Bütün bu şakalar tamamen halkımızın dilinden anlatılmı$tır.Gercekten komik ve ilginc $akalardır..Anlıyarak okuyun gercektende egleneceksiniz..Başlıyorum : Koyun Sağma... Sene 1982-83 Yer Samsun ili Alaçam ilcesi Çamalan Köyü.... Aylardan Temmuz bilemedin Ağustos.Gecenin bir karanlığında Dağdan gelen koyunlar tama (Koyun ağılının yerel ismi tamdır.) girerler.Tabii koyunların sütten kesilmemesi icin sağılması gerekmektedir.Rahmetli dedem iki gelinini (kulaklar cınlasın -yengemler) koyunları

Bu konu 2652 kez görüntülendi 5 yorum aldı ...
Gercek Şakalar (Fıkra Gibiler ) 2652 Reviews

Konuyu değerlendir: Gercek Şakalar (Fıkra Gibiler )

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2652 kez incelendi.

(iRaNLI)Server - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    23
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @(iRaNLI)Server

Standart Gercek Şakalar (Fıkra Gibiler )

Bütün bu şakalar tamamen halkımızın dilinden anlatılmı$tır.Gercekten komik ve ilginc $akalardır..Anlıyarak okuyun gercektende egleneceksiniz..Başlıyorum :

Koyun Sağma...

Sene 1982-83 Yer Samsun ili Alaçam ilcesi Çamalan Köyü.... Aylardan Temmuz bilemedin Ağustos.Gecenin bir karanlığında Dağdan gelen koyunlar tama (Koyun ağılının yerel ismi tamdır.) girerler.Tabii koyunların sütten kesilmemesi icin sağılması gerekmektedir.Rahmetli dedem iki gelinini (kulaklar cınlasın -yengemler) koyunları sağmak için ağıla gitmeye ikna edemiyor.O zamanlar ne elektrik ne telefon yokluk zamanı... biri der o gitsin ..diğeri der o gitsin ben derim hadi biriniz gelinde ben yardım edeyim sağalım şu koyunları olurdu olmazdı...Bu arada babannem onun kulakları iki üç defa cınlasın coban köpeğine (Hiç unutmam adı Alaş'tı Tüyleri adına yaraşır şekilde beyaza yakın alaydı) yalını veriyor biryandan da gelinlere söyleniyordu.Neyse bunlar razı oldular.Koyun sağma işlemi şöyle yapılıyordu:

Biri koyunu tutar diğeri hayvanı bacaklarından tutup oturduğu yerden hayvanı sağar.Her şey cok basittir.Hava karanlık ancak ay cıkmış elimde tuttuğum fenere inat ortalığı aydınlatıyor.Burada koyunlar bir bir sağılıyor ancak süt az geliyor hayvancıklardan. Sağma işini yapan yengemde habire söyleniyor.Tabii cocukluk bu ya bende kızıyorum.Kimin aklına gelir ki Alaşın yalını bitirip koyunun icinde yatacağı...Normalde o köpeğin değil yanına yaklaşmak hele koyunla beraber olmak.neyse sağma işi cabuk bitsin diye bende koyunu yakalayayım dedim .Ve Yerde yatan Alaşı boynundaki civili tasmadan tutarak yavaşca kaldırdım .Yengem Elindeki koyunun sağma işi bitince bende alaşın tasmasından tutup ters cevire1rek arka bacaklarını yengemin önüne sürdüm.bu da önünde hayvana koyun olduğu zannıyla sağmak için kuvvetlice bıngılarını sıktı. Havyan can havliyle Buna Döner nefes nefese ağzından cıkan buhar salya ..... tam kadıncağızın yüzünde Hayvan yengemi tanımışmıdır tanımamış mıdıır.. bilmem ama elinden bir şey geleceğini zannetmiyorum.

Bir kere hayalarını mengene gibi ellere kaptırmanın acısı vardır kan dolan gözlerinde. ve kadının urbalarına dişlerini gecirmesiyle onu sürükleyip fırlatması dişlerini etine gecirmeye calışması ev ahalisini aşağı inmesi ve hayvanın ağzından kadını almaları hepsi üç- beş saniye ya var ya yok. Ne geceydi ama yengem ağlar dedem kızar bende cocukluk bu ya kıs kıs gülerdim.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Gercek Şakalar (Fıkra Gibiler )

Kategori: Komik Yazılar Ve Fıkralar

Konuyu Baslatan: (iRaNLI)Server

Cevaplar: 5

Görüntüleme: 2652

(iRaNLI)Server - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    23
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @(iRaNLI)Server

Standart Gercek Şakalar (Fıkra Gibiler )

Misul

Anadolu ögretmen lisesinde okuduğum zamanlar,öğrenciler karma ve yatılı okuyoruz.sınıfımız 8 kişiydi ve hepimiz kardeş gibiydik yatılı okuyanlar bilir bisakızı bile bi sınıf çiğnerdik(biliyorum şimdi banada iğrenç geliyor)neyse en yakın arkadaşım semayla ne zaman yiyecek bişey alsak burak nam-ı diyar sarı hemen atlar bizde hep aç kalırdık.bi gün benim elime misül geçti hadi bi şaka yapalım gittik lokale çay aldık tabi önce biraz üstünden içtik sonra içine 6tanecik misül attık sınıfa girdik tabi sarı her zamanki gibi atladı "getirin evlatlarım çayımı"bizde verdik tabi neyse bu çayı aldı içti sonra elinde bardakla lavoboya gitti ordakilerde otlansdılar tabi neyse aradan biraz vakit geçti sarı bi değişiklik varmı diyoruz yok diyo ne olacakki? tabi biz hayal kırıklığına uğradık,biz spor bölümünde okuyorduk son4dersimiz spordu neyse gittik voleybol çalışması yapıyoruz takım kurduk maç yapıyoruz sarı karşı takımda servis sırası bana geldi o kadar sert vurdum ki galiba hayatımın en iyi servisiydi,top sen git tam sarının karnına sarı ah dedi ben dondum kaldım allahtan altına yapmadı ama kendini tuvalete zor attı çıkıncada bize uzun bir maraton koşusu yaptırdı o günden sonra sarı yine bizim aldıklarımıza atlamaya devam etti ama biz korkumuzdan bi daha onun aldığı hiç bişeyi yiyemedik..

yaprak,21,Bayan,ankara

gonul gull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    25
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    592
    @gonul gull

gerçek komik olaylar olmasi güzel.teşekkürler paylaşımın için.

GaRaGaN
    GaRaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kısa olsalar daha eğlenceli olacak

Eline Emeğine Sağlık...

SaiL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    40
    Konular
    680
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri