http://img399.imageshack.us/img399/7646/6284141zs0.jpg Adana'da bir genç, Kars'ın Sarıkamış ilçesinde ilkokula giderken “aşık” olduğu, ancak 3. sınıfta ailelerinin farklı illere taşınması sonucu görüşemediği kızın izini 15 yıl sonra internetten bularak evlendi. Ulusal bir gazetenin Adana Bölge Müdürlüğünde muhabir olan Fatih Baltacı (25), ailesinin memur olması nedeniyle ilkokul 3. sınıfa kadar Kars'ın Sarıkamış ilçesinde eğitim gördü. Bu sırada Baltacı ile aynı sınıfta eğitim gördüğü Şule

Bu konu 3867 kez görüntülendi 8 yorum aldı ...
15 yıl sonra internetten bularak evlendi. 3867 Reviews

Konuyu değerlendir: 15 yıl sonra internetten bularak evlendi.

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3867 kez incelendi.

Dygsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1048
    @Dygsuz

Standart 15 yıl sonra internetten bularak evlendi.

Adana'da bir genç, Kars'ın Sarıkamış ilçesinde ilkokula giderken “aşık” olduğu, ancak 3. sınıfta ailelerinin farklı illere taşınması sonucu görüşemediği kızın izini 15 yıl sonra internetten bularak evlendi.

Ulusal bir gazetenin Adana Bölge Müdürlüğünde muhabir olan Fatih Baltacı (25), ailesinin memur olması nedeniyle ilkokul 3. sınıfa kadar Kars'ın Sarıkamış ilçesinde eğitim gördü. Bu sırada Baltacı ile aynı sınıfta eğitim gördüğü Şule Güner arasında bir yakınlaşma başladı.
    Ailelerinin “çocukluk aşkı” olarak gördüğü Baltacı ve Güner, ders aralarındaki 10'ar dakikalık tenefüs saatleri dahil her fırsatta bir araya gelerek zamanlarını birlikte geçirmeye çalışırken, 9 yaşına geldiklerinde ayrılmak zorunda kaldı.

Fatih Baltacı, ailesiyle Mersin'e, Güner ise ailesiyle Kocaeli'nin Gebze ilçesine taşındı. Günün şartlarında iletişimin kolay olmaması nedeniyle geçen zaman içerisinde “çocukluk aşkları” birbirlerinden tamamen koptu.

Baltacı, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra Adana'da ulusal bir gazetenin bölge müdürlüğü bürosunda muhabir olarak çalışmaya başladı.

Fatih Baltacı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl arkadaşlarının tavsiyesi üzerine sosyal paylaşım sitesi Facebook'a üye olduğunu ve eski dostlarını yeniden bulmaya başladığını belirtti.

Aradan geçen 15 yıla rağmen çocukluk aşkı Şule Güner'i aramaktan hiç vazgeçmediğini ifade eden Baltacı, şunları kaydetti:
    “Üniversitede eğitim görürken bile internet sitelerinden Şule Güner adını aradım. Ancak, onun izine rastlayamadım. Sonunda bir gece, dünyaca ünlü Facebook sayesinde Şule'ye ulaştım. Beni hatırlamamasından veya görüşmek istememesinden korkuyordum. Aradan uzun yıllar geçmişti. Ancak, ikimizde de birbirimize olan ilginin kaybolmadığını gördüm. Sanal ortamda karşılaştığımız ilk günden itibaren günler hatta haftalarca internet üzerinden veya telefonla görüşmeye başladık. Şule, Yıldız Teknik Üniversitesinde mimarlık eğitimi aldıktan sonra İstanbul'da çalışmaya başlamıştı. Ona olan sevgimi geçen yıl internet üzerindeki görüşmemizde saat 05.00'de yeniden dile getirdim. Sonra da İstanbul'a giderek onunla yüz yüze görüştüm.”

Baltacı, aradan geçen yıllara rağmen tüm yaşadıklarını an ve an hatırladığını, onunla birlikteykenzamanın nasıl geçtiğini hatırlamadığını belirtti.
    Durumu ailesine de anlatan Baltacı, daha sonra evlilik için adım attığını belirterek, şöyle devam etti:
    “Geçen yılın sonlarına doğru, İstanbul'da Galatasaray Lisesinin önünde ona bir süpriz yaptım. Birlikte İstiklal Caddesi'nde yürürken 14 arkadaşı ellerinde çiçeklerle teker teker Güner'in yanına geldi. Son olarak 15 yılın anısına da ben onbeşinci çiçeği uzatarak, bir sendikadan aldığım megafonla evlilik teklif ettim. Tabii bu sırada caddedeki herkes durup bizi izledi. Sonra teklifi kabul edip, yüzüğü takmasının ardından caddede alkışlar, ıslıklar, hatta çığlıklar yükselmeye başladı.”

Evlenme teklifinin ardından araya aileler girerek geleneklere göre Şule Güner'i ailesinden istediklerini anlatan Baltacı, Gebze'de gerçekleştirdikleri nişanın ardından düğün için hayatlarında önemli bir noktayı oluşturan Sarıkamış'ı seçtiklerini anlattı.

Baltacı, Şule ile ilk kez Sarıkamış'ta tanıştıklarını anımsatarak, “Düğünümüzün de bu kentte olmasını istedik. Kayak pistinin yanındaki bir otelde gerçekleştirdiğimiz düğünle dünyaevine girdik. Bu sayede 15 yıl önce koptuğumuz Sarıkamış'ta birçok aile dostumuz yeniden bir araya geldi” dedi.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: 15 yıl sonra internetten bularak evlendi.

Kategori: Gazete, Dergi, İnternetten Alıntılar

Konuyu Baslatan: Dygsuz

Cevaplar: 8

Görüntüleme: 3867

Ayselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    181
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1
    Tecrübe Puanı
    733
    @Ayselim

maeaqlidir ablam,cox tsk edirem bele maraqli paylasimlarcin, oxuyanda bele seyler inamda coxalir
    Gel gor omrumuzden kecen o gunlerden neler qalmish

Qeceler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @Qeceler

kader yazılmıs.yollar kesisecekdi..ALLAH ayırmasın

Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1048
    @Dygsuz

Evet Alınyazısı dedikleri bu olsa gerek.Teşekkürler.

TugruL7676 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    59
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    622
    @TugruL7676

Kısmet İşe Bak
    Gönül çalamazsan aşkın sazını
    Ne perdeye dokun ne teli incit
    Eğer çekemezsen gülün nazini
    Ne dikene dokun ne gülü incit

Sevda Sahrasnda Mecnun değilsen
    Ne Leyla'yi çagir ne çölü incit

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ! ! !

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

BOZKURTLAR DİRİLİYOR

Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1048
    @Dygsuz

Alıntı Ayselim Rumuzlu Üyeden Alıntı
    maeaqlidir ablam,cox tsk edirem bele maraqli paylasimlarcin, oxuyanda bele seyler inamda coxalir

Bence milyonda bir olmuştur.Ben bu tür olaylara sıcak bakmıyorum .Bu yazıyıda sadece kaderin insanlar üzerindeki etkisini belirtmek için ekledim.
    Yinede ,yinede ,yinedeeee herşeyin hayırlısı olsun.

Gara Lele
    Gara Lele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ey bulammıyp ama

Gara Lele
    Gara Lele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ey çehmirdi allah bilir garıncalıyırdı

Apancene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    278
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    714
    @Apancene

Darısı bekleyipde kavuşamayanlara , aminnn diyeyim men