Bir öss masalı Bir varmış, bir yokmuş... Parabolik dağların ardında, seminer kıvrımları gibi uzanan ırmakların sonunda cyan kadar yeşil, tanım kümesi kadar büyük bir ülke varmış. Bu ülkenin kenar ortaylarının kesiştiği yerde de padişah ordinat’ın sarayı bulunuyormuş. Padişah, ülkesini adaletle yönetir, kimsenin dengeye gelmiş tepkimesine karışmazmış. Bu padişahın güzel mi güzel bir kızı varmış. Nice soylu soygazlar istemiş de gitmemiş güzel prenses. Ülke halkı da birlik ve beraberlik içinde

Bu konu 1804 kez görüntülendi 4 yorum aldı ...
bir öss masalı 1804 Reviews

  Konuyu değerlendir: bir öss masalı

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1804 kez incelendi.

 1. #1
  Ertaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  21.05.2009
  Mesajlar
  95
  Konular
  17
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  0
  Tecrübe Puanı
  468
  @Ertaya

  Standart bir öss masalı

  Bir öss masalı
  Bir varmış, bir yokmuş... Parabolik dağların ardında, seminer kıvrımları gibi uzanan ırmakların sonunda cyan kadar yeşil, tanım kümesi kadar büyük bir ülke varmış. Bu ülkenin kenar ortaylarının kesiştiği yerde de padişah ordinat’ın sarayı bulunuyormuş. Padişah, ülkesini adaletle yönetir, kimsenin dengeye gelmiş tepkimesine karışmazmış. Bu padişahın güzel mi güzel bir kızı varmış. Nice soylu soygazlar istemiş de gitmemiş güzel prenses.
  Ülke halkı da birlik ve beraberlik içinde geçinir, karşılıklı elektron alışverişi ile iyonik bağlar içerisinde bulunurlarmış. Sanki her biri bir palanga sisteminin elemanıymış (makaralar ağırlıksız). Kısacası halk arasında devamlı bir konjugasyon varmış. Benim genim senin de genindir, diyerek muhtaçlara yardım ederlermiş.
  Bir gün bu ülkeye büyük, kocaman bir dev gelmiş. Ona, gittiği ülkelerde Morula canavarı derlermiş. Bu mutasyona uğramış ökaryot canlı, insan yiyerek beslenir, ülke ülke dolaşıp, karnını doyururmuş. Normal Şartlar Altında 1 molü 22.4.1012 lt hacim kaplıyormuş.
  Şimdiye dek Avagadro sayısı kadar memleket gezmiş, sıra bu ülkeye gelmiş. Canavar hemen padişahın sarayına varmış, karşısına dikilmiş; “Bana bak, Padişah İzotopu! Ya bana her gün ülke nüfusunun geometrik ortalaması kadar yemeye adam verirsin, ya da ülkenizin hemeostasisini bozar, hepinizin türevini alırım.” demiş. Padişah ve vezirleri bundan çok korkmuş. Çünkü bu canavar geçtiği yerlerde limiti alınmadık fonksiyon, eğimi bulunmadık doğru denklemi bırakmazmış. Ama yine de şansını bir kez denemek istemiş padişah. Ülkenin iyonlaşma enerjileri en yüksek adamlarını canavarın üstüne salmış. Salmış ama ne fayda! Hepsi de monomerlerine kadar ayrışıp canavarın ince bağırsağında emilmişler. Böylece padişah ve ülke halkı canavarın isteklerine boyun eğmişler: “n” ülkedeki çocuk sayısı olmak üzere her gün (n/8-1)2 kadar çocuğu canavara vermeye karar vermişler. (n Œ z+) Günler günleri, aylar ayları kovalamış, zaman statik elektrik gibi akıp gitmiş, sıra Alfa Bey’in oğlu Blastula’ya gelmiş.
  Anne ve babasının, oğulları Blastula’yı göndermeye hiç niyetleri yokmuş. Çünkü büyük oğulları Blastula’nın allatropu Gastrula’yı da canavar yemiş. Fakat padişahın askerleri zorla Blastula’yı alıp **ürmüşler, sonra onu çevresi 2šr kadar olan dairesel bir ovaya getirmişler (š @ 3). Blastula etrafına bir bakınmış ne canavar var, ne de başka bir organizma. Sadece nitrit bakterileri tarafından ayrıştırılan insan iskeletleri varmış. Birden uzaklardan frekansı yüksek bir ses gelmiş. Bu canavarın sesiymiş. “O kim?” demiş Blastula, “Anyon musun, yoksa katyon mu?” Karşıdaki ses de “Ne anyonum ne katyonum, seni yemek isteyen bir hetetrofum!” demiş. Bunu duyan Blastula “a” ivmesiyle koşmaya başlamış. Sonunda bir mağaraya varmış. Mağaranın ağzında bir kaya varmış. Blastula kayanın arkasındaki sinaptik boşluktan mağaraya sızmış. Arkasından gelen canavar da kayaya bir F kuvveti uygulamış, kaya fiziksel çözünmeye uğramış ve Blastula, o renk pigmentlerinden yoksun hermafrodit iğrenç yaratığı karşısında bulmuş. Ağzından mukusla birlikte amilaz enzimleri akıyor, gözleri düzgün dairesel hareket yapıyormuş. Dişleri çok sivriymiş, hepsi de rezonans yapı gösterircesine birbirinin aynısıymış.
  Birden, bir şeyi farketmiş Blastula. Mağaradaki kayalardan biri, aynı çukur ayna gibiymiş. Mağaranın duvarından sızan iki ışık da aynanın asal eksenine paralel geliyormuş. Eğer canavar aynanın odağına gelirse ışık gözünü alır, ben de kaçarım diye düşünmüş Blastula. Hemen aynanın odağını hesaplamış. Eğer canavar iki adım daha giderse gözü tam odağa denk gelecekmiş. “Gel!” demiş canavara “Korkmuyorum senden!” canavar iki adım atmış ve ışık gözünü almış, dengesini kaybetmiş. Sağa sola yatarken mağaranın zemininin sürtünme katsayısı az olduğundan ayağı kaymış ve başını kayalara çarpmış (Böyle iki sakarlığın birbirini takip etmesine sakarlık ****genezi diyoruz) böylece bayılmış. Blastula ise hemen cebinden bıçağını çıkarmış, canavarın başını bedeninden ayırmış ve mağaranın girişine ağırlık merkezinden asmış. Daha sonra o sevinçle evine koşmuş. Annesi ve babası kapıyı açınca çok şaşırmışlar. Daha sonra olanları anlayınca oldukça sevinmişler. Çünkü onların da artık reel sayılar kümesinde tanımlı bir oğulları varmış. Kolay değil, önüne geleni mutlak değer içine alan bu canavarın hakkından gelmiş. Haber, kanserli hücre gibi her yere yayılmış. Sonunda sarayın eşik enerjisini aşıp, padişaha kadar gelmiş. İlk önce onlar da inanmamışlar, ama gidip kelleyi görünce hepsi de asit çözeltisine batırılan turnusol kağıdı gibi renk değiştirmişler. Blastula bir anda ülkenin yükseltgenme eğilimi en yüksek elementi olmuş. İlk önce padişahın veziri olmuş, sonra da prensesle evlenmiş.
  Masalın sonu aşağıdakilerden hangisi veya hangileri gibi bitebilir?
  I. Gökten üç elma düşmüş.
  II. Avagadro sayısı kadar
  çocukları olmuş.
  III. Canavar hortlamış.
  A) Yalnız I B) Yalnız II C) II-III
  D) I-II E) I-II-III


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: bir öss masalı

        Kategori: Komik Yazılar Ve Fıkralar

        Konuyu Baslatan: Ertaya

        Cevaplar: 4

        Görüntüleme: 1804

  …๓ยtlยlยk קคאlครเl๓คk เçเภ אคгคtเl๓เรtเг…

 2. #2
  CiLqiN-GözDé - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  23.01.2009
  Yaş;
  29
  Mesajlar
  2.510
  Konular
  489
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  3
  Tecrübe Puanı
  100
  @CiLqiN-GözDé

  Standart

  yaw bu ne biçim soruuuuuuuuuuuu
  pehh
  .


  .
  .


  DoqRuLuquna inanabiLécéqin Ték RoMan,
  Kéndi HayaTınDıR...

 3. #3
  Nasid hicrani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  30.07.2008
  Mesajlar
  2.195
  Konular
  360
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  9
  Tecrübe Puanı
  636
  @Nasid hicrani

  Standart

  emeğine sağlık güzel paylaşım ömrümü yedi bu öss menim

 4. #4
  CiLqiN-GözDé - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  23.01.2009
  Yaş;
  29
  Mesajlar
  2.510
  Konular
  489
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  3
  Tecrübe Puanı
  100
  @CiLqiN-GözDé

  Standart

  Alıntı GAЯA LELE Rumuzlu Üyeden Alıntı
  emeğine sağlık güzel paylaşım ömrümü yedi bu öss menim
  allah gorusun ay LeLe can heyiRlisi allahdannn
  .


  .
  .


  DoqRuLuquna inanabiLécéqin Ték RoMan,
  Kéndi HayaTınDıR...

 5. #5
  Çağlar Toprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  29.05.2009
  Yaş;
  32
  Mesajlar
  269
  Konular
  38
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  0
  Tecrübe Puanı
  468
  @Çağlar Toprak

  Standart

  Ben boş bırakırdım

  Teşekkürler.
  Is it true
  Is it over
  Did I throw it away
  Was it you
  Did you tell me you would never leave me this way
  Yayılın çimenlerin üzerine. Acele edin... Er veya geç... Çimenler yayılacak üzerinize...

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Giriş