Konya'da cömertliği ile tanınan bir Hasan Ağa varmış. Çoook zenginmiş. Sürekli insanlara yardım eder, kazanlarla yemek dağıtırmış. Her hafta alimleri toplar dersler yaptırırmış evinde. Bir gün bu derslerden birine bir adam gelmiş aniden. İzin falan istememiş. Nur yüzlü bir insanmış ama bakışları çok ürperticiymiş. Bakmış gitmiş. Ertesi hafta yine gelmiş. Bu sefer ben size ders yapacağım demiş. O kadar güzel bir Kur'an dersi yapmışki hepsi bayılmışlar. Ertesi hafta yine gelmiş yine

Bu konu 1438 kez görüntülendi 1 yorum aldı ...
Şehitler Öldüklerini Bilmezlermiş 1438 Reviews

Konuyu değerlendir: Şehitler Öldüklerini Bilmezlermiş

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1438 kez incelendi.

Aylin's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3321
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    965
    @Aylin's

Standart Şehitler Öldüklerini Bilmezlermiş

Konya'da cömertliği ile tanınan bir Hasan Ağa varmış. Çoook zenginmiş. Sürekli insanlara yardım eder, kazanlarla yemek dağıtırmış. Her hafta alimleri toplar dersler yaptırırmış evinde.

Bir gün bu derslerden birine bir adam gelmiş aniden. İzin falan istememiş. Nur yüzlü bir insanmış ama bakışları çok ürperticiymiş. Bakmış gitmiş. Ertesi hafta yine gelmiş. Bu sefer ben size ders yapacağım demiş. O kadar güzel bir Kur'an dersi yapmışki hepsi bayılmışlar.

Ertesi hafta yine gelmiş yine dinlemişler. Alimler Hasan Ağa bu hocamız bizede gelsin her hafta birimizde yapalım demiş. Kabul etmişler. Bu yeni hoca bütün alimlere gitmiş. En sonunda haftayada bende yapacağız hepinizi bekliyorum demiş. Hasan Ağa, hoca giderken boynuna sarılmış hoşçakal demiş.

Ders günü gelmiş. Gidiyorlarmış gidiyorlarmış yol bitmiyormuş. Birkaç kişi bu yolun biteceği yok biz geri dönüyoruz demişler. Kalanlar yola devam etmiş. En sonunda kırık dökük bir mezarlığa gelmişler. Kalanlarda:
    -Aaaaaa biz buraya girmeyiz böyle yermi olur demiş geri dönmüşler.

Hasan Ağa kırık dökük kapıdan girmiş. Girmesiyle birden müthiş güzel bir sarayda bulmuş kendini. Ortada bir sofra birbirinden lezzetli yemekler. Hoca gelmiş. Hoşgeldin Hasan Ağa demiş buyur sofraya. Ne istersen ye karnını doyur demiş.

Hasan Ağa buraya bayılmış. Düşünmeye başlamış. Benim evim ne kadar kötü buranın yanında. İzin istesemde ben burda bekçilik filan yapsam. Aradada bu hocadan istifade ederim demiş kendi kendine.

Hoca sormuş:
    -Hayırdır Hasan Ağa ne düşünüyorsun.

O da utana sıkıla söylemiş derdini. Hoca gülmüş. Hasan Ağa burası senin zaten demiş. Cennetteki mekanın. Ben senin ruhunu bana sarıldığında hemencecik alıverdim demiş. Arkadaşlarında cenazeyi taşıyorlardı. Seni gömüp gittiler.

Hasan Ağa cömertliğiyle şehitlik mertebesine erişti. Şehitler öldüklerini bilmezlermiş.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Şehitler Öldüklerini Bilmezlermiş

Kategori: Dini Hikayeler

Konuyu Baslatan: Aylin's

Cevaplar: 1

Görüntüleme: 1438

HÜZÜNLER KALDI BENDE...

Furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    205
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    494
    @Furkan

Hasan Ağa cömertliğiyle şehitlik mertebesine erişti. Şehitler öldüklerini bilmezlermiş. çok güzeldi şehitler bilir mi bilmezmi bilemem ama biz inşalah onun degerini hep biliriz...teşekkürler

Bir gün öləcəksən, bunu bilirsən,
    Ölmək istəmirsən, çünki sevirsən.
    Sevgilin ölübsə, sən də ölürsən,
    Ölümü sevirsən, bu tamam başqa,
    Durma dostum, sən də yer ver aşka!

Etiketler