£lif '' Demek ! Kur'an okumaya ilk başladığında Elif, be, te, se, diye başlıyoruz Peki ne anlam ifade ediyor bu ELif Daha çocukken bize ilk öğrettikleri;Allah kaç sorusunun cevabı İşaret parmağı kaldırılır ve Bir denirdi O Bir Elif'e benziyordu Ve Allah lafzındaki ilk harf Elif'di Boşa olmamalı idi bu Elif Bir şeyler anlatmalı bir mesaj vermeli idi bu Elif Elif'in duruşu herşeyi ifade ediyordu benim için Dik ve dosdoğru duruyordu Ve bunu simgeliyordu Herşeye başlarken bu mesajı

Bu konu 2007 kez görüntülendi 1 yorum aldı ...
elif herşeyin başıdır 2007 Reviews

Konuyu değerlendir: elif herşeyin başıdır

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2007 kez incelendi.

Enes_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    192
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    587
    @Enes_

Standart elif herşeyin başıdır

£lif '' Demek !

Kur'an okumaya ilk başladığında Elif, be, te, se, diye başlıyoruz Peki ne anlam ifade ediyor bu ELif Daha çocukken bize ilk öğrettikleri;Allah kaç sorusunun cevabı İşaret parmağı kaldırılır ve Bir denirdi O Bir Elif'e benziyordu Ve Allah lafzındaki ilk harf Elif'di

Boşa olmamalı idi bu Elif Bir şeyler anlatmalı bir mesaj vermeli idi bu Elif

Elif'in duruşu herşeyi ifade ediyordu benim için Dik ve dosdoğru duruyordu Ve bunu simgeliyordu Herşeye başlarken bu mesajı veriyordu "Bu yol doğruluk ve boyun eğmeme dik durma yoludur" diyordu Baş eğmemeyi gerektiriyordu ve bunu daha ilk derste bana anlatıyordu

Müşriklerin ve gayrı müslimlerin söylemlerine ve dalga geçmelerine karşı başım dik çünkü ben müslümanım demeyi gerektiriyordu

Ebu Zer (r a ) gibi öldürülesiye dövülsem bile davamda, karşınızda dimdik duruyorum diyebilmekti Elif

Tüm sistemlere karşı kıyama kalkmayı ve kıyamda durmayı gösteriyor ve emrediyordu Elif

Tağuti sistemler ne derlerse desinler karşınızda dimdik duruyorum boyun eğmiyorum diyebilmeyi anlatıyordu Elif

Elif demek zulme karşı kıyama kalkmak baş kaldırmaktı

Elif demek doğruluk demekti Söze yalan katmamaktı işe hile katmamaktı

Elif demek, dik durmaktı ama Allah'ın emri geldiği vakit, Dal gibi ruku, Mim gibi secdeye kapanmaktı........................................

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: elif herşeyin başıdır

Kategori: Peygamber Efendimiz (S.A.V.)

Konuyu Baslatan: Enes_

Cevaplar: 1

Görüntüleme: 2007

Bin sene de okusam ne biliyorsun diye sorsalar bana ?
    HADDİMİ BİLİRİM derim

yaşamak için doğdum ölmek için yaşıyorum;gün gelecek yaşamak için ölecegim

Apancene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    278
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    718
    @Apancene

Elif demek, dik durmaktı ama Allah'ın emri geldiği vakit, Dal gibi ruku, Mim gibi secdeye kapanmaktı. yani emeğine yüreğine sağlık