümanların yüzyıllardan beri Avrupa'da yaşadığını gerçeğini örten kitapta 1988'den itibaren başlayarak Avrupa'da meydana gelmiş 10 olay kronolojik sıraya göre verilirken, Müslümanların bombalama ve uçak kaçırma gibi şiddet içeren eylemlere dahil olduğu vurgusu yapılıyor.

  ABDULLAH ÖCALAN DA KULLANMIŞTI
  Kitapta ayrıca 2006'da İsrail'den “Siyonizm'in Gardiyanı” ödülü alan Türkiye ve İslam düşmanlığıyla bilinen Daniel Pipes'dan da alıntılar yapıyor. Kitabın alıntılar yaptığı diğer kişiler ise Kur'an ve İslam'ı kötüleyen 'Fitne' filminin yapımcısı Hollandalı ırkçı milletvekili Geert Wilders ve İslam düşmanı Ayaan Hirsi Ali de bulunuyor. Kitapta eski ABD Başkanı ve Neo-Conların sık sık kullandığı ve Türkiye'de de PKK lideri Abdullah Öcalan'ın avukatları aracılığıyla yaptığı son açıklamasında kullandığı “İslamo-faşistler” ifadeleri de yer alıyor.

  KIŞLALI'NIN ADAMI ÖNCÜLÜK ETTİ
  10 kitaptan oluşan serinin “İslam Tarihi” kitabı Barry Rubin, “Avrupa'da İslam” Michael Radu, “İslam, Hukuk ve İnsan Hakları” Anna Melman, “İslam'da Ayrışmalar” John Calvert, “Radikal İslam” Alan Luxenberg, “Tek Tanrılı Dinler” Abe Cohen (MOSSAD'a yakınlığıyla biliniyor), “İslami Ritüeller ve Bayramlar” Doroty kavanaugh, “1947'den Önce İslam-Yahudilik İlişkileri” ise Tanya Sklar tarafından kaleme alındı. Kitabın yazarlarından Barry Rubin, Türkiye üzerinde yaptığı çalışmalar ve ulusalcı-Ergenekoncu kesime yakınlığıyla biliniyor. Rubin, halen İsrail'deki bir üniversitede öğretim görevini yürütüyor. Rubin, TSK'ya yakınlığıyla bilindiği söylenen Radikal Gazetesi yazarı Mehmet Ali Kışlalı'nın da övgüyle bahsettiği kişiler arasında bulunuyor.


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Müfredatta 'Müslümanlar

        Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

        Konuyu Baslatan: ŞiMaL

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 872


Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Giriş